apsinuodijimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apsinuodijimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apsinuodijimai“.
Perspėja plūstančius į miškus – jokiu būdu nelieskite šių grybų
Šiltuoju metų sezonu ypač daug laiko leidžiame gamtoje, tad netrūksta situacijų, kai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijų. Remiantis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą visada padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija nežinomais augalais, grybais ar uogomis.
Vasaros laikotarpiu būnant gamtoje apsinuodyti gali tiek vaikai, tiek suaugę asmenys.
Živilė Pinskuvienė prabilo apie vieną skaudžiausių Lietuvos problemų: štai, kaip reikia spręsti
Lietuvoje vis dažniau girdime apie nevaldomą narkotikų plitimą mokyklose. Jau fiksuojamos nepilnamečių mirtys galimai nuo narkotinių medžiagų, o draugai po „vaišių“ vakarėlyje atsiduria reanimacijoje. Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė socialiniuose tinkluose ragina visus atkreipti dėmesį į šią opią problemą ir kuo greičiau stabdyti narkotikų plitimą.
Perspėja plūstančius į miškus – jokiu būdu nelieskite šių grybų: jums padės specialios programėlės
Grybų paklausa net prasidėjus grybavimo sezonui šiuo metu išaugusi, tačiau reiktų saugotis nuodingų rūšių.
Grybų pasaulio edukatorė Aurelija Plūkė tvirtina, kad grybo išvaizda nebūtinai gali užtikrinti dėl grybo valgomumo: „Pavyzdžiui, jei grybas turi taškučius, dar nereiškia, kad tai – vien toksiško grybo požymis: žalsvoji musmirė gali būti visiškai be taškučių, o tai yra mirtinai nuodingas grybas“.
Labai svarbu rinkti tik tuos grybus, dėl kurių esame šimtu procentu tikri ir nerinkti tų, dėl ...
Apsinuodijimai ir nudegimai – nuolatiniai vasaros palydovai: štai kaip padėsite sau
Vasaros sezonas atneša ne tik džiuginančių akimirkų. Aukšta dienos oro temperatūra sukuria itin palankią terpę daugintis bakterijoms, galinčioms sukelti virškinamojo trakto sutrikimus. Dažniau pasitaiko ir nudegimo atvejų, kai neapsieinama be skubios pirmosios pagalbos. Specialistai pataria, kaip išvengti šiam sezonui būdingų pavojų.
Toksikologai įspėja vasarą neatsipalaiduoti: štai koks augalas nuodingiausias
Šiltuoju metų sezonu netrūksta situacijų, kai netyčia apsinuodijama ir skubiai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijos. Remiantis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą padaugėja atvejų, kai žmonės apsinuodija nežinomais augalais, grybais ar uogomis, alkoholiu, pagalbos taip pat prireikia ir asmenims, nukentėjusiems nuo vabzdžių ar gyvatės įgėlimo.
Prasidėjus grilio sezonui – gydytojo patarimai geram virškinimui: kokią mėsą ir garnyrą rinktis
Gamtoje kepamas maistas neatsiejamas šiltų orų, o ypač artėjančios vasaros atributas. Patiekalų variacijų šimtai – šašlykai, dešrelės, kepsniai ar mėsainiai ir kt., tačiau netinkamai apdorota mėsa gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų. Šeimos gydytojas Jevgenij Kurovskij sako, kad prasidėjus lauke kepamos mėsos sezonui, padaugėja sveikatos sutrikimų, susijusių su virškinimo sistema, todėl reikėtų žinoti, kaip išsirinkti tinkamą mėsą, ją paruošti ir kaip elgtis, apsinuodijus maistu.
Šventes kai kuriems baigėsi skaudžiai: žuvo 2 žmonės, dar 2 nužudyti, ligoninėse – šimtai pacientų
Tūkstančiai skambučių prašančių pagalbos ir šimtai susižalojusių ar apsinuodijusių pacientų. Su tokia realybe susidūrė šalies medikai praėjusį šventinį savaitgalį. Dažniausiai žmonės skundėsi traumomis, virškinimo sutrikimais ar mažais negalavimais. Policijos pareigūnai prideda: kai kurie žmonės atsipalaidavo per daug ir net girti sėdo prie vairų.
Policija skaičiuoja, kad šalies pareigūnus žmonės per šį šventinį savaitgalį kvietė dešimtadaliu dažniau įprastą savaitgalį.
Apsinuodijimų mažėja, tačiau dėl to į ligoninę patekusiųjų mirčių padaugėjo 2 kartus
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) duomenimis, stebint apsinuodijimų statistiką 2017–2021 m. laikotarpiu Lietuvoje, matomas apsinuodijimų skaičiaus mažėjimas. Deja, mirties atvejų procentas nuo hospitalizuotų apsinuodijusių pacientų skaičiaus tuo pačiu laikotarpiu padidėjo nuo 2,3 proc. iki 4,5 proc.
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai plačią panaudojimo sritį.
Gydytojas Badaras neatsistebi lietuvių savigyda: klausinėti ko nors „nesusipratėlių“ medikų yra prasto tono ženklas
Nors didžiosios metų šventės jau praėjo, toksikologai konstatuoja, kad didesnio darbo paprastai sulaukia praėjus keliolikai dienų po jų. Kaip pasakoja gydytojas Robertas Badaras, jo ir kolegų kasdienybė – ne tik šventinio persivalgymo, neatsargaus alkoholio vartojimo aukos, bet ir nuo vaistų, narkotinių medžiagų priklausomi asmenys bei atsitiktinai apsinuodiję buityje naudojamomis priemonėmis.
Kauno policija tiria mirtinus apsinuodijimus alkoholiu: jau atliko 14 kratų
Tiriant apsinuodijimus neaiškios kilmės alkoholiu, Kauno policija ketvirtadienį pranešė atlikusi dar 14 kratų įvairiose Aleksoto vietose.
Per jas pareigūnai rado ir paėmė neaiškios kilmės skysčio, jis perduotas tolesnei ekspertizei.
Taip pat rasta keli šimtai pakelių kontrabandinių cigarečių bei auginamų kanapių – informacija apie šiuos radinius perduota teritoriniam policijos komisariatui.
REKLAMA
REKLAMA
Ką daryti su po švenčių likusiu maistu? Kartais valgyti jį pavojinga
Nors per Velykas susitikti su artimaisiais nebuvo galima ir stalų gausiomis vaišėmis atrodytų nukrauti nereikėjo, lietuviai į pandemiją nusispjovė ir pirko tiek maisto bei skanėstų, kaip 2019-aisiais prieš karantiną, o kiaušinių pirko net du kartus daugiau nei pernai. Ką gi lietuviai daro su nuo Velykų likusiais kiaušiniais ir kiek laiko dar bus galima juos valgyti?
Vaikams klausimų, ką daryti su nuo Velykų likusiais margučiais, nekyla.
Be šių daiktų į gamtą per Jonines nevažiuokite: gali išgelbėti lemtingą minutę
Pasiruošimas – vienas iš svarbiausių dalykų, jeigu norime išvykoje jaustis gerai ir laiką praleisti nesirūpindami dėl sveikatos problemų. Vaistininkai pataria vykstant į gamtą turėti kelionių vaistinėlę, taip užklupus negalavimams pavyks juos įveikti greičiau.
Farmacijos specialistai sako, kad vaistinėlė turėtų būti vienas iš tų dalykų, kuriuos vykdami į gamtą pasiimame pirmiausiai.
„Svarbu turėti repelentų nuo erkių ir uodų.
Gydytoja perspėja: tokia žuvimi galite apsinuodyti mirtinai
Atėjus Kūčioms ant stalo dedame įvairaus paruošimo silkę ir kitą mėgstamą žuvį, tačiau ar žinote, kad daugiau nei 400 žuvų rūšių turi ir gali pernešti nuodingą cigua toksiną, kuris gali būti pavojingas gyvybei? Valgant netinkamai apdorotą ar žalią žuvį, galima susirgti maistinės kilmės infekcija. Todėl ypač svarbu atpažinti jos simptomus, laiku diagnozuoti ir tinkamai gydyti.
Kiek pamėgto maisto ir gėrimų gali suvartoti, kol jie tave nužudys?
Sakoma, kad gero dalyko nebūna per daug. Tačiau faktai byloja ką kita – tikrai gali. Naujas video „Youtube“ svetainėje atskleidė, kad tam tikri populiarūs maistai ir gėrimai gali tave nužudyti, jeigu jų perdozuosi. Mažiausiai, jie tave stipriai susargdins. Ir nors tau reikėtų suvalgyti 1100 apelsinų, kad perdozuotum vitamino C, tačiau muskato riešuto ar alkoholio taurelių reikia žymiai mažiau, kad apnuodytum savo kūną.
Sustabdyta „Europa Royale Druskininkai“ restorano veikla
Dėl nustatytų pažeidimų nuspręsta laikinai sustabdyti viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ restorano veiklą, praneša Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Šių metų spalio 3 d. Druskininkuose pradėtas skubus pranešimo apie apsinuodijimą maistu tyrimas. Atrinkti ir nusiųsti ištirti laboratorijoje geriamojo vandens, žaliavų, patiekalų mėginiai, ploviniai nuo gamybinių paviršių.
Čekijos vyriausybė diskutuoja dėl alkoholinių gėrimų draudimo panaikinimo
Čekijos vyriausybės ministrai trečiadienį viešai diskutavo dėl draudimo pardavinėti stiprius alkoholinius gėrimus panaikinimo. Kaip jau skelbta, dėl masinio apsinuodijimo nekokybišku alkoholiu Čekijoje jau mirė 23 žmonės. Trisdešimt alkoholiu apsinuodijusių žmonių guli ligoninėje, jų būklė sunki.
Čekijos finansų ministras Miroslavas Kalousekas dabar siūlo, kad šalyje būtų parduodami tik alkoholiniai gėrimai buteliuose su vyriausybės patvirtintu antspaudu.
VMVT: Lietuvoje tikrinamas parduodamo čekiško alkoholio saugumas (papildyta 17:26)
Nuo sekmadienio kaimyninėje Lenkijoje uždrausta prekiauti Čekijoje pagamintu alkoholiu. Skelbiama, kad metanoliu užteršti alkoholiniai gėrimai pareikalavo aukų Čekijoje, Lenkijoje, užfiksuoti apsinuodijimai ir Slovakijoje. Tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad Lietuvoje nėra registruota jokių apsinuodijimo metilo alkoholiu atvejų, tačiau gyventojai raginami nevartoti neaiškios kilmės alkoholinių gėrimų be ženklinimo etikečių.
Lenkijos maisto gamintojams atsirūgs druskos skandalas
Lenkijos maisto pramonė gali patirti milijardus zlotų nuostolių dėl žalingos druskos, kuri gamintojams buvo tiekiama iš „Anwil“ trąšų fabriko, rašo „Lietuvos Rytas“.
Dabar pigios techninės druskos pirkusių maisto pramonės įmonių vadovai neigia įtarę ar juolab prisidėję prie sukčiavimo. Nors yra nufilmuota, kaip didžiuliai kiekiai techninės druskos vežami į garsių bendrovių JBB, „Larus“, „Mroz“, „Piekus“, „Polsmaki“ sandėlius, jų vadovai neigia tokios druskos bėrę į produktus.
Grybais mėgaukitės atsargiai
„Visi grybai valgomi, kai kurie – tik vieną kartą“, – šis posakis labai tinka prasidedant grybavimo sezonui. Mūsų šalyje auga apie 1 500 rūšių grybų. Apie 30 rūšių gali sukelti apsinuodijimą. Dar apie 40 yra nuodingi tik žali ir tinka valgyti specialiai juos paruošus.
Pasak toksikologų, mirtinai nuodingi grybai – žalsvoji musmirė, blyškioji arba smailiakepurė ir baltoji musmirės.
Rinkite pažįstamus grybus
2000 metais musmirėmis apsinuodijo ir mirė 7 žmonės.
Kad iškylos į gamtą negadintų nuotaikos
Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad artėjant vasarai ir šylant orams padažnėja išvykų į gamtą, todėl galima tikėtis per maistą plintančių infekcinių ligų pagausėjimo.
Vasaros laikotarpiu dažniausiai užsikrečiama bakterinėmis žarnyno infekcijomis, tokiomis kaip salmonelioze, šigelioze, kampilobakterioze, ešerichioze ir kt.
Šias ligas sukeliančios bakterijos šiltomis oro sąlygomis gali ilgai išgyventi aplinkoje, o patekusios į maisto produktus - daugintis.