boras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „boras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „boras“.

Jokiu būdu nepirkite vaikams šių žaislų: juose slypi pavojinga medžiaga

Neretai galima pamatyti vaikus žaidžiant su gleivių žaislais. Juos mažieji vadina „šlylštukais“. Nors šie žaisliukai vaikams teikia daug džiaugsmo, tačiau neseniai paaiškėjo, kad „šlykštukuose“ apstu pavojingos medžiagos – boro. Tad vaikams su šiais žaislais žaisti nėra saugu. Apie tokias išvadas informavo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), kuri atliko gleivių žaislų tikrinimo programą.
2023-12-12

Specialistai perspėja šias gyvenvietes: vandens iš čiaupo negerkite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad geriamajame vandenyje, tiekiamame iš UAB „Kėdainių vandenys“ eksploatuojamų Kėdainių rajono Paaluonio ir Angirių gyvenviečių, nustatytas leistiną normą viršijantis boro kiekis (1,21±0,10 mg/l, ir 1,3±0,1 mg/l). Pagal Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ reikalavimus, boro kiekis geriamajame vandenyje negali viršyti 1,0...
2020-05-18

Balti drabužiai bus lyg nauji: išbandykite šią priemonę

Dauguma žino, kad balti drabužiai ilgai tokiais neišlieka. Vos keli skalbimai ir jie papilkėja arba pagelsta nuo prakaito. Vis dėlto yra gudrybių, kuriomis dalijasi namų šeimininkės, kaip reikėtų plauti drabužius, kad šie būtų balti.  Į šiltą vandenį įpilkite kelis šaukštus boro rūgšties. Išmaišykite užmerkite baltus drabužius. Palaikykite bent pusvalandį ir įdėkite į skalbyklę.
2019-08-21

Tarpžvaigždinių misijų erdvėlaiviuose – termobranduolinės alfa dalelių sintezės varikliai?

Kontroliuojama termobranduolinė sintezė („fusion power“) – sena alternatyvios energijos šaltinio besidairančiųjų svajonė, kurią įgyvendinus pavyktų apsirūpinti praktiškai neišsenkančiais energijos ištekliais. Kol kas šiame energetikos fronte nuveikti yra pavykę nedaug. Tačiau NASA mokslininkai jau ėmėsi ieškoti sprendimų, kaip „įkinkyti“ termobranduolinės sintezės variklius, kad šie į Visatos gelmes skraidintų tolimojo kosmoso tyrimams skirtus zondus.
2011-07-01
Į viršų