apuokas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apuokas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apuokas“.
Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką: paaiškėjo, iš kur jis
Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką. Iš ant jo kojų buvusių žiedų paaiškėjo, kad jį užaugino rusai Karaliaučiaus srityje. Tačiau vos gavęs laisvę apuokas pabėgo į Lietuvą.
Didįjį apuoką saugo Ventės rago ornitologai. Nusilpusį paukštį atrado ir jiems pranešė viena Rusnės gyventoja. Kadangi didieji apuokai labai reti, ornitologai iš pradžių nepatikėjo.
Pamačiusi, kas svečiuojasi jos kieme, klaipėdietė griebė kamerą: „Kokio tu grožio“
Portalo tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojos Aistės vaizdo įrašas, kuriame ji nufilmavo netikėtą svečią savo kieme Klaipėdoje.
Moteris vieną rytą už lango savo kieme pastebėjo apuoką. Pamačiusi šį tikrai netikėtą svečią Aistė nusprendė jį nufilmuoti.
„Labas, kokio tu grožio“, – įraše kalbėjo Aistė.
Skaitytojos vaizdo įrašą pamatykite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Kauno zoologjos sodas prižiūrėjęs didžiuosius apuokus su jais atsisveikina – žiūrės, kaip jiems sekasi
Zoologijos sodo darbuotojai ruošiasi išleistuvėms. Į laisvę paleidžiami itin reti paukščiai – du didžiųjų apuokų jaunikliai. Jau kelias savaites jie gyveno miške įrengtame voljere, ten mokėsi sumedžioti grobį ir pajusti tikrą gamtos gyvenimą.
Atsisveikinimo bučiniai prieš pasukant savarankiško gyvenimo keliais – tokią meilią akimirką fiksuoja vaizdo stebėjimo kameros jau sutemus Pakaunės miške įrengtame apuokų adaptaciniame voljere.
Pareigūno poelgis sušildys – išgelbėjo mažą kamuoliuką, užmigusį viduryje kelio
Ukmergės policija susidūrė su neįprastu radiniu ant kelio – pelėda. Žinia apie netikėtą ant kelio snaudžiančią staigmeną Ukmergės policija pasidalijo feisbuko paskyroje. Vaizdo įraše užfiksuotas mielas ir pūkuotas radinys ant važiuojamosios kelio dalies. Paukštis ant kelio miegojo. „Ar matėte pelėdą, užmigusią vidury kelio? Mūsų patruliai šiąnakt tokią sutiko. Buvo gautas pranešimas, kad automobilis susidūrė su staiga į kelio važiuojamąją dalį išbėgusia stirna.
Panevėžietis išgelbėjo pirmąsyk matytą nykstantį paukštį
Į panevėžietės veterinarės rankas papuolė itin retas girių paukštis – didysis apuokas. Laukinių gyvūnų prieglaudoje raibaplunksnis gigantas atsidūrė nualintas atšiaurios žiemos. Nors paukštis suaugęs, jį radęs žmogus pasakoja labai nustebęs kai arčiau priėjus įspūdingas sparnuotis niekur neskrido. Apie radinį Paįstriškio kaimelio gyventojas nedelsdamas pranešė aplinkosaugininkams, jie ir patarė kreiptis į laukinių gyvūnų globos centrą.
Pelėdos padeda auginti ąžuolus
Pelėdos – tai vidutinio dydžio plėšrieji paukščiai, turintys kompaktišką kūną, didelę galvą, dideles į priekį nukreiptas akis ir stiprias kojas su aštriais nagais grobiui pačiupti ir laikyti. Pasaulyje yra daugiau nei 200 pelėdų rūšių, tačiau Lietuvoje gyvena 12. Tai – didysis apuokas, baltoji, laplandinė, uralinė, naminė, raiboji, balinė pelėda, mažasis apuokas, lututė, pelėdikė, apuokėlis ir žvirblinė pelėda. Penkios jų yra nykstančios ir įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.
Apuoko Zenono istorija: ką daryti aptikus tokį kaip jis
Simona Stanapėdytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė augina apuoką, kurį jai atnešė žmonės, radę savo sodyboje. Zenonu pakrikštytam paukščiui reikėjo pagalbos, tačiau jos reikia toli gražu ne kiekvienam net ant žemės aptiktam paukščiui. Zenonas pas savo globėją pateko prieš tris savaites. Sužeistas jo sparnas jau sugijo, tačiau dar neleidžia skristi. „Visų pirma, jį reikia maitinti kuo natūralesniu maistu.