astrazeneca
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „astrazeneca“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „astrazeneca“.
„AstraZeneca“ pelnas beveik padvigubėjo, nepaisant COVID-19 preparatų pardavimų kritimo
Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos milžinė „AstraZeneca“ pranešė trečiojo metų ketvirčio grynąjį pelną beveik padvigubinusi dėl didelės vėžio gydymo paklausos, nepaisant smarkiai sumažėjusių COVID-19 preparatų pardavimų.
Pasak bendrovės pranešimo, liepos-rugėjo mėnesiais uždirbta 1,26 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno – beveik 90 proc. daugiau nei prieš metus, pardavimų pajamoms didėjus 5 proc. iki 33,8 mlrd. dolerių.
„AstraZeneca“ perka JAV biotechnologijų bendrovę „CinCor“
Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos milžinė „AstraZeneca“ pirmadienį sutiko už 1,8 mlrd. JAV dolerių (1,7 mlrd. eurų) įsigyti JAV biotechnologijų bendrovę „CinCor“, kuri jai leis dar įsitvirtinti vaistų nuo širdies ir inkstų ligų segmente.
Šis perėmimas bus įgyvendintas „AstraZeneca“ vadovui Pascaliui Soriot siekiant toliau plėsti vakcinos nuo „COVID-19“ gamintojos naujų produktų portfelį.
Oficialu: JK jaunas vyras mirė dėl komplikacijų po vakcinos nuo COVID-19
Jungtinėje Karalystėje vyras mirė nuo kraujo krešulio, kuris buvo „tiesioginis „AstraZeneca“ skiepo nuo COVID-19 rezultatas, konstatavo koroneris.
27 metų Jackas Lastas buvo paskiepytas 2021 m. kovo 30 d., o po savaitės buvo paguldytas į ligoninę dėl galvos skausmo ir prastos savijautos. Balandžio 10 d. atliktas skenavimas atskleidė smegenų venų sinusų trombozę (CVST), o po 10 dienų jis mirė, skelbia BBC.
Vyresnysis koroneris Nigelas Parsley'is paskelbė tokią išvadą Suffolko teisme.
„AstraZeneca“ pranešė apie pelningą ketvirtį
Didžiosios Britanijos farmacijos milžinė „AstraZeneca“ ketvirtadienį paskelbė vėl uždirbusi pelno trečiąjį ketvirtį, padidėjus pajamoms iš įmonės gaminamų vaistų pardavimo.
Vakcinos nuo COVID-19 gamintojos grynasis pelnas liepos–rugsėjo mėnesiais siekė 1,64 mlrd. JAV dolerių, sakoma paskelbtame pranešime.
Palyginimui, praėjusių metų trečiąjį ketvirtį, gamintojos nuostoliai atskaičius mokesčius siekė 1,65 mlrd.
Patvirtintas naujas vaistas COVID-19 profilaktikai: pasakė, kam tinkamas vartoti
Europos Sąjungoje (ES) naudojimui patvirtintas bendrovės „AstraZeneca“ ilgai veikiančių antikūnų derinys „Evusheld“, skirtas COVID-19 ligos profilaktikai, vartojant iki kontakto su virusu. Paskutinio nepriklausomo tyrimo duomenimis, preparatas reikšmingai sumažino simptominio COVID-19 išsivystymo riziką, o apsauga buvo užtikrinta mažiausiai šešiems mėnesiams.
EVA rekomenduoja patvirtinti „AstraZeneca“ vaistą nuo COVID-19
Europos Sąjungos vaistų reguliavimo tarnyba ketvirtadienį pranešė rekomenduojanti patvirtinti farmacijos milžinės „AstraZeneca“ sukurto antikūnų derinio vartojimą pažeidžiamiausioms grupėms priklausančių žmonių apsaugai nuo koronavirusinės infekcijos.
Europos vaistų agentūros (EVA) pranešime nurodoma, kad ji rekomenduoja naudoti naująjį preparatą „Evusheld“ žmonėms nuo 12 metų COVID-19 ligos prevencijai.
Dabar šį preparatą turės patvirtinti Europos Komisija, ES vykdomoji institucija.
Iš pradžių graibstė, o dabar bėga: viena vakcina gyventojų akyse neteko prasmės
Praėjusių metų viduryje dėmesio centre buvusi „Janssen“ vakcina nuo koronaviruso, panašu, pasitraukė iš populiariausiųjų sąrašo viršūnės. Revakcinuotis šia vakcina pasirinko tik apie 4 tūkst. šalies gyventojų. Specialistai išskiria kelias priežastis, kodėl galėjo taip nutikti.
Gera žinia pasiskiepijusiems „AstraZeneca“: gali būti, kad sukuria geresnę apsaugą nuo koronaviruso?
Ar „AstraZeneca“ COVID-19 vakcina suteikia ilgesnę apsaugą nei mRNR – „Pfizer“ ir „Moderna“ gamintojų – vakcinos? Tokį klausimą socialiniame tinkle uždavęs virusologas prof. Saulius Čaplinskas teigia, kad nors tam pakankamai įrodymų nėra, teorinė prielaida leistų kalbėti apie stipresnį ląstelinį imunitetą.
Mokslininkai išsiaiškino, kas lemia kraujo krešulius po „AstraZeneca“ vakcinos
Mokslininkai mano, kad atrado, kas turi įtakos kraujo krešulių susidarymui po „AstraZeneca“ vakcinos nuo Covid.
Tyrėjų grupė Cardife ir JAV pristatė, kaip baltymas kraujyje pritraukiamas prie pagrindinio vakcinos komponento. Jie mano, kad tai sukelia grandininę reakciją, apimančią imuninę sistemą, kuri gali baigtis pavojingų krešulių susidarymu.
Manoma, kad vakcina nuo Covid išgelbėjo apie milijoną gyvybių.
Norite užsiregistruoti vakcinai, bet nerandate norimo skiepo? Paaiškina, ką daryti
Jei koronastop.lt nerandate norimos vakcinos, tai nebūtinai reiškia, kad skiepų nebėra – greičiausiai tiesiog pasibaigė talonėlių pasiūlymai. Specialistai aiškina, kad neradus norimo skiepo talonėlio, registruotis vakcinai reikėtų pabandyti vėliau. Registracijos laikai yra nuolat atnaujinami ir papildomi.
Atsiradus galimybei trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepyti anksčiau, vakcinacijos centrai pastebi išaugusius skiepytis norinčių gyventojų srautus.
REKLAMA
REKLAMA
„AstraZeneca“ pranešė apie savo antikoronavirusinio preparato bandymų teigiamus rezultatus
Farmacijos milžinė „AstraZeneca“ ketvirtadienį paskelbė, jog klinikiniai jos antikoronavirusinio vaisto bandymai pademonstravo didelį preparato veiksmingumą ir jo suteikiamą ilgalaikę apsaugą nuo COVID-19.
Anglų ir švedų laboratorija eina JAV kompanijų „Merck“ ir „Pfizer“ pėdomis. Šios amerikiečių firmos atitinkamai spalio mėnesį ir lapkričio pradžioje paskelbė sukūrusios vaistus, galinčius užkirsti kelią sunkioms COVID-19 formoms.
Šimonytei ir Nausėdai – kitoks pandemijos valdymo planas: šiuos socialdemokratų užmojus išvadino chamiškais
Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šalies vadovams pateikė pandemijos valdymo siūlymus. Tarp jų – idėjos apjungti galimybių pasą ir koronastop.lt, atsisakyti vakcinacijos oponentų žeminimo taktikos, skelbti statistiką ne tik apie mirtis nuo COVID-19, bet ir tai, kiek žmonių mirė nuo kitų ligų.
Lietuva atsisako planų įsigyti „Valneva“ vakcinų nuo koronaviruso
Lietuva neįsigys planuotų „Valneva“ vakcinų nuo COVID-19 dėl bendro vakcinų pertekliaus ir nepakankamo šio preparato veiksmingumo, netinkamumo revakcinacijai trečiadienį nusprendė Vyriausybė.
Šių metų vasarį Vyriausybė buvo pritarusi, kad bendru Europos Komisijos koordinuojamu pirkimu Lietuva įsigytų 186 tūkst. šios, kol kas Europoje nepatvirtintos vakcinos dozių, tačiau vėliau padidino šį kiekį iki 370 tūkst. šių vakcinų.
100 eurų išmoką turėtų gauti daugiau nei 50 tūkst. paskiepytų senjorų
Vienkartinę 100 eurų išmoką kol kas turėtų gauti daugiau nei 50 tūkst. nuo COVID-19 pasiskiepijusių senjorų, rodo BNS pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenys.
Nuo rugsėjo 1 dienos bent viena vakcinos doze pasiskiepijo kiek daugiau nei 10 tūkst. 75-erių metų ir vyresnių senjorų, 9,3 tūkst. iš jų jau gavo ir antrą skiepo dozę.
Dar 42,5 tūkst. šios amžiaus grupės žmonių gavo stiprinančią dozę. Tai, anot SAM, sudaro maždaug 40 proc.
Britų žiniasklaida: Rusija pavogė „AstraZeneca“ vakcinos gamybos formulę
Jungtinės Karalystės saugumo tarnybos galimai atskleidė šalies ministrams turintys „tvirtų įrodymų“, kad rusų agentas pavogė „Oxford/AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso gamybos formulę.
Lietuva skyrė Taivanui beveik 236 tūkst. vakcinos dozių
Prisidėdama prie pasaulinės kovos prieš COVID-19 pandemiją ir tęsdama pagalbą trečiosioms šalims, Lietuva skyrė Taivanui dar 235 900 „Vaxzevria“ vakcinos dozių. Vakcinų siunta šeštadienį lėktuvu atskraidinta į Taipėjų.
Tai jau antroji vakcinų partija, skirta Taivanui dvišalio susitarimo pagrindu pagal Vyriausybės patvirtintą paramos trečiosioms šalims programą. Iš viso Taivanui, Ukrainai, Gruzijai, Armėnijai ir Moldovai jau skirta 505,9 tūkst. „Vaxzevria“ ir „Moderna“ vakcinos dozių.
„AstraZeneca“ kuria vaistus nuo koronaviruso simptomų: skelbiami bandymų rezultatai
Britų farmacijos milžinė „AstraZeneca“ po vaistų koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomams gydyti bandymų pirmadienį paskelbė daugiau teigiamų rezultatų.
Naujas dviejų antikūnų mišinys, žinomas kaip AZD7442, „statistiškai reikšmingai sumažino sunkios COVID-19 ar mirties“ nuo šios ligos atvejų skaičių tarp nehospitalizuotų pacientų, kuriems iš pradžių pasireiškė nesunkūs ar vidutinio sunkumo simptomai, sakoma „AstraZeneca“ pareiškime.
Vakcinacija trečiąja doze: skubėti ir leisti skiepytis visiems ar geriau palaukti?
Šiuo metu trečiąją vakcinos nuo COVID-19 dozę gali gauti ne visi gyventojai, o tik tam tikros jų grupės. Kai kurie sveikatos priežiūros specialistai siūlo trečia vakcinos doze leisti skiepytis visiems gyventojams – vakcinų turime per akis, be to, taip elgiasi ir kai kurios kitos šalys. Tačiau ne visi specialistai sutinka su šia idėja ir ragina palaukti oficialių gamintojų rekomendacijų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šio klausimo taip pat sako dar nesvarstanti.
„AstraZeneca“ paprašė patvirtinti COVID-19 gydymą antikūnių preparatu
Farmacijos įmonė „AstraZeneca“, sukūrusi vieną pirmųjų vakcinų nuo pandeminio koronavirusu, antradienį paprašė JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) suteikti leidimą ekstremaliomis sąlygomis taikyti COVID-19 gydymą jos sukurtu nauju antikūnių preparatu.
Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje įsikūrusi bendrovė nurodė, kad antikūnių mišinys, žinomas kaip AZD7442, būtų pirmoji tokio pobūdžio priemonė, kurią būtų leista taikyti COVID-19 prevencijai esant ekstremalioms sąlygoms.
Čekija utilizuos 45 tūkst. nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinos dozių
Čekijoje bus sunaikinta 45 tūkst. Jungtinės Karalystės ir Švedijos bendrovės „AstraZeneca“ gamybos vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių, sekmadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.
„Spalio mėnesį pasibaigs 55 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinų dozių galiojimo laikotarpis, ir didžiąją jų dalį gali tekti sunaikinti, nes įstatymiškai negalime jų aukoti [trečiosioms šalims]. Maždaug 10 tūkst. dozių bus panaudota antrajam skiepijimui, o likusias 45 tūkst.
Atlikėja Mia išvengė skiepo ir gavo galimybių pasą: ragina tai daryti ir kitus
Atlikėja Mia Pilibaitytė dar gruodžio mėnesį persirgo koronaviruso ir teigė, jog neketina skiepytis, kad gautų galimybių pasą. Tiesa, visai neseniai paaiškėjo, kad to daryti bent kuris laikas jai tikrai nereikės ir ji jau jį turi.
Naujienų portalui tv3.lt M. Pilibaitytė daugiau papasakojo apie situaciją.
Nauja vakcinacijos banga: ką nusprendė beveik 30 Europos šalių, JAV, Izraelis?
Nors didžioji pasaulio dalis vis dar laukia pirmųjų vakcinos nuo koronaviruso dozių, daugelis turtingesnių šalių planuoja pradėti skiepyti skatinamosiomis dozėmis. Turtingesnės šalys jungiasi prie populiarėjančio skatinamųjų dozių judėjimo.
Iš pradžių tik Izraelis ir Vengrija paskelbė apie planus skiepyti trečiosiomis vakcinos dozėmis šią vasarą, tačiau dabar daugelis didžiausių Europos šalių, taip pat ir JAV, nurodė, kad rudenį siūlys stiprinti apsaugą.
Išskirtinė situacija Neringoje: pasiekė 100 proc. vakcinacijos ribą, nors iš tikrųjų paskiepyti dar ne visi
Statistikos departamento svetainėje matyti džiugi naujiena – nuo COVID-19 pasiskiepijo visi Neringos savivaldybės gyventojai. Tačiau vakcinacija savivaldybėje vis dar vyksta, mat iš tikrųjų dalis gyventojų dar yra nepasiskiepiję. Specialistai aiškina, kad taip nutiko dėl to, jog į statistiką yra įtraukiami visi savo gyvenamąją vietą Neringoje deklaravę asmenys.
Statistikos departamentas skelbia, kad Neringos savivaldybė nuo COVID-19 jau paskiepijo visus savo gyventojus.
Žinomas kunigas Vaineikis vėl audrina visuomenę: ragina nesiskiepyti, kirto ir popiežiui
Skandalingais pasisakymais dėl LGBT pagarsėjęs buvęs Pranciškonų gimnazijos kapelionas kunigas Paulius Vaineikis vėl kursto aistras. Šįkart – dėl vakcinacijos. Savo socialiniuose tinkluose kapelionas ragina priešintis neva valdžios vykdomai beprotybei ir neleisti skiepyti vaikų bei jaunimo, abejoja vakcinų patikimumu.
Dar metų pradžioje dėl priešiškumo LGBT bendruomenei skandalą internete sukėlęs P. Vaineikis vėl garsėja savo pasisakymais.
Indijoje per dieną nuo koronaviruso paskiepyta daugiau nei 10 mln. žmonių
Indijoje pirmą kartą nuo pandemijos pradžios per vieną dieną nuo COVID-19 buvo paskiepyta daugiau nei 10 mln. gyventojų, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Pietų Azijos milžinei skubant užkirsti kelią naujam tikėtinam koronaviruso protrūkiui.
Pasak ministerijos, 10 mln. riba buvo įveikta penktadienį, viršijant ankstesnį šalies per vieną dieną paskiepytų žmonių rekordą – 9,2 milijono.
Galimybių pasą galima atsiimti ir „Sodroje“: būtina išankstinė registracija
Nuo rugsėjo 2 d. gyventojai, kurie neturi galimybės savarankiškai parsisiųsti ar išsispausdinti Galimybių paso, galės jį atsiimti viename iš „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių. Vykstant į „Sodrą“, būtina iš anksto užsiregistruoti vizitui.
Kreipiantis dėl Galimybių paso, reikės pateikti asmens dokumentą ir pasirašytą paprastos formos prašymą.
BBC skelbia skrodimo išvadas: laidų vedėja mirė nuo „AstraZeneca“ sukeltų komplikacijų
BBC radijo laidų vedėja mirė nuo COVID-19 vakcinos „AstraZeneca“ komplikacijų, skelbiama BBC. Moteriai pasireiškė itin reta komplikacija, kuri „greičiausiai iš tikrųjų buvo sukelta vakcinos“, tvirtina skrodimą atlikęs ekspertas.
Niukaskle dirbusi 44-erių radijo laidų vedėja Lisa Shaw mirė dar gegužės mėnesį, tačiau jos mirties priežastis dar buvo tikslinamos tyrimo metu. Moteriai, praėjus savaitei po pirmosios vakcinos dozės pasireiškė stiprūs galvos skausmai.
„AstraZeneca“ vadovo uždarbis pernai siekė 15,45 mln. svarų
Didžiosios Britanijos rinkos lyderės praėjusiais metais sumažino savo vadovams mokamus atlyginimus, reaguodamos į prasidėjusią COVID-19 pandemiją, tačiau vakcinos nuo koronaviruso gamintojos „AstraZeneca“ vadovo uždarbis siekė 15,45 mln. svarų, parodė ketvirtadienį paskelbti tyrimo duomenys.
Daugeliui įmonių patyrus didelių nuostolių, kai visame pasaulyje buvo įvestos karantino priemonės, didžiausių Londono biržinių bendrovių vadovų metinis atlyginimas vidutiniškai sumažėjo 17 proc.
Naujas tyrimas: ar padidėja kraujo krešulių rizika po antrosios „AstraZeneca“ dozės?
Remiantis nauju „AstraZeneca“ tyrimu, kraujo krešulių susidarymo rizika nepadidėja po antrosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės. Tyrimas patvirtino, kad dauguma kraujo krešėjimo problemų atsiranda po pirmosios dozės, rašo politico.eu.
Bendrovė bando padidinti pasitikėjimą savo vakcina, po pranešimų apie retus, bet rimtus kraujo krešėjimo įvykius po vakcinacijos.
Europą kausto ketvirtoji COVID-19 banga: šalys eina skirtingais keliais
Politiniai lyderiai kovoja su nauja nežinomybe – Europa įžengia į naują pandemijos etapą, rašo politico.eu. Europa mokosi nebesijaudinti ir gyventi su koronavirusu. Tačiau kai kurios šalys eina skirtingais keliais, norėdamos sugrįžti į normalų gyvenimą.
Dėl lengvai plintančio delta varianto, atvejų vėl daugėja. Tačiau tai mažiau jaudina Europos lyderius, nes dėl vakcinacijos guldomi į ligoninę ir miršta gerokai mažiau žmonių nei pernai.
Šią savaitę Lietuva gavo beveik 133 tūkst. vakcinos dozių: nepanaudota – daugiau nei milijonas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę Lietuvą pasiekė trys vakcinų nuo COVID-19 ligos siuntos. Iš viso gauta 132 900 vakcinos dozių.
Pirmadienį gamintojas „BioNTech ir Pfizer“ pristatė 105 300 „Comirnaty“ vakcinos dozių, ketvirtadienį gamintojas „Moderna“ – 15 600 „Spikevax“ vakcinos dozių, penktadienį gamintojas „AstraZeneca“ – 12 tūkst.
Lietuva išsiuntė Moldovai 26,5 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių
Lietuva suteikė Moldovai 26,5 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 dozių, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Jos teigimu, antradienį iš Lietuva išgabenta siunta jau pasiekė Moldovą.
„Šia parama Lietuva išreiškia jaučiamą pareigą padėti tokioms šalims kaip Moldova, kurios negauna nuolatinių COVID-19 vakcinų siuntų“, – rašoma pranešime.
Jau ruošiasi rugsėjui: studentai į paskaitas – tik su galimybių pasu, laukia ir daugiau naujovių
Iki mokslo metų pradžios liekant vis mažiau laiko, šalies universitetai dėlioja štrichus ir ruošiasi studentų grįžimui. Nors kol kas planuojama, kad universitetai studentus mokytis pakvies kontaktiniu būdu, vis dėlto neslepiama, kad studentai į auditorijas greičiausiai galės patekti tik tada, jei turės galimybių pasą. Tuo pačiu metu studentai yra skatinami ir vakcinuotis – tai jie galės padaryti tiesiog universitete.
Sukūrė vienai iš „AstraZeneca“ kūrėjų skirtą barbę: padės mergaitėms kreipti dėmesį į svarbius dalykus
Mokslininkės akiniai, dalykinis kostiumėlis ar medicinos darbuotojos apranga. Iki šiol tokių lėlių Barbių nebuvo. Tačiau pandemija keičia net lėlių madas. Britai pristatė naują Barbių seriją, kurioje garsios mokslininkės ir medicinos darbuotojos.
59-erių Oksfordo universiteto profesorė Sarah Gilbert per savo karjerą yra pelniusi ne vieną iškilų mokslinį apdovanojimą. O pastaraisiais metais ji ženkliai prisidėjo kuriant „AstraZeneca“ vakciną nuo koronaviruso.
Dalia Ibelhauptaitė susidūrė su sunkumais: darbai JAV sustojo dėl susirgusio ir nepasiskiepijusio kolegos
Režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir jos vyras Dexteris Fletcheris susidūrė su sunkumais, jų bendro projekto darbai sustojo dėl COVID-19 susirgusio ir nepasiskiepijusio kolegos.
Ragindama kitus skiepytis režisierė išliejo apmaudą socialiniuose tinkluose.
„Noriu pasidalinti savo dabartine situacija, kuri ir bus paprastas paaiškinimas, kodėl kviečiu visus skiepytis“, – tokiais žodžiais savo pasakojimą pradėjo Dalia Ibelhauptaitė.
Naujas būdas pasiskiepyti Vilniuje – vakciną specialistai suleidžia žmogui net neišlipus iš automobilio
Naujas būdas pasiskiepyti Vilniuje – vakciną specialistai suleidžia žmogui net neišlipus iš automobilio ir tik atidarius transporto priemonės langą. Kiek toks punktas populiarus ir kokiomis vakcinomis čia galima pasiskiepyti, pasakojame reportaže.
Tie, kas dar nepasiskiepijo nuo COVID-19, gali išbandyti naują būdą, pasiskiepyti neišlipant iš automobilio. <…> Viskas, ką reikia padaryti, tai atvažiuoti į šį Vilniaus vakcinavimo punktą ir palaukti kol personalas Jus aptarnaus.
Uždegė žalią šviesą dalies gyventojų revakcinacijai: prasidės jau kitą savaitę, leis „miksuoti“ vakcinas
Jau kelis mėnesius į Sveikatos apsaugos ministeriją besibeldžiantys susilpninto imuniteto pacientai trečią skiepo dozę galės gauti jau nuo kitos savaitės. Be to, bus leidžiama „miksuoti“ vakcinas ir renkantis antrąją skiepo dozę. Tą numato registruotas sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymo projektas. Be kita ko, planuojama, kad ateityje revakcinuojamų asmenų sąrašus turėtų papildyti ir daugiau žmonių.
Lietuva dovanoja „AstraZeneca“ vakcinų Ukrainai, Moldovai, Armėnijai
Lietuva dovanoja „AstraZeneca“ vakcinų nuo COVID-19 Ukrainai, Moldovai, Armėnijai.
Dar gegužę nusprendusi dovanoti vakcinas Rytų partnerystės valstybėms, Vyriausybė trečiadienį patvirtino, jog Ukrainai dovanojama 131 tūkst. dozių kompanijos „AstraZeneca“ pagamintų vakcinų – 31 tūkst. daugiau, nei svarstyta anksčiau.
Moldovai bus dovanojamas vakcinų kiekis padidintas daugiau nei dvigubai – iki 26,5 tūkst. dozių, Armėnijai siriama 27,5 tūkst. dozių vakcinos.
Lietuva planuoja Sakartvelui perduoti 15 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių
Penktadienį Sakartvelui Vilniuje planuojama perduoti 15 tūkst. aukojamos „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozių.
Į Lietuvą priimti donuojamos vakcinos ir ją išsigabenti atvyksta šios šalies atstovai.
Lietuva yra numačiusi skirti iš viso 200 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių Rytų Partnerystės šalims. 100 tūkst. vakcinos dozių numatyta skirta Ukrainai, 11 tūkst. – Moldovai, 15 tūkst. – Sakartvelui.
Dar 20 tūkst. „AstraZeneca“ dozių yra numatyta Taivanui.
Šimonytė: kol kas trečiosioms šalims galima perduoti tik „AstraZeneca“ vakciną
Lietuva sieks daugiau vakcinos paaukoti trečiosioms šalims, bet kol kas tai įmanoma tik su „AstraZeneca“ vakcina, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
„Yra toks naivus įsivaizdavimas, kad Lietuva gali pasižiūrėti savo vakcinas ir sakyti: atiduodame. Taip neveikia, todėl, kad vakcinos yra medicininis preparatas.
Kaip Vilnius skiepys kitą savaitę: autobusiukas atvyks į 3 rajonus, atidarytas dar vienas vakcinacijos punktas
Kai vasara tokia karšta ir atostogų metas, Vilniuje vakcinacija organizuojama patogiau, arčiau vilniečių namų. Gyventojų pamėgtas vakcinacijos autobusiukas tęsia kelionę ir ateinančią savaitę atvyks į tris vietas – medikai dirbs Salininkuose šalia „Maxima”, prie prekybos centro „Akropolis“ ir BIG parduotuvės. Kaip ir anksčiau, skiepijimas autobusiuke vyks be registracijos.
Dėl netinkamo „AstraZeneca“ skiepo neįleido į lėktuvą
Vis dažniau pasigirsta kalbos, kad ne visos skrydžių bendrovės ir ne visos Europos šalys priima keleivius iš Jungtinės Karalystės, kurie paskiepyti indiška „AstraZeneca“ skiepo versija. Savo istorija naujienų portalui „The Telegraph“ pasidalijo du Hullo miesto gyventojai, kurie Mančesterio oro uoste nebuvo įleisti į skrydį būtent dėl netinkamo skiepo.
64-erių Steve ir metais jaunesnė jo sutuoktinė Glenda pasakojo, kad liepos 9 d. oro linijomis „Tui“ jie turėjo skristi iš Mančesterio į Maltą.
ES įgyvendino uždavinį parūpinti vakcinų nuo COVID-19, kad jų pakaktų 70 proc. suaugusiųjų
Europos Sąjunga įgyvendino savo uždavinį parūpinti pakankamai vakcinų nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, kad jų pakaktų paskiepyti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų, šeštadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Už šių vakcinų paskirstymą gyventojams yra atsakingos 27 šalių bloko vyriausybės. Kai kurios jų dirba sparčiau už kitas, bet U. von der Leyen pabrėžė, kad „ES ištesėjo savo žodį.
Lietuvą pasiekė 31,2 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 dozių
Lietuvą penktadienį pasiekė 31,2 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 dozių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Dvidešimtoji šio gamintojo vakcinų siunta Lietuvai bus paskirstyta savivaldybėms, atsižvelgiant į nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Savivaldybės apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius informuojamos iš anksto.
Pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos gyventojai gali registruodamiesi internetu koronastop.
Vakcinacija skiriasi kaip diena ir naktis: kodėl čia paskiepyta tris kartus mažiau gyventojų?
Dar pavasarį prezidentūra iškėlė tikslą iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. gyventojų. Šiuo metu šią ribą yra pasiekusi vienintelė savivaldybė šalyje – Neringa. Ten bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze yra paskiepyti daugiau nei 80 proc. gyventojų. Tačiau, pavyzdžiui, Šalčininkuose gyventojų suvakcinuota kone tris kartus mažiau. Savivaldybių atstovai vieno paaiškinimo tam neranda.
Vakcinavimo nuo COVID-19 apimtys Neringoje ir Šalčininkuose skiriasi kone tris kartus.
Taivaniečiai dėkoja Lietuvai už vakcinas šluodami lietuvišką produkciją iš parduotuvių lentynų
Nuo šio antradienio taivaniečiai masiškai perka lietuvišką šokoladą ir alų. Taip šios šalies gyventojai rodo padėką Lietuvai už padovanotas 20 000 „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Apie tai kalbama ne tik PPT interneto platformoje (panaši platforma į „Reddit“), kur taivaniečiai aktyviai dalijasi „Volfas Engelman“ įsigytų produktų nuotraukomis ir žinute „Išnaikinkime alų su naujaisiais Taivano doleriais“, bet ir užsienio naujienų portaluose kaip international.thenewslens.com ar worldakkam.com.
„AstraZeneca” koreguoja vakciną ir pradeda bandymus su žmonėmis
Vaistų kompanija „AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas pranešė pradėję naujus modifikuotos vakcinos nuo koronaviruso „Beta“ atmainos bandymus.
Kaip žinoma, „Beta“ atmaina pirmą kartą buvo užfiksuota Pietų Afrikoje.
Naujuose bandymuose dalyvaus apie 2250 žmonių iš Didžiosios Britanijos, Pietų Afrikos, Brazilijos ir Lenkijos.
Oficialu: karantinas nutraukiamas liepos 1 d., kai kurie ribojimai išlieka
Ministrų kabinetas nusprendė, kad po beveik aštuonių mėnesių Lietuvoje karantinas bus nutrauktas liepos 1 dieną, ketvirtadienį. Tiesa, numatoma, kad išliks dalis apribojimų, taip pat veiks ir Galimybių pasas.
Panaikinus karantiną šalyje išlieka ekstremalioji situacija. Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių bus išlaikyti ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.
„Pereiname iš karantino į kitą statusą.
„AstraZeneca“ pradeda pakoreguotos vakcinos nuo „Beta“ atmainos bandymus
Vaistų kompanija „AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas sekmadienį pranešė pradėję naujus modifikuotos vakcinos nuo koronaviruso „Beta“ atmainos bandymus.
Kaip žinoma, „Beta“ atmaina pirmą kartą buvo užfiksuota Pietų Afrikoje.
Naujuose bandymuose dalyvaus apie 2250 žmonių iš Didžiosios Britanijos, Pietų Afrikos, Brazilijos ir Lenkijos.
Bijantiems greitai sukurtų skiepų – profesorės įspėjimas: virusas visada bus šalia
Dažnas nuo Covid-19 skiepytis nesutinkantis žmogus nepasitiki vakcinomis. Kai kas iš viso netiki vakcinų nauda, o kitiems kyla klausimas, ar galima pasitikėti taip greitai sukurtomis vakcinomis. Tokie klausimai pasiekia ir mokslininkų ausis. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė atsako, kad greitai vakcinos buvo sukurtos todėl, nes buvo pasitelkti nauji jų kūrimo metodai. Tačiau skiepų efektyvumu abejoti nereikėtų.