arūnas vizickas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arūnas vizickas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arūnas vizickas“.
Ekspertai – apie kainų augimą 2025 m.: bijoma blogiausio?
Kaip atrodė žmonių pirkinių krepšeliai 2024-iais metais, kokių kainų pokyčių sulaukėme ir ko galime tikėtis 2025 metais, apie tai „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo portalo pricer.lt vadovas Arūnas Vizickas.
Kainos parduotuvėse netrukus pasikeis? Valdžios žadamam planui jau žeria priekaištus
Nauja valdžia užsiminė apie norą stebėti maisto bei kitų produktų kainas. Tuo metu rinkos ekspertai vardija, ar toks žingsnis neatsisuktų kitu lazdos galu.
„Žinių radijui“ laidoje „Dienos klausimas“ apie kainų reguliavimo galimybę diskutavo ir kainas stebinčio portalo „Pricer.lt“ vadovas ir įkūrėjas Arūnas Vizickas, Seimo narė Jekaterina Rojaka, taip pat Šiaulių banko vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė–Pikčienė.
Maisto kainų mažėjimo Lietuvoje „nebus niekada“? Įspėja, kad pirkėjai jau pratinami prie naujos realybės
Skelbiama, kad maisto produktų kainos mažėja. Valstybės duomenų agentūra nurodo, kad pigo paukštiena, cukrus, sultys. Bet kaip yra iš tikrųjų? Kodėl realybėje parduotuvių lentynose žmonės tokių pokyčių nepastebi, o prekybininkai kalba apie dar vieną maisto kainų šuolį po naujųjų metų?
Apie tai naujausioje Edmundo Jakilaičio laidoje „Dėmesio centre“ diskutuoja: „Norfos“ tinklo vadovas Dainius Dundulis, „Luminor“ banko vyresnysis ekonomistas Žygimantas Mauricas, kainų lyginimo portalo „Pricer.
DIENOS PJŪVIS. Maisto kainos krenta, bet ar gyventojai tai jaučia?
Nuo liepos 1 d. parduotuvėse nebelieka nemokamų lengvų plastikinių maišelių – už juos turėsime susimokėti po vieną centą. Tuo metu ūkininkai perspėja, kad sausros gali brangti maisto produktai.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja „Pricer.lt“ įkūrėjas Arūnas Vizickas ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Leonardas Marcinkevičius.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Nuo liepos apsipirksime kitaip – prekybos centrai atskleidė, kaip viskas vyks
Valdininkams užsimojus nebeleisti gyventojams dalinti nemokamų lengvų plastikinių maišelių prekybos centruose, gyventojai turės atverti pinigines ir už kiekvieną maišelį nuo liepos susimokėti. Prekybos tinklai atskleidžia, kokia bus tvarka ir kaip tautiečiai apsipirkinės, tačiau kiek tiksliai lengvi plastikiniai maišeliai kainuos, iki šiol nesako.
Vieni lietuviai tokius valdininkų sprendimus keikia, kiti – giria.
Kainos prieš šventes – neregėtose aukštumose, bet yra būdų sutaupyti: kaip tą padaryti protingai?
Per didžiąsias metų šventes sau ir savo artimiesiems esame įpratę nieko negailėti. Tačiau šiemet mūsų norai atsieis ypač brangiai – tokių maisto, dovanų ir žaislų kainų dar niekuomet nesame matę. Jau šį vakarą TV3 laida „Karštai su tv3.lt“ kvies pasiaiškinti – kaip sutaupyti per šventes, kai kainos – istorinėse aukštumose?
Apie tai laidoje diskutuos žolininkė ir senovinių papročių žinovė Adelė Karaliūnaitė bei maisto ir kitų prekių kainų ekspertas Arūnas Vizickas.
Kai kurie vairuotojai juokiasi iš „Circle K“ akcijos: „Kam ta nuolaida, jeigu yra pigesnis kuras iš tos pačios bačkos“
Degalinių tinklui „Circle K“ kelioms valandoms gana ženkliai atpiginus degalus, prie degalinių nusidriekė ilgos vairuotojų eilės, kilo net spūstys gatvėse. Žmonės negailėjo nei laiko, nei pinigų, o kai kurie bagažines užpildė talpomis kurui pilti ir pylėsi jo šimtus litrų. O štai kiti vairuotojai stebėjosi, kam gaišti laiką eilėse, kai pigesnio kuro galima rasti ne tokiose gražiose, bet pigiose degalinėsene be jokių akcijų.
Prekybininkų gudravimai žmones jau erzina: „Sukelia kainas 10 kartų, paskui nuolaidas daro, čia apgavystė“
Šalyje ūžiant kalėdinei prekybai, pirkėjai skundžiasi prekybininkų gudravimais. Žmonės tvirtina, kad prekybininkai sukėlė kainas, tad jų žadamos nuolaidos dažnai fiktyvios.
Aiškėja, kad net ir europinė direktyva, jau pusmetį turinti saugoti pirkėjus nuo fiktyvių nuolaidų, Lietuvoje galimai neveikia. Prekybininkai klientams mulkinti galimai išnaudoja nuolaidų korteles ir kitokias lojalumo programas. Vartotojų teisių tarnyba jau ėmėsi tyrimo.
Rekordinis kainų šuolis temdo didžiąsias metų šventes: „Nebus jokio stalo“
Rekordinė infliacija temdo didžiąsias metų šventes. Lietuviai šiemet priversti mažinti išlaidas kalėdinėms dovanoms. Skurdesnis bus ir šventinis stalas.
Nors kalėdiniam stalui tautiečiai rengiasi išleisti daugiau pinigų, išbrangus maistui, panašu, kad vaišių ant jo bus mažiau.
Štai, ką pasakoja gyventojai:
„Nebrangią, bet mielą dovaną nupirkti. Kam išleisti per daug? Neapsimoka paprasčiausiai.“
„Bendrai visus apie 300 eurų gal. Neišeina sutaupyti, neišeina.
Parduotuvės jau mirga nuo juodojo penktadienio nuolaidų: kaip žinoti, ką pirkdamas sutaupysi, o ką – apsigausi?
Prekybininkai jau pradeda kalėdinės prekybos maratoną. Prekybos centrai vis labiau vilioja pirkėjus nuolaidomis, šiandien skelbdami išankstinį juodajį penktadienį ir visą nuolaidų savaitgalį. Pirkėjai į prekybininkų nuolaidas žiūri nepatikliai, daug dar tik dairosi ir stebi prekių kainas.
Ir priekaištauja, kad daug prekių su nuolaidomis dabar kainuoja tiek pat, kiek prieš metus ar vasarą be nuolaidų.
REKLAMA
REKLAMA
Brangstant alkoholiui žmonės pyksta: „Vokietijoj 0,7 litro butelis kainuoja 5 eurus, pas mus apie 10 eurų“
Paskui brangstantį maistą brangsta ir alkoholiniai gėrimai. Per metus svaigalų kainos pakilo jau apie 13 proc., o kai kurių gėrimų – net trečdaliu. Išbrangus stipriesiems gėrimams, lietuviai atsigręžia į alų.
O gamintojai ir importuotojai teisinasi, neva produkciją brangina ne naudodamiesi gera proga papildomai uždirbti, o dėl pabrangusių žaliavų, energijos ir didesnių mokesčių.
Didelę elektros sąskaitą gavęs Stano pasigenda žmogiškų politikų paaiškinimų: „Jei nemoki šnekėti, tai nelįsk į teliką“
Sparčiai kylant elektros ir dujų kainoms, brangsta ir maistas. Produktų kainos auga dešimtimis procentų ir verčia visus sekti akcijas, kurias prekybininkai žada naikinti, jei valstybė jiems nepagelbės.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Dainininkas ir prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano gyveno niekada pernelyg nežiūrėdamas į elektros kainas, tačiau sąskaita už rugpjūtį vyrą paliko be amo ir be 580 eurų.
Lietuviai skundžiasi maisto kainomis: „Už 30–40 eurų nusiperki, parsineši – nėra ką valgyti“
Drastiškai išbrangus maistui, lietuviai parduotuvėse jo perka vis mažiau. Tačiau prekybininkai dar nesiskundžia, mat nors ir mažiau pirkdami dėl infliacijos lietuviai kasose pinigų palieka daugiau.
Visgi prekybininkai jau užsimena, esą kainos pasiekė piką ir mėgina susigrąžinti pirkėjus nuolaidomis. Tačiau prekybos ekspertai tvirtina, kad atsitiktinės nuolaidos dar nėra pirkėjų laukiamas kainų mažinimas.
Naudinga žinoti: pirkėjai gali išsireikalauti didesnių nuolaidų, nei skelbia akcijos
Siaučiant didžiulei infliacijai, pirkėjai vis labiau nusivilia akcijomis ir nuolaidomis. Žmonės jaučiais apgaudinėjami – prekybininkai prekes brangina, o vėliau skelbia neva nuolaidas. Dažna prekė su nuolaida esą dabar kainuoja tiek, kiek dar visai neseniai kainavo su didžiuliu antkainiu. Tad kaip neapsigauti? Galima ir išsireikalauti nuolaidą, jei pardavėjai sukčiauja.
Palygino degalų kainas Lietuvoje: štai kur kuras pigiausias
Automobilių degalų kainos sausio mėnesį, palyginti su gruodžiu, beveik nepakito ir buvo stabiliai aukštos, nurodo jų kainas sekantis portalas pricer.lt
Pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas teigia, kad dėl geopolitinių įtampų, augančio vartojimo bei gavybos ribojimų naftos kaina juda link 90 JAV dolerių už barelį, todėl neprognozuojama, kad degalų kaina mažėtų ir mažmeninėje prekyboje.
„Pricer.
Analitikas pasakė, kodėl brangsta maistas
Pastaruoju metu brangstant kai kuriems maisto produktams, analitikai teigia, jog tai lemia didėjančios kuro, energijos, žaliavų kainos, taip pat augantys atlyginimai bei maža konkurencija.
Kainas stebinčio portalo pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas sako, kad kainas prekybos tinkluose augina padidėjusios prekybininkų ir gamintojų išlaidos bei maža konkurencija.
„Labai išaugo prekybininkų antkainiai, jie dažnai būna 50 proc. ar daugiau.
Penkeri metai su euru: augino kainas, bet turėjo ir teigiamą poveikį
Prieš penkerius metus Lietuvoje įvestas euras turėjo teigiamą ekonominį poveikį, tačiau euro įvedimas susijęs ir su tam tikromis išlaidomis, trečiadienį pranešė LRT radijas.
Lietuvos banko teigimu, euro įvedimas lėmė spartesnį ekonomikos ir pajamų augimą ir pigesnį skolinimąsi, atpigo mokėjimai, išnyko litų ir eurų keitimo išlaidos.
Lietuva pralaimi kainų karą – tautiečiai svaigalų trauks pas broliukus
Baltijos šalių tarifų karas – taip daugelis vadina Estijos ir Latvijos žingsnius mažinti alkoholio kainas, dėl daugybės žmonių pradėjusių plūsti pirkti svaigiųjų gėrimų į kaimynines šalis. Lietuva šiame konflikte laikosi nuošalėje ir mažinti alkoholio tarifų nežada. TV3 žinios nusprendė pasidomėti, ar smarkiai sumažės alkoholio kainos kaimyninėse šalyse ir ar tai gali paskatinti lietuvius alkoholio važiuoti apsipirkti pas kaimynus.
Vairuotojai ne juokais pyksta: degalai brangsta, nors nafta pinga
Degalų kainoms šoktelėjus net keliolika centų už litrą, vairuotojai neslepia pasipiktinimo. Kainų stebėtojai tikina, kad nafta, kuri ir diktuoja galutines kainas, pastarąsias savaites pigo. Prekybininkai teisinasi, jog dalis degalinių dar neišpardavė brangiau kainavusių degalų likučių. „Kai dirbu su savo mašina ir reikia piltis iš savo kišenės, tai pastebėjau. Man atrodo, čia kažkokia mafija. Jei nafta atpigo, o kuras kyla į viršų“, – taip degalų kainų šoktelėjimą apibūdina vilnietis.
Parduotuvės ruošiasi Velykoms, o žmonės pastebi besikeičiančias kiaušinių kainas
Iki Velykų likus mažiau nei dviems savaitėms, tautiečiai ruošiasi gerokai pasipildyti kiaušinių atsargas. Prekybos centrai žada, kad šventės simbolio nepritrūks – sandėliai ruošiami keliskart didesniems kiaušinių kiekiams. Šiemet bus siūloma marginti baltuosius iš Ukrainos, mažuosius putpelių ir net 1,5 kg sveriančius ir keliasdešimt eurų kainuojančius stručių kiaušinius. Verslininkai tikina, kad įprastų kiaušinių kainos išliks tokios kaip ir pernai.
Specialistai atsako: ar mūsų psichologiją veikia didžiulės akcijos parduotuvėse?
Didžiulėmis raidėmis pasitinkantis žodis „akcija“ sutraukia ne vieną pirkėją į prekybos centrus. Dažnas pastebi išpardavimų metu išleidžiantis net daugiau, nei įprastomis kainomis. Specialistai sako, kad taip veikia mūsų psichologija. „Mechanizmas remiasi psichologiniais dalykais. Mes turim per mažai informacijos apie kainas, nuo kurių daromos nuolaidos. Ir tos pirminės kainos gali būti didinamos arba prekė įvedama su didesne kaina, kad nuo jos paskui padarytų pasakišką nuolaidą.
Naujojo startuolio „PriceOn“ vadovo prioritetas – užsienio rinkos
Nuo pirmadienio startuolio „PriceOn“ direktoriumi paskirtas iki šiol komercijos vadovo pareigas ėjęs Tomas Gudžiauskas. Jis šiose pareigose pakeis Jurijų Laneckij, vieną iš startuolio įkūrėjų, kuris tęs darbą įmonės valdyboje. Arūnas Vizickas, „PriceOn“ valdybos pirmininkas, komentuodamas vadovo pasikeitimą, teigia, kad J. Laneckij yra įmonės akcininkas ir dirbdamas įmonės valdyboje visą savo dėmesį galės skirti strateginių įmonės tikslų įgyvendinimui.
„Švyturys-Utenos alus“ savinasi žodį „švyturys“
Bendrinis žodis „švyturys“ nebėra vien Lietuvių kalbos žodyno įrašas – jo vartojimą nori apriboti alaus gamintojas „Švyturys-Utenos alus“.Vilniaus apygardos teismą pasiekė „Švyturio-Utenos alaus“ ieškinys dėl prekės ženklo „Švyturys“. Bendrovė siekia, kad šis ženklas būtų pripažintas plačiai žinomu ir būtų pakeistas įmonės Kauno prekybos centre esančio boulingo klubo „Švyturys“ pavadinimas, rašoma „Verslo žiniose“.„Alus ir pramogos yra glaudžiai susijusios.