aukus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aukus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aukus“.
Branduolinis atsakas Kinijai: pučia raumenis prieš įsigalėjantį drakoną
Į bendrą aljansą susivienijusios Jungtinės Valstijos, Australija ir Jungtinė Karalystė pučia raumenis. Žengtas pirmas svarus žingsnis, kuris rodo – šios anglosaksų valstybės neleis įsigalėti Kinijai ir ruošia jai branduolinį atsaką.
Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptarė naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Andrius Jakimčuk.
Besiformuojanti Ašis, branduolinis Vakarų atsakas ir pelkė Moldovoje
Kitą savaitę Kinijos lyderys Xi Jinpingas turėtų vykti į Rusiją ir susitikti su Vladimiru Putinu. Tai ne tik dar viena kregždė, rodanti, kad Pekinas pilna jėga grįžta į tarptautinės politikos areną, kurią buvo apleidęs dėl koronaviruso ir vidaus neramumų, bet ir ženklas, kad formuojasi ir stiprėja autoritarų koalicija. Kitaip tariant, mūsų laikų Ašis.
NATO apie JAV, Prancūzijos ir Australijos ginčą: tai neturės įtakos aljanso „kariniam bendradarbiavimui“
NATO nesureikšmina grėsmės, kurią aljansui gali kelti tarp Prancūzijos ir JAV bei Australijos kilęs ginčas dėl povandeninių laivų pirkimo sutarties, nes tai, pasak aljanso, neturėtų turėti įtakos grupės „kariniam bendradarbiavimui“.
Kanberai atsisakius milžiniškos povandeninių laivų pirkimo iš Prancūzijos sutarties ir pasirinkus amerikietiškus atominius povandeninius laivus, Paryžius tai ketvirtadienį pavadino „dūriu į nugarą“, o Vašingtoną sukritikavo už elgesį, kuris primena buvusio prezident...
Virš Kinijos tvenkiasi tamsūs debesys: Lietuva irgi pateko į didžiųjų šalių konflikto sūkurį
JAV, Jungtinė Karalystė ir Australija trečiadienį paskelbė istorinį Azijos ir Ramiojo vandenyno gynybos paktą, nukreiptą į kylančią Kinijos grėsmę. Ekspertų teigimu, tai yra didžiausio masto gynybinis aljansas per pastaruosius dešimtmečius, rašoma CNN. Lietuva tuo metu taip pat atsidūrė konflikto su Kinija sukūryje, tačiau užsitikrino JAV ir kitų Vakarų šalių palaikymą.