arvydas ambrozaitis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arvydas ambrozaitis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arvydas ambrozaitis“.
Pašto dėžutėje skrajutę radusi vilnietė pakraupo: siunčia įspėjimą kitiems
Į tv3.lt naujienų portalą kreipėsi moteris, kuri savo pašto dėžutėje rado įtarimą keliančią skrajutę. Moteris mano, kad skrajutėje nurodyta melaginga informacija, skirta paveikti gyventojus. Gydytojas infektologas, Vilniaus universiteto profesorius Arvydas Ambrazaitis sutiko pakomentuoti tokios skrajutės turinį.
Dėl leidinio turinio ir patikimumo sunerimusi vilnietė, tv3.lt naujienų portalui rašė:
„Vakar vakare savo pašto dėžutėje Žirmūnuose radau pridengtą skrajutę.
Abejonių Širinskienei sukėlė galimybių pasas: jo išdavimas po pirmos „AstraZeneca“ dozės – nepagrįstas?
Vyriausybei nusprendus, kad galimybių pasas bus suteiktas tiems, kurie yra pasiskiepiję pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze kelia abejonių Seimo narei Agnei Širinskienei. Pasak jos, toks sprendimas nepagrįstas jokiais klinikiniais tyrimais ir neatsižvelgta į gamintojų rekomendacijas.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad asmenys, gavę „AtsraZeneca“ vakciną, ir laukiantys antrosios dozės po 12 savaičių, galės pasinaudoti Galimybių paso lengvatomis.
Profesorius Usonis: skiepytis yra mažesnė rizika negu eiti per gatvę
Žinomiausi vakcinų ekspertai ir medicinos autoritetai skambina pavojaus varpais. Lietuvai gresia dar ilgai kęsti pandemijos pančius, nes sparčiai daugėja prieš skiepus nusiteikusių piliečių. Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“.
Visuomenėje pasėta baimė apie tariamus sunkius šalutinius poveikius, kurie esą baisesni nei pats virusas. Labiausiai aptarinėjama „AstraZeneca“ vakcina.
COVID-19 tampa mažiau „piktas“ ir pavojingas? Specialistai aiškina, ar taip gali būti
Neseniai paskelbtus, kad mirštamumas nuo COVID-19 nėra toks didelis, kaip skelbta anksčiau, epidemiologai visgi ragina neatsipalaiduoti. Mat nors ir dabar daugiau serga jauni žmonėms, kuriems virusas ne toks pavojingas, duomenų, kad naujasis koronavirusas galėjo evoliucionuoti į „mažiau pikto“ pusę, dar nėra.
Pandemijos pradžioje labiau įsisukęs į sveikatos priežiūros įstaigas dabar koronavirusas dažniau susargdina jaunus žmones, kurie neretai praserga jausdami labai menkus simptomus.
Augant COVID-19 atvejams mirčių skaičius taip nedidėja: specialistai pateikia versiją
Nors tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse stebimas susirgusiųjų COVD-19 skaičiaus augimas, mirčių taip drastiškai nedaugėja. Portalas teiraujasi specialistų, kokios galėtų būti to priežastys ir ar virusas bėgant mėnesiams išties galėtų tapti mažiau pavojingas.
Atsakydama į klausimą, kodėl augant susirgimams mirčių skaičiai nedidėja, VU Gyvybės mokslų centro profesorė, imunologė Aurelija Žvirblienė įvardijo kelias galimas priežastis.
Infektologas ragina atsisakyti kai kurių renginių: daug viruso gali pasklisti į aplinką
Koronavirusas Lietuvoje toliau plinta renginiuose, baruose ir koncertuose. Žmonių, užsikrėtusiu koronavirusu, skaičius kasdien didėja – per vakar dieną nustatyti nauji 26 atvejai. Pasak epidemiologų, tautiečiai per daug atsipalaidavo, nedėvi kaukių masinėse susibūrimo vietose, nesilaiko rekomenduojamų atstumų. O tai ir leidžia toliau plisti virusui.
Gydytojai apie situaciją atšaukus karantiną: mes patys norime prisiimti didesnes rizikas
„Turėsime prisitaikyti prie kitokios realybės“, – šią frazę karantino laikotarpiu jau ne kartą išgirdome iš sveikatos apsaugos ministro lūpų. Prie kitokio gyvenimo nusiteikti siūlo ir gydytojai, pabrėždami, kad atšaukus karantiną ypač svarbu kiekvienam įsivertinti riziką ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Privalomas kaukių dėvėjimas, apriboti laisvalaikio renginiai, judėjimas ir puokštė kitų suvaržymų – ne vienam tautiečiui karantinas buvo spėjęs tapti keiksmažodžio sinonimu.
Dviem savaitėms mokinius grąžins į mokyklas? Infektologas įvardijo, kas laukia
Švietimo, mokslo ir sporto ministrui paskelbus, jog svarstoma leisti mokiniams grįžti į mokyklas bent dviem savaitėms Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, infektologas Arvydas Ambrozaitis teigė, kad tai gali būti naudinga dėl imuniteto susiformavimo ir pasakė, kas lietuvių laukia rudenį.
„Manau, kad tai yra nebloga mintis.
DIENOS PJŪVIS. Profesorius Ambrozaitis apie didžiausias koronaviruso grėsmes
Vyriausybė ketvirtadienį pritarė Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui dėl koronaviruso grėsmės dviem savaitėms sustabdyti visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklą, nuo pirmadienio uždrausti keliones į Italiją.
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Arvydas Ambrozaitis naujienų portalo tv3.lt studijoje pasakoja apie didžiausias koronaviruso grėsmes.
Įvertino klastingo gripo riziką: galima laukti ir sunkesnių formų
Šią savaitę gripas jau nusinešė pirmąją auką. Medikai užsimena, kad yra ir daugiau sunkios būklės ligonių. Specialistai sako, kad per savaitę sergamumas gripu išaugo bene ketvirtadaliu.
Koks į Lietuvą šiemet atkeliavo gripas ir kada galime tikėtis didžiausios jo bangos, kalbame su Vilniaus universiteto profesoriumi infektologu Arvydu Ambrozaičiu.
Profesoriau, šią savaitę gripas jau nusinešė pirmąją auką – 53-ejų metų vyrą.
REKLAMA
REKLAMA
Įspėja keliaujančius į populiarus kurortus – siaučia atostogas kančia paverčiantis virusas
Atostogauti į šiltesnius kraštus išsiruošusius lietuvius sveikatos specialistai ragina išlikti budriais – nesiėmus saugumo priemonių įvairiuose kurortuose aptinkamas koksaki virusas gali paguldyti į ligos patalą. Iš Turkijos, Bulgarijos ir kitų pietų šalių grįžtantys poilsiautojai jau praneša apie kurortuose įsisukusį koksaki virusą.
Po ilgojo Velykų savaitgalio – į ligonines
Po ilgojo Velykų savaitgalio – į ligonines. Priežastis - apsinuodijimas kiaušiniais ir alkoholiu. Pasak gydytojų, daugiausia po Velykų atvyksta žarnyno infekcijomis užsikrėtusių žmonių. Pacientai skundžiasi stipriais spazminiais pilvo skausmais, aukšta temperatūra, silpnumu. Medikai perspėja – svarbu ne tik gerai termiškai apdoroti maistą, bet ir nevalgyti po švenčių užsilikusių mišrainių. Vilniečiui Gintarui Velykos šiemet gerokai apkarto.
Problemų dėl gripo laukiama rudenį
Pasauliui ieškant būdų, kaip įveikti naująjį gripo virusą, Lietuvoje pasklido kalbos, kad mūsų žmonės gali tapti eksperimentiniais triušiais. Jiems būtų išbandyta vakcina nuo šio viruso. Reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie planuojamus skiepų nuo vadinamojo kiaulių gripo bandymus mūsų šalyje, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai vakar pareiškė, kad Lietuvoje nebus atliekami vakcinos nuo naujo tipo gripo viruso A(H1N1) bandymai.
Protingiausi savo sveikatos sąskaita
Šiemet jau anrus metus Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos centralizuotai nupirko sezoninės gripo vakcinos, kuria turėtų būti nemokamai paskiepyti į rizikos grupes patenkantys žmonės. Tačiau lietuviai vis dar nepakankamai pasitiki skiepais. Skiepų nuo gripo mastai mūsų šalyje vieni mažiausių tarp Europos Sąjungos šalių.
Saugo nuo komplikacijų
Kaip „Respublikai“ teigė Vilniaus universiteto Infekcinių ligų, dermatovenerologijos ir mikrobiologijos klinikos vedėjas prof.
Medikai su nerimu laukia naujo gripo viruso
Jeigu šiandien Lietuvoje pasirodytų naujas gripo virusas, pasisektų tik kiek daugiau nei dviem procentams gyventojų - tik tokiai daliai žmonių pakaktų šiuo metu turimų vaistų, galinčių įveikti grėsmingą virusą. Pasak dienraščio "Lietuvos rytas", naujas gripo virusas grasina sukelti itin didelę gripo epidemiją, vadinamąją pandemiją. Ji prasideda, kai susidaro ir pradeda plisti naujas, visiškai nepanašus į ankstesnius gripo A viruso potipis.
„Apskritas stalas“: kaip apsisaugoti nuo gripo epidemijos?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius.Lietuvoje siautėja gripas. Didžiuosiuose miestuose liga jau ima peržengti epidemijos slenkstį, vis daugiau žmonių gulasi į ligos patalą.
Lietuvoje pirmoji SARS diagnozė nepasitvirtino
Medikų konsiliumas nepatvirtino prielaidos, kad Vilniuje gyvenantis JAV pilietis gali sirgti ūmiu kvėpavimo takų uždegimu SARS. Kaip BNS penktadienį (04.25) sakė Vilniaus universiteto Infekcinių ligų ir mikrobiologijos klinikos vedėjas Arvydas Ambrozaitis, "ligonio atvejis netelpa į įtartino atvejo rėmus".
Mediko teigimu, trečiadienį vakare į infekcinę ligoninę paguldytas pacientas Malaizijoje lankėsi prieš pusantro mėnesio, o SARS susergama maždaug per 10 dienų.