barakas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „barakas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „barakas“.
Studento kirtis nevaloms: jei gyveni barake, tai nebūtina jo paversti sąvartynu
Vos prieš kelias dienas su trenksmu startavo naujieji mokslo metai. Tai ypatingas laikas ne tik jaunesniems moksleiviams, bet ir naują gyvenimo etapą pradedantiems studentams. Nemenkos dalies studentų laikinaisiais namais keleriems metams į priekį taps universitetų ar kolegijų bendrabučiai. Tad logiška, kad visada norisi gyventi gražiai ir draugiškai. Tik kartais tai gali būti sunkiai suderinama. Juk į bendrabutį suvažiuoja pačių įvairiausių charakterio bruožų žmonės.
„Siaubingas kambariokas 2018“: pribloškiantys kadrai iš Lietuvos studentų gyvenimo
Pasinėrę į nuobodžius darbus, įnikę į rutiną, daugelis mūsų su meile prisimena senus gerus studentavimo laikus. „Oi, kokie laikai buvo“, – šūkteli susitikę su kursiokais. Tačiau ar tikrai toks malonus buvo studentavimo laikotarpis? Tai ne vien pasisėdėjimai ant žolytės, mėgaujantis kursiokių suruoštu pikniku. Ir ne vien lėbavimai miestų centruose bei naujos neužmirštamos pažintys.
„Prastas kambariokas 2018“: naujausi kadrai iš Lietuvos studentų gyvenimo – šokiruoja
Kas jau kas, bet Lietuvos studentai sugeba tiek šokiruoti, tiek priversti juoktis iki negalėjimo. Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Prastas kambariokas“ atsirado naujų nuotraukų iš Lietuvos ir, kaip galima įtarti, viso pasaulio studentų gyvenimo. Pamatykite šias nuotraukas atnaujintoje galerijoje. Įspėjame, kad dalis vaizdų gali šokiruoti, bet šios nuotraukos tarp studentų yra itin populiarios ir sukelia daug emocijų bei iššaukia komentarų audrą.
Lietuvos studentai šiurpina internautus: taip sugalvotų ne kiekvienas
Kas jau kas, bet Lietuvos studentai puikiai žino, kaip prisitaikyti prie gyvenimo sąlygų barake. Jie noriai dalijasi nuotraukomis, kuriose užfiksuotos kartais tikrai šiurpios situacijos ir vaizdai. Bet niekas dėl to neskuba smerkti jaunosios kartos. O kam nėra pasitaikę, kad prisviltų puodas arba sugestų šaldytuve užsistovėję produktai. Maža to, iš nuotraukų galima įvertinti ir kulinarinius studentų gabumus. Pavyzdžiui, sumuštinių keptuvė – kartais panaudojama ne pagal tiesioginę paskirtį.
Reikėtų apsitvarkyti: studentų gyvenimo sąlygos bendrabutyje lengvai šokiruoja
Šiuo metu Lietuvos studentams pats darbymetis. Vieni ginasi baigiamuosius darbus, kiti laiko sesiją, tad nieko keisto, kad laisvo laiko lieka nedaug. Juolab tokiai pareigai, kaip tvarkymuisi. Nieko keisto, kad siautulingas studentų gyvenimas turi ir pasekmių. Socialiniuose tinkluose viešinamos nuotraukos iš įvairių studentų bendrabučių. Tik neskubėkite smerkti netvarkos. Juk visi buvome studentais ir kartais tikrai pritrūkdavo laiko ne tik mokslams, bet ir kitiems buities reikalams.
Lietuvos studentai atskleidė, kas iš tiesų vyksta bendrabutyje
Studentų bendrabučiai ir pašėlusios linksmybės – šios dvi sąvokos, regis, yra neatskiriamos viena nuo kitos. O juk kada jeigu ne dabar! Taip greičiausia atsakytų dauguma studijuoti iš visų Lietuvos miestų ir miestelių suvažiavę jaunuoliai. Naujienų portalas tv3.lt apsilankė viename Vilniaus universiteto bendrabutyje ir pasikalbėjo su ten gyvenančiais studentais.
„Fuksų“ išdaigos siutina ketvirtakursius: apšnerkšta virtuvė ir tualetas – tik lašas jūroje
Daugelis žino tą jausmą, kuomet studijų metais, svarbiausia buvo ne kaip ir kur gyveni, o ką ir su kuo veiki. Ypač jei atvykai studijuoti iš mažo miestelio į sostinę. Bendrabutis, kuris studentų tarpe vadinamas tiesiog „baraku“, daugeliui tapdavo ne tik namais, bet ir linksmiausių vakarėlių vieta, kuriuos nutraukti pavykdavo tik piktai budėtojai ar apsauginiams. Tačiau ši bendro naudojimo patalpa visada pasižymėdavo tvarkos stygiumi ir pačių studentų išdaigomis.
Didysis studentų galvosopis: kiek kainuos išsinuomoti būstą?
Kiek šiemet studentams kainuos išsinuomoti būstą? Nekilnojamojo turto agentai jaunimui džiugių naujienų neturi – per kelerius metus vien sostinėje nuoma pabrango daugiau kaip dešimtadaliu. Į butų žvalgybą besileidžiantys studentai piktinasi, kad nuomos kainos viršija padorumo ribą. Tuo tarpu ekspertai ragina nepamiršti – esą rudeniop situacija pasitaisys ir nuoma atpigs. Trečio kurso studentai Lukas ir Linas kol kas glaudžiasi universiteto, taip vadiname barake.
Pamatykite, kaip iš arti atrodo gyvenimas lietuviškame „barake“
Liko kiek daugiau nei puse mėnesio, kai į didžiuosius Lietuvos miestus suplūs gausus būrys studentų. Suprantama, kad didžiausi gyvenimo pokyčiai laukia pirmakursių, kurių dauguma išbandys, ką reiškia gyvenimas studentų bendrabutyje, trumpiau dar vadinamame „barake“. Socialiniuose tinkluose pagausėjo nuotraukų iš „barako“ gyvenimo. Jau studento duonos atikandę jaunuoliai dalinasi nuotraukomis tarsi norėdami perspėti pirmakursius apie jų laukiantį gyvenimą.
Lietuviškos studentų kronikos: pamatykite, kaip iš arti atrodo „barako“ gyvenimas
Daugelis žino tą jausmą, kuomet studijų metais svarbiausia būdavo ne kaip ir kur gyveni, o ką ir su kuo veiki. Ypač jei atvykai studijuoti iš mažo miestelio į sostinę. Bendrabutis, kuris studentų tarpe vadinamas tiesiog „baraku“, daugeliui tapdavo ne tik namais, bet ir linksmiausių vakarėlių vieta, kuriuos nutraukti pavykdavo tik piktai budėtojai ar apsauginiams. Tačiau ši bendro naudojimo patalpa visada pasižymėdavo tvarkos stygiumi ir pačių studentų išdaigomis.
REKLAMA
REKLAMA
Serialas „Barakas“: pašėlęs ir aistringas studentų gyvenimas, galintis nuvesti į pražūtį
„Ne veltui sakoma, kad jeigu negyvenai barake, reiškia nepajutai tikro studentiško gyvenimo skonio“, - teigia viena iš tik ką internete pasirodžiusio serialo „Barakas“ kūrybinės grupės narių Greta Aukštakytė. Balsas.lt siūlo pamatyti bei įvertinti pirmąją serialo „Barakas“ seriją. G. Aukštakytė atsakė į balsas.lt apie tai, kaip vyko visas kūrybos procesas, su kokiais sunkumais teko susidurti ir kas ją labiausiai nustebino, kai teko įsigilinti į gyvenimo barake užkulisius.
Išbandymas „barakais“
Studentai bendrabučius pavadinę „barakais“ neapsiriko: kuo toliau, tuo labiau jie prastėja. Pirmakursiai ir jų tėvai pamatę, kur gyvens būsimoji inteligentija, patiria šoką. Nors švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius giriasi dešimtimis milijonų litų, šiemet skirtų aukštųjų mokyklų bendrabučių remontui.
Iš pigios vietos — džiaugsmo nedaug
Studentų bendrabučiuose dar įkurtuvių nuotaikos, bet jos anaiptol ne šventinės.