b. genzelis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „b. genzelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „b. genzelis“.
Netekome garsaus Nepriklausomybės Akto signataro – atsisveikinsime su politikos veteranu
Mirus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Bronislovui Genzeliui pranešama, kada ir kur bus galima su juo atsisveikinti. Jam buvo 89 metai.
Urna su Velionio palaikais bus pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose 6 salėje (Olandų g. 22, Vilnius).
Atsisveikinimas su Velioniu – gruodžio 20 d. nuo 15.00 val. iki 20.00 val., gruodžio 21 d. – nuo 9.00 val.
Urna išnešama gruodžio 21 d. 11.30 val. Šv. Mišios 12.00 val. Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.
Per Lietuvą risis mitingų „už teisingumą“ banga?
„Tai, ką mes dabar darome, yra bandymas pajudinti susiformavusį baimės liūną“, – pareiškė Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas.
Antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje, pavadintoje „Už Lietuvą be melo ir smurto. Ką gali visuomenė?“, jis teigė, kad dabartinė „sistema veikia prieš žmogaus, atsiduriančio po elitu, interesus. Kaip ir anais (sovietiniais – red. past.
Svajoto neutralumo Lietuva taip ir nepasiekė?
„Mes kalbėjome apie Lietuvos neutralumą, bet jo pasiekti nepavyko. Tačiau nė vienas neįsivaizdavome, kad taip greitai galima pasiekti nepriklausomybę“, – sakė Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila, prisimindamas 1988–1990 m. vykusias diskusijas ir Lietuvos siekius.
Vienas pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės narių Juozas Olekas diskusijoje „Dar kart apie Kovo 11-ąją“ taip pat teigė, kad Lietuva laisva tapo tam deramai nepasiruošusi.
Ideologinį kultūros paveldo naikinimą keičia vertelgiškas
Ardant senąjį pasaulį iki pamatų, kai kas pradėjo griauti ir pačius pamatus - mūsuose įprasta už visas patirtas negandas versti kaltę komunistams, pamirštant, kad jie geriausiu atveju tik tęsė senąsias rusų okupantų tradicijas. Naikinant kultūros paminklus, sovietmečiu lemiamą žodį dažniau tardavo ne partokratai, o technokratai, kuriems rūpėjo galima praktinė nauda, apmąstydamas kultūros paveldo situaciją Lietuvoje pažymi filosofas Bronius Genzelis.