boeing
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „boeing“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „boeing“.
„Boeing“ darbuotojai sutiko nutraukti septynias savaites trukusį streiką
Tarptautinės mechanikų ir aviacijos darbuotojų asociacijos (IAM) nariai pritarė naujai kolektyvinei sutarčiai su JAV „Boeing Co.“ – rugsėjo 13-ąją pradėtas darbuotojų streikas nutraukiamas.
JAV aviacijos, kosmoso ir karinės pramonės milžinės „Boeing Co.“ darbuotojai pritarė korporacijos vadovybės ketvirtą kartą pagerintam pasiūlymui, kuris numato atlyginimų padidinimą per ketverius metus 38 proc. ir vienkartinę 12 tūkst. dolerių išmoką kiekvienam darbuotojui.
„Boeing“ pasiekė preliminarų susitarimą streikui nutraukti
JAV aviacijos milžinė „Boeing Co.“ pranešė pasiekusi preliminarų susitarimą su Tarptautinės mechanikų ir aviacijos darbuotojų asociacijos (IAM) lyderiais, galinčiu nutraukti nuo rugsėjo 13-osios besitęsiantį streiką.
Naujasis „Boeing“ pasiūlymas numato atlyginimų padidinimą per ketverius metus 35 procentais.
Iš pradžių korporacija buvo pasirengusi atlyginimus didinti 25 proc., vėliau pasiūlymą gerino iki 30 proc., tačiau jis buvo atmestas maždaug 95 proc.
„Boeing“ gamyklose JAV – darbuotojų streikas
JAV lėktuvų gamintojas „Boeing“ ketvirtadienį paskelbė, kad jam nepavyko užkirsti kelio planuotam didžiausios jo profsąjungos streikui.
Siekdamas išvengti streiko, gamintojas buvo pasiūlęs per ketverius metus pakelti atlyginimus 25 proc.
Pranešama, kad „Boeing“ mašinistai didele balsų dauguma balsavo už streiką. Jį palaikė 96 proc. žmonių.
Siekdama išvengti streiko, aviacijos milžinė „Boeing“ savo darbuotojams siūlo 25 proc. didesnes algas
Siekdama išvengti streiko, dėl kurio jau penktadienį gali būti užvertos jos surinkimo linijos, Jungtinių Valstijų aviacijos milžinė „Boeing“ savo darbuotojams siūlo per ketverius metus pakelti atlyginimus 25 proc., informuoja BBC.
Profsąjungos IAM lyderiai, atstovaujantys daugiau nei 30 000 darbuotojų, paragino darbininkus paremti šį pasiūlymą, apibūdindami jį kaip geriausią sutartį, kurį jie kada nors yra suderėję.
Keleivinio lėktuvo variklis sugedo ore – teko skubiai apsisukti ir grįžti
Federalinės aviacijos administracijos (FAA) duomenimis, sekmadienį „Alaska Airlines“ naudojamas orlaivis „Boeing 737-700“ buvo priverstas apsisukti po to, kai ore sugedo vienas iš variklių. Vyriausybinė agentūra teigė, kad sekmadienio popietę iš Sietlo-Takomos (JAV) tarptautinio oro uosto į Ouklandą (Naujoji Zelandija) skridęs lėktuvas vos pakilęs netrukus turėjo pasukti atgal, kai įgula pranešė apie galimą variklio gedimą.
Ministras: Lenkija pasirašė kontraktą pirkti amerikietiškų sraigtasparnių „Apache“
Lenkija pasirašė 10 mlrd. dolerių (9 mlrd. eurų) vertės sutartį su Jungtinėmis Valstijomis dėl 96 JAV gamybos kovinių sraigtasparnių „AH-64E Apache“ pirkimo iš amerikiečių gamintojos „Boeing“, antradienį paskelbė lenkų gynybos ministras.
Skrisime, kaip silkutės: „Boeing“ nori įgrūsti į lėktuvus dar daugiau krėslų
Lėktuvų gamintojai iš JAV „Boeing“ tikisi ženkliai išauginti vidutinį vietų keleiviniuose lėktuvuose skaičių. Iki 2043-ųjų „Boeing“ planuoja šį skaičių padidinti iki 190 vietų viename lėktuve.
2003-iaisiais vidutinis „Boeing“ lėktuvuose esančių keleivinių vietų skaičius siekė 138, o 2023-iaisiais – jau 169. Per artimiausius 15 metų šį skaičių bus bandoma dar padidinti.
„Boeing“ pranešė apie didelius antrojo metų ketvirčio nuostolius, paskelbė naują vadovą
JAV aviacijos milžinė „Boeing“, pastaruoju metu sulaukusi griežtos kritikos dėl lėktuvų saugos ir kokybės kontrolės problemų, pranešė antrąjį šių metų ketvirtį patyrusi didelių nuostolių bei pristatė naują savo generalinį direktorių.
Pasak korporacijos pranešimo, balandžio-birželio mėnesiais patirtas 1,44 mlrd. JAV dolerių grynasis nuostolis – beveik 10 kartų didesnis nei per tą patį laikotarpį pernai, pardavimų pajamoms sumenkus 15 proc. iki 16,87 mlrd. dolerių.
„Korean Air“ užsakė 40 „Boeing“ lėktuvų
JAV orlaivų gamintoja „Boeing Co.“ sulaukė iš Pietų Korėjos aviakompanijos „Korean Air“ 40-ies lėktuvų įsipareigojantį užsakymą – po 20 777X ir 787 modelių.
Dokumente, pasirašytame Farnboro aviacijos parodoje, taip pat numatyta galimybė „Korean Air“ pristatyti dar 10 „787 Dreamliner“ lėktuvų.
Finansinės sandorio sąlygos neatskleidžiamos. Pagal kataloguose nurodytas kainas jo vertė būtų apie 15 mlrd. JAV dolerių, tačiau dažniausiai užsakovės išsidera nemenkų nuolaidų.
Kildamas „Boeing“ lėktuvas pametė ratą: toks incidentas – jau antras per pastaruosius mėnesius
„Boeing“ reaktyvinis laineris pirmadienį kildamas iš Los Andželo oro uosto pametė ratą – tai naujausias saugos incidentas, kuriuos pastaruoju metu vis patiria ši aviacijos ir erdvės milžinė.
Orlaivio „Boeing 757-200“ operatorė „United Airlines“ pranešė, kad ratą lėktuvas pametė po to, kai pakilo iš Los Andželo tarptautinio oro uosto, tačiau sugebėjo saugiai nusileisti Denveryje, kuris ir buvo jo kelionės tikslas.
REKLAMA
REKLAMA
„Boeing“ teigia byloje dėl modelio „737 MAX“ orlaivių avarijų „pasiekusi susitarimą“ su JAV teisingumo departamentu
„Boeing“ pirmadienį pranešė „pasiekusi susitarimą“ su JAV teisingumo departamentu dėl dviejų prieš penkerius metus įvykusių modelio „737 MAX“ orlaivių avarijų, kurių metu žuvo žmonės.
Brazilijoje avariniu būdu nusileido lėktuvas; per turbulenciją sužeisti keli keleiviai
Oro linijų bendrovės „Air Europa“ lėktuvas „Boeing 787-9 Dreamliner“ pirmadienį avariniu būdu nusileido Brazilijoje po to, kai skrydžio iš Madrido į Montevidėjų metu per stiprią turbulenciją buvo sužeisti keli keleiviai, pranešė oro linijos.
Skrydis UX045 buvo nukreiptas į Natalio oro uostą Brazilijos šiaurės rytuose pakeliui į Urugvajaus sostinę, socialiniame tinkle „X“ pranešė Ispanijos bendrovė ir pridūrė, kad sužeistiems keleiviams teikiama pagalba.
Pavojingas „Ryanair“ lėktuvo manevras ore – vos per 17 sekundžių nukrito 700 metrų
Atliekamas tyrimas dėl „Ryanair“ lainerio „Boeing 737-Max“, kuris pernai artėdamas prie Stanstedo (Londono) oro uosto dideliu greičiu leidosi žemyn. Skrydis FR1269 2023 m. gruodžio 4 d. po dvi valandas trukusios kelionės iš Klagenfurto (Austrija) į Londoną nusileido 517 kilometrų per valandą greičiu, skelbia portalas „Independent“.
Remiantis skrydžio duomenimis, lėktuvas „Boeing 737-Max“ tolygiai leidosi iki 716 metrų aukščio, kad pasiruoštų tūpimui Stanstedo oro uoste lyjant nesmarkiam lietui,...
„Boeing“ lėktuvų katastrofų aukų šeimos siekia, kad įmonei būtų skirta beveik 25 mlrd. dolerių bauda
„Boeing 737 MAX“ lėktuvų katastrofų aukų šeimos trečiadienį paprašė JAV valdžios institucijų skirti šiam aviacijos milžinui iki 24,8 mlrd. dolerių (23,1 mlrd. eurų) baudą ir inicijuoti baudžiamąjį persekiojimą.
Toks žingsnis buvo žengtas praėjus dienai po to, kai „Boeing“ generalinis direktorius Dave‘as Calhounas pripažino įmonės saugumo problemų „rimtumą“ ir patikino JAV Kongreso komitetą, kad bendrovė šiuo klausimu daro pažangą.
Virš Palangos ratus sukęs įtartinas lėktuvas išgąsdino poilsiautojus: pasakė, kas tai buvo
Paprastai jeigu keleivinis lėktuvas su keleiviais suka ratus virš kokio nors oro uosto, tai gali reikšti, kad jis laukia savo eilės ar palankių oro sąlygų nusileisti.
Tačiau jeigu oro uostas neužimta, o oras yra puikus, tai gali reikšti, kad pilotai nori sudeginti kuo daugiau kuro, kad avarinio nusileidimo atveju kilus gaisrui jo būtų mažiau.
Matyt, apie tai galvodami poilsiautojai suko galvas, kodėl daugiau kaip valandą ratus virš Palangos suka didelis keleivinis lėktuvas.
„Boeing“ lėktuvas ore patyrė siaubą keliantį manevrą: po šio įvykio orlaivio nebeįmanoma naudoti
Gegužės 25 d. „Southwest Airlines“ oro bendrovės „Southwest Flight 746“ reisu 175 keleiviai skrido iš Finikso (JAV) į Oklandą (JAV), kai 9,8 kilometrų aukštyje patyrė siaubingą „svyruojantį vinguriavimą“ (vadinamą „Dutch roll“). Dėl šio incidento orlaivis buvo išregistruotas iš eksploatacijos, skelbia portalas „Daily Mail“.
„Dutch roll“ (liet. „svyruojantis vinguriavimas“) yra aviacijoje naudojamas terminas, kuris apibūdina tam tikrą orlaivio judėjimą ore, susidedantį iš sukimosi (angl.
Per plauką nuo katastrofos: iš Bristolio skrendantis lėktuvas dėl sistemos klaidos vos sugebėjo pakilti nenuriedėjęs nuo tako
Keleivinis TUI lėktuvas „Boeing 737-800“ su 163 keleiviais ir devyniais įgulos nariais kovo 4 d. šiaip ne taip pakilo nuo žemės likus vos 260 metrų iki tako pabaigos. Dėl programinės įrangos gedimo lėktuvas pakilo naudodamas per mažai galios, skelbia portalas „Daily Mail“.
Orlaivis, kurio maršrutas vedė į Gran Kanariją, kilo iš Bristolio oro uosto (Jungtinė Karalystė) 1,93 kilometro ilgio 9-ojo kilimo ir tūpimo tako, tačiau jam labai sunkiai sekėsi pakilti.
Nesibaigiantys pranešimai apie lėktuvų avarijas kelia nerimą – ar vis dar saugu skraidyti?
Šiais metais padaugėjo pranešimų apie sukrečiančius ir kartais tragiškus incidentus lėktuvuose, todėl daugelis klausia, ar vis dar saugu skraidyti. Oro bendrovės „Alaska Airlines“ skrydžio metu iškrito durys, palikdamos „Boeing 737 Max“ orlaivyje didžiulę skylę. Kitas „Boeing“ lėktuvas patyrė tokią stiprią turbulenciją, kad keleiviai rėžėsi į salono lubas.
JAV vyriausybė paskelbė, kad „Boeing“ pažeidė sutarties dėl kovos su sukčiavimu įstatymų vykdymo sąlygas
JAV teisingumo departamento teigimu, orlaivių gamintoja „Boeing“ pažeidė JAV sudarytą sutartį, ligi šiol suteikusią jai apsaugą nuo baudžiamojo persekiojimo dėl žmonių gyvybių nusinešusių dviejų orlaivių avarijų.
„Boeing“ neįgyvendino jokios sutartyje numatytos programos, kad užkirstų kelią JAV kovos su sukčiavimu įstatymų pažeidimams, rašoma antradienį teismui pateiktuose dokumentuose. Vyriausybė nurodė dar nenusprendusi, kokių veiksmų toliau imsis šioje byloje.
„Boeing“ su keleiviais pakilimo metu nuslydo nuo tako ir užsiliepsnojo: mažiausiai 11 sužeistųjų
Lėktuvas „Boeing 737-300“, kuriame buvo 78 žmonės, kilimo metu užsiliepsnojus varikliui, nuslydo nuo tako. Filmuotoje medžiagoje matyti avarijos padariniai: „Transair“ lėktuvo sparnas padengtas gaisro gesinimo putomis Blaise Diagne tarptautiniame oro uoste netoli Dakaro (Senegalas). Remiantis pranešimais, lėktuvo kairysis sparnas ir variklis užsiliepsnojo dėl hidraulinės problemos kylant – greitėjimo metu.
Turkijoje avariniu būdu nusileido „Boeing“ lėktuvas
Stambulo (Turkija) oro uoste avariniu būdu nusileido „Boeing 767“ lėktuvas – skrydžio metu buvo pranešta, apie sugedusią važiuoklę. Nusileidus „FedEx“ krovininiam lėktuvui, pasirodė, kad neišsiskleidė jo priekiniai ratai, todėl orlaivio nosis rėžėsi į asfaltą ir sustojo, kol prie jo atvyko avarinės tarnybos automobiliai.
Lėktuvas skrido iš Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto į Stambulą.
JAV FAA pradeda naują tyrimą dėl „Boeing“
JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) pirmadienį paskelbė apie naują tyrimą dėl „Boeing“, kuris inicijuojamas po to, kai šis sunkumų kamuojamas lėktuvų gamintojas atskleidė, kad kai kurie jo darbuotojai praleido „787 Dreamliner“ modelio tolimųjų reisų orlaivių patikrinimus.
Pasak „Boeing“, buvo praleisti kai kurie fiuzeliažo ir sparnų jungties patikrinimai, bet vis tiek buvo užregistruota, kad jie buvo atlikti.
„Boeing“ teigia, kad tiekimo problemos lėtina 787 modelio lėktuvų gamybos procesus
JAV lėktuvų gamintojas „Boeing“ pirmadienį pareiškė savo darbuotojams, kad dėl tiekimo problemų šiuo metu negali išplėsti tolimųjų reisų „787 Dreamliner“ modelio orlaivių gamybos taip greitai, kaip planuota, pranešė transliuotojas CNBC.
Įmonė savo 787 modelio lėktuvų gamykloje JAV Pietų Karolinos valstijoje darbuotojams nurodė, kad vėlavimus lemia „keleto pagrindinių detalių“ trūkumas, sakoma trumpoje žinutėje, kurią citavo transliuotojas.
„Boeing“ atmeta pranešėjo teiginius apie 787 modelio lėktuvų gamybos procesų trumpinimą
Lėktuvų gamintojas „Boeing“ atmetė naujus kaltinimus dėl trūkumų gamybos procesuose, turinčių įtakos jo orlaivių kokybei.
Bendrovė antradienį atmetė vieno buvusio darbuotojo išsakytą kritiką, kad kai kurių „787 Dreamliner“ modelio orlaivių naudojimo trukmė būti trumpesnė, nes, siekdama paspartinti gamybą, įmonė techniniu požiūriu pasirinko trumpesnį kelią.
„Boeing“ lėktuvų tiekimą pirmąjį metų ketvirtį sumažino iki minimumo nuo 2021-ųjų vidurio
JAV korporacija „Boeing“ pirmąjį šių metų ketvirtį sumažino komercinių orlaivių tiekimą iki kukliausių apimčių nuo 2021-ųjų vidurio, gamybai sumažėjus dėl aktyvesnių ir griežtesnių kokybės patikrų.
„Boeing“ pranešime nurodoma, kad per tris šių metų mėnesius užsakovams perduoti 83 civilinės paskirties lėktuvai, iš jų 67 – 737 serijos.
Per ankstesnius tris mėnesius pristatyti 157 lėktuvai, o per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį – 130 orlaivių.
„Ačiū už širdies smūgį!“: keleivis nufilmavo, kaip skrydžio metu nukrito lėktuvo variklio dangtis
Netrukus po pakilimo nuo „Boeing“ lėktuvo nukrito variklio dangtis ir trenkėsi į sparno atvartą. Keleiviai iš savo vietų prie langų nufilmavo, kaip nuo lėktuvo 737-800 nulūžo dalis. Saugumo pavojus kilo netrukus po to, kai „Southwest Airlines“ lėktuvas sekmadienį išskrido iš Denverio (JAV).
Lėktuve, kuris pakilo į 3140 m aukštį ir vos po 25 minučių staigiai apsisuko, buvo 135 keleiviai ir šeši įgulos nariai.
FAA: pakilimo metu nukrito „Southwest Airlines“ eksploatuojamo „Boeing“ lėktuvo variklio gaubtas
Po to, kai sekmadienį pakilimo metu nukrito oro linijų „Southwest Airlines“ eksploatuojamo „Boeing“ lėktuvo variklio gaubtas, šis orlaivis saugiai grįžo į Denverį, pranešė JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA).
Tai naujausias įvykis lėktuvų gamintoją „Boeing“ kamuojančioje saugumo incidentų serijoje.
FAA pareiškime nurodė, kad „Southwest Airlines“ reiso Nr.
„Boeing“ skelbia apie generalinio direktoriaus Calhouno pasitraukimą
JAV aviacijos ir kosmoso milžinė „Boeing“ pirmadienį paskelbė, kad jos generalinis direktorius Dave‘as Calhounas paliks savo postą, bendrovei susiduriant su akylesne kontrole po virtinės saugos incidentų ir gamybos problemų.
Pasikartojantys „Boeing“ lėktuvų incidentai: ar verta sunerimti?
Pastaruoju metu „Boeing“ lėktuvų incidentai kelia nerimą ir klausimus dėl jų saugumo. Nuo skrydžio metu iškritusių durų atvejo iki variklių liepsnų, skrydžių avarijų ir kritimų – didžiulis Amerikos lėktuvų gamintojas susiduria su kritika ir naujais pavojais jos reputacijai.
Šie įvykiai ne tik verčia oro linijų vadovus ieškoti pasitikėjimo atstatymo priemonių, bet ir kelia klausimą dėl visuomenės saugumo ir orlaivių pramonės ateities.
JAV įvyko dar vienas incidentas su „Boeing“ lėktuvu
Penktadienį Jungtinėse Valstijose skrydžio metu nuo avialinijų „United Airlines“ lėktuvo „Boeing 737“ nukrito išorinė panelė, informuoja naujienų agentūra dpa.
Avialinijos paskelbė, kad žala buvo pastebėta po to, kai lėktuvas „Boeing 737-800“ su 139 keleiviais ir 6 įgulos nariais saugiai nusileido Medfordo mieste, Oregono valstijos pietuose. Šis lėktuvas buvo pagamintas prieš 25 metus.
Anot „United Airlines“, lėktuvui pasiekus terminalą buvo pastebėta, kad trūksta išorinės panelės.
„Boeing“ pagamintam LATAM lėktuvui susidūrus su „technine“ problema, paimta orlaivio juodoji dėžė
Naujosios Zelandijos tyrėjai antradienį paėmė „Boeing“ pagaminto LATAM lėktuvo skrydžio duomenų savirašį, dėdami pastangas nustatyti incidento, per kurį buvo sužeista kelios dešimtys išsigandusių keliautojų, priežastį.
„Boeing 787 Dreamliner“ orlaivis pirmadienio vakarą skrido iš Sidnėjaus į Oklendą, kai be perspėjimo staiga pajudėjo Žemės paviršiaus link. Kai kurie diržų neprisisegę keleiviai buvo išsviesti iš savo sėdynių, o kiti trenkėsi į salono lubas.
Dėl „Boeing“ problemų „Ryanair“ koreguoja keleivių skaičiaus prognozę
Lėktuvų gamintojos „Boeing“ krizė žlugdo Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ verslo planus. Gamintoja iki birželio pabaigos veikiausiai pristatys tik 40 vidutinio nuotolio lėktuvų „737-Max“ iš pradžioje planuotų 57, penktadienį Dubline pranešė „Ryanair“. Kadangi oro bendrovė per svarbų vasaros sezoną turės verstis su mažiau orlaivių, ji mažina keleivių skaičiaus prognozę kitiems finansiniams metams.
Ore virš Majamio užsiliepsnojo lėktuvas: incidentą užfiksavo vaizdo įraše
Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip iš lėktuvo „Boeing“ netrukus po pakilimo kyla liepsnos. Trumpame vaizdo įraše matyti, kaip liepsnos lydi „Atlas Air“ lėktuvą praėjus kelioms minutėms po jo pakilimo iš Majamio tarptautinio oro uosto (JAV). „FlightAware“ duomenimis, tai buvo lėktuvas „Boeing 747–8“, skelbia portalas „Newsweek“.
Majamio oro uosto atstovas portalui „Newsweek“ patvirtino, kad krovininis lėktuvas saugiai nusileido Majamio oro uoste šiek tiek po 23 val.
„Airbus“ lėktuvų tiekimą pernai padidino 11 proc., „Boeing“ – 10 proc.
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ paskelbė 2023-aisiais užsakovas pristačiusi 735 civilinius orlaivius – 11 proc. daugiau nei 2022 metais.
Rezultatas viršijo korporacijos planus, pagal kuriuos turėjo būti pristatyta 720 orlaivių.
„Ryanair“ šiandien išparduoda bilietus nuo 14 eurų: štai kur siūlo pigiau nuskristi lietuviams
Viena didžiausių Europoje pigių skrydžių bendrovių „Ryanair“ trečiadienį skelbia trumpalaikį skrydžių bilietų išpardavimą.
Akcijos metu žemomis kainomis bilietų galima nusipirkti ir skrydžiams iš Lietuvos oro uostų Vilniuje, Kaune ir Palangoje.
Skrydžių bendrovė skelbia, kad bilietai pardavinėjami su 30 proc. nuolaida.
Norint pasinaudoti akcija, bilietus reikėtų rezervuoti iki sausio 10 d. 24 val. nakties. Tiesa, ketvirtadienį airių bendrovė pratęsė šį terminą dar vienai dienai.
„Boeing“ generalinis direktorius prisiėmė atsakomybę už „Alaska Airlines“ incidentą
„Boeing“ generalinis direktorius Dave'as Calhounas antradienį prisiėmė atsakomybę už vos katastrofa nesibaigusį „Alaska Airlines“ incidentą ir pažadėjo visišką skaidrumą, aviacijos milžinei bandant įveikti naujausią krizę.
„Pirmiausia ketiname pripažinti savo klaidą, – sakė D. Calhounas darbuotojams saugos susirinkime, sušauktame po penktadienio avarinio nusileidimo, kuris įvyko po to, kai skrydžio metu iškrito salono šone esanti plokštė. – Ketiname į tai reaguoti 100 proc.
Oro bendrovės „United“ ir „Alaska Airlines“ pranešė aptikusios atsipalaidavusių lėktuvų detalių
Oro linijų bendrovės „United“ ir „Alaska Airlines“ pirmadienį pranešė, kad po praėjusią savaitę skrydžio metu įvykusio dramatiško incidento kai kuriuose jų lėktuvuose „Boeing 737 MAX 9“ per pirminį patikrinimą aptikta atsipalaidavusių detalių, pavyzdžiui, varžtų.
„Pragariška kelionė“: skrydžio metu lėktuve atsivėrė šaldytuvo dydžio skylė
„Pragariška kelionė.“ Taip skrydį lėktuvu, kuriame atsivėrė šaldytuvo dydžio skylė, apibūdina jo keleiviai. Vis dar neaišku, dėl ko penkių kilometrų aukštyje nuplyšo lainerio durys, o aviacijos ekspertai stebuklu vadina tai, kad per incidentą niekas nežuvo.
Portlando oro uoste minios žmonių laukia galimybės išskristi. Po to, kai vakar ore nuplyšo lėktuvo su 177-iais žmonėmis durys ir lainerio šone atsivėrė skylė, „Aliaskos oro linijos“ nutupdė visus 79 tokius „Boeingus“ ir atšaukė 160 skrydžių.
JAV tarnyba sustabdė kai kurių lėktuvų „Boeing 737 MAX 9“ skrydžius
JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) šeštadienį nurodė sustabdyti kai kurių lėktuvų „Boeing 737 MAX 9“ skrydžius tol, kol bus vykdomi jų patikrinimai. Tokių veiksmų imtasi po incidento skrydžio metu Oregono valstijoje, praneša AFP.
FAA pareikalavo nedelsiant atlikti tam tikrų „Boeing 737 MAX 9“ modelio lėktuvų patikrą. Visame pasaulyje tai galioja 171-am šio modelio orlaiviams. Vieno lėktuvo patikrinimas trunka nuo 4 iki 8 valandų.
„Turkish Airlines“ sustabdė „Boeing 737 MAX 9“ lėktuvų skrydžius patikrinimams
Aviakompanija „Turkish Airlines“ sekmadienį pranešė nutraukianti penkių savo lėktuvų „Boeing 737 MAX 9“ skrydžius, kad atliktų patikrinimus po to, kai viename iš šių lėktuvų JAV skrydžio metu iškrito visa lango sienelė ir orlaivis buvo priverstas leistis avariniu būdu.
„Lufthansa“ užsako „Airbus“ ir „Boeing“ lėktuvų už 9 mlrd. JAV dolerių
Vokietijos oro susisiekimo flagmanė „Lufthansa“ antradienį pranešė užsakiusi po 40 „Boeing 737-8 MAX“ ir „Airbus A220-300“ lėktuvų už maždaug 9 mlrd. JAV dolerių.
„Spartiname didžiausią mūsų įmonės istorijoje orlaivių parko modernizavimą“, – sakė „Lufthansa“ valdybos narys Detlefas Kayseris.
„Airbus“ lėktuvus ketina naudoti naujasis „Lufthansa“ regioninis oro vežėjas „City Airlines“, kuris turėtų pradėti skraidinti 2024-ųjų vasarą.
Keleivinio lėktuvo Rusijoje varikliuose skrydžio metu pastebėtos liepsnos
Rusijos oro linijų S7 keleivinis lėktuvas „Boeing 737“ su 176 keleiviais buvo priverstas leistis avariniu būdu dėl variklių gedimo. Iš Novosibirsko į Maskvą skridusio lėktuvo keleiviai ir dispečeriai ant žemės pastebėjo iš variklių besiveržiančias liepsnas, o ekipažas jau po 40 minučių skrydžio grįžo atgal į Tolmačiovo oro uostą.
Dėl Rusijos grėsmės NATO modernizuos žvalgybos lėktuvų pajėgumus
NATO trečiadienį paskelbė, kad nupirks šešis lėktuvus „Boeing“ ir jais pakeis savo senstančius žvalgybinės išankstinio perspėjimo ir kontrolės sistemos (AWACS) lėktuvus, pastiprindama galimybes stebėti iš Rusijos kylančias grėsmes.
„Šių šešių naujų lėktuvų „Boeing E-7A Wedgetail“ gamyba turi prasidėti artimiausiais metais, o pirmasis orlaivis turėtų būti parengtas operatyviniam darbui iki 2031-ųjų“, – sakoma NATO pranešime.
„Boeing“ trečiojo ketvirčio nuostolius sumažino perpus, pablogino prognozes
JAV korporacija „Boeing“, viena didžiausių pasaulyje orlaivių, kosminės ir karinės technikos gamintojų, trečiadienį pranešė grynųjų nuostolių trečiąjį šių metų ketvirtį patyrusi perpus mažiau, bet apkarpo 737 serijos lėktuvų pristatymo užsakovams šiais metais prognozes, kad išspręstų jų gamybos problemas.
Anot korporacijos pranešimo, grynieji nuostoliai liepos-rugsėjo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumenko nuo 3,308 mlrd. iki 1,638 mlrd. JAV dolerių.
„Boeing“ antrąjį metų ketvirtį skaičiavo nuostolius, didindama gamybos apimtis
JAV korporacija „Boeing“, viena didžiausių pasaulyje orlaivių, kosminės ir karinės technikos gamintojų, pranešė antrąjį metų ketvirtį patyrusi nuostolį, nors pardavimų pajamos viršijo analitikų lūkesčius.
Anot korporacijos pranešimo, grynieji nuostoliai balandžio-birželio mėnesiais siekė 149 mln. JAV dolerių, palyginti su 160 mln. dolerių grynuoju pelnu per tą patį laikotarpį pernai. Suderintas nuostolis akcijai sudarė 0,82 dolerio.
Lietuva ir iš dangaus kaip po padidinamuoju stiklu – lėktuvas virš Kauno suko ratus
Pirmadienį vienas po kito Lietuvoje leidžiasi NATO valstybių vadovų ir juos lydinčių delegacijų lėktuvai. Tuo pačiu metu virš Lietuvos ratus suka sąjungininkų svarbiausi žvalgybiniai ir kariniai orlaiviai.
Šie lėktuvai „Flight Radar“ puslapyje tapo labiausiai sekami visame pasaulyje.
Vienas iš tokių orlaivių pirmadienio popietę „kybojo“ ir ne vieną ratą virš Kauno susuko „Boeing E-3 Sentry“.
Tai yra išankstinio perspėjimo ir kontrolės orlaivis.
„Boeing“ atsisakys apie 2 tūkst. darbo vietų finansų ir personalo departamentuose
JAV korporacija „Boeing“, viena didžiausių pasaulyje orlaivių, kosminės ir karinės technikos gamintojų, planuoja 2023 metais sumažinti darbuotojų skaičių, atsisakydama apie 2 tūkst. darbo vietų finansų ir žmogiškųjų išteklių departamentuose, pranešė bendrovė.
„Planuojame atleisti apie 2 tūkst. darbuotojų, visų pirma finansų ir personalo departamentuose“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė „Boeing“.
Kartu bendrovė planuoja 2023-aisiais „žymiai padidinti“ bendrąją darbo jėgą.
„Boeing“ paskutinį 2022-ųjų ketvirtį patyrė nuostolį
JAV korporacija „Boeing“, viena didžiausių pasaulyje orlaivių, kosminės ir karinės technikos gamintojų, paskutinį 2022 metų ketvirtį užbaigė nuostolingai, nors pardavimų pajamos augo 35 procentais.
Anot korporacijos pranešimo, grynasis nuostolis pernai spalį-gruodį sumažėjo iki 663 mln. dolerių nuo 4,164 mlrd. dolerių prieš metus, o akcijai tenkantis nuostolis – nuo 7,02 iki 1,06 dolerio. Neskaitant vienkartinių veiksnių, nuostolis akcijai sumenko nuo 7,69 iki 1,75 dolerio.
„Airbus“ 2022-aisiais aplenkė „Boeing“ pagal pristatymų ir užsakymų rodiklius
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus“ sustiprino savo lyderystę civilinės aviacijos srityje, antradienį pranešdama apie 2022 metais gautą didesnį užsakymų ir pristatymų skaičių nei varžovė iš JAV „Boeing“.
Kalbant apie pagamintų orlaivių pristatymus klientams, „Airbus“ teigė per praėjusius metus užsakovams pristačiusi 661 lėktuvus, tuo metu „Boeing“ paskelbė apie 480 vienetų rodiklį.
„Boeing“ pranešė apie netikėtus 3,3 mlrd. JAV dolerių trečiojo ketvirčio nuostolius
JAV aviacijos ir kosmoso milžinė „Boeing“ trečiadienį pranešė apie netikėtus 3,3 mlrd. JAV dolerių trečiojo ketvirčio nuostolius, susidariusius dėl išaugusių išlaidų kelioms gynybos programoms, iš dalies dėl padidėjusių tiekimo grandinių išlaidų.
Aviacijos milžinė pranešė, kad pajamos išaugo 4 proc. iki 16 mlrd. JAV dolerių.
Šis rodiklis taip pat neatitiko analitikų lūkesčių.
Kita vertus, „Boeing“ dar kartą patvirtino, jog 2022 metais tikisi teigiamo laisvo pinigų srauto.