aplinkos apsaugos departamentas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aplinkos apsaugos departamentas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aplinkos apsaugos departamentas“.
Vos už 1 daikto išmetimą į židinį namuose gresia iki 1200 eur bauda: nesakykite, kad neįspėjo
Jau iškritus pirmajam sniegui ir už lango temperatūros stulpeliui vis dažniau pasiekiant minusinę temperatūrą daugelis namuose pradeda kūrenti židinius. Tad svarbu žinoti, ko į židinį aplinkosaugininkai ragina šiukštu nemesti ir kokią sumą gali tekti pakloti už židinio kūrenimą atliekomis.
Aplinkosaugininkai įspėja apie gresiančią administracinę atsakomybę dėl neleistinų medžiagų kūrenimo.
Įspėja visus: išpylus šiukšles, atima automobilį ir skiria iki 2900 eurų baudą
Spalio pabaigoje atlikdami tyrimą Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, privačiame žemės sklype Sitkūnų kaime, Kauno rajone fiksavo, kaip iš sunkvežimio buvo išpiltos statybinės atliekos.
Departamento pareigūnai nustatė, kad aplinka užteršta 100 m3 atliekų, todėl iš fizinio asmens paimtas sunkvežimis su priekaba.
Per tyrimą pareigūnai išaiškino, kas organizavo statybinių atliekų vežimą ir neteisėtai jas išpylė minėtame sklype.
Tikrintojai gali pasibelsti į jūsų garažo duris: už pažeidimus – bauda iki 4,1 tūkst. eurų
Pradėta kasmetinė Aplinkos apsaugos departamento akcija „Garažiukas“. Jos metu aplinkosaugininkai tikrina įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius įvairias eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP). Akcija tęsis iki lapkričio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Įspėja namų savininkus to geriau nedaryti: gresia bauda iki 300 eurų
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad individualių namų šildymas deginant atliekas teršia aplinkos orą ir kelia grėsmę žmonių sveikatai, tačiau gyventojai vis dar kūrena atliekas šildymo katiluose. Aplinkosaugininkai patikrinę nustatė atliekų deginimo atvejį Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aplinkosaugininkai Vilniuje nustatė neteisėtą atliekų deginimo atvejį: aplinkai padaryta žala įvertinta 100 eurų
Vilniaus Kelmiškių g., po gauto pranešimo apie pilkus dūmus ir nemalonų kvapą, sklindantį iš rūsyje esančios katilinės, aplinkosaugininkai nustatė atliekų deginimo atvejį. Kaip skelbiama Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pranešime žiniasklaidai, patikrinimo metu užfiksuota, kad šildymo katilas buvo užkrautas gofruoto kartono atliekomis, kurias asmuo padegė nepaisydamas pareigūnų reikalavimų.
Techninę apžiūrą už tai naikins nedelsiant: įsidėmėkite dienas, kada vyks patikrinimai
Daugelis yra girdėję, kad kelyje gali stabdyti ne tik policijos, bet ir aplinkosaugos pareigūnai, kurie tikrina, ar automobilio tarša neviršija leistinų normų.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo rugpjūčio mėnesio vykdomuose automobilių taršos kontrolės reiduose iki šiandienos patikrino 426 transporto priemones įvairiuose Lietuvos miestuose.
Esą kol kas nė vienas patikrintas automobilis neviršijo išmetamų teršalų kiekių ribinių verčių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
AAD: Lapių sąvartyne kilusių gaisrų padaryta žala įvertinta 92 tūkst. eurų
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vertinimu, Lapių sąvartyne kilusių gaisrų padaryta žala aplinkai viršija 92 tūkst. eurų.
Skaičiuojama, kad šių metų liepos 2 ir 10 dienomis kilę gaisrai atitinkamai padarė 50,7 tūkst. ir 41,6 tūkst. eurų dydžio žalą aplinkos orui.
VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“, eksploatuojantis atliekų aikštelę, kurioje kilo gaisras, buvo informuotas apie galimybę gera valia atlyginti bendrą padarytą žalą.
Jokiu būdu nemeskite 1 daikto į konteinerius Lietuvoje: gresia bauda iki 350 eurų
Rudenį, kai lauko darbai dar tęsiasi, ne visi žino, kaip tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas.
Aplinkos apsaugos departamentas socialiniuose tinkluose dalijasi informacija apie vietas, kuriose galima jas priduoti, ir pataria, kaip geriausiai jas tvarkyti.
Atskleidė geriausią tvarkymo būdą
Pasak jų, rudenį lauko darbai vis dar tęsiasi. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės, renkamos nukritusios vaismedžių gėrybės.
Atliekų perdirbėjams Skaidiškėse nurodyta stabdyti dalį veiklos
Atlikęs patikrinimą ir nustatęs pažeidimų, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) Skaidiškių kaime, Vilniaus rajone, įsikūrusioms atliekų perdirbimo įmonėms nurodė stabdyti dalį veiklos.
Departamentas trečiadienį pranešė įmonėms „EKO Perdirbimas“ ir „Retroplast“ įteikęs šešis privalomuosius nurodymus.
Radinys Lietuvos įmonės kieme pribloškė net specialistus: to rasti nesitikėjo
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, gavę pranešimą apie netvarkingai laikomas atliekas, atliko patikrinimą įmonės teritorijoje Statybininkų gatvėje, Skuode. Aptvertoje įmonės teritorijoje buvo rastos pavojingosios ir nepavojingosios atliekos, sukauptos po bankrutavusios BUAB „Stratega“ vykdytos krovininių gabenimo veiklos. Aplinkosaugininkai įpareigojo įmonės nemokumo administratorių sutvarkyti teritorijoje paliktas atliekas.
REKLAMA
REKLAMA
Jokiu būdu nemeskite 1 daikto į konteinerius Lietuvoje: įspėja visus
Aplinkos apsaugos departamentas skelbia informaciją apie tai, kur dėti išrautus kelmus.
Išrautų kelmų nemeskite į atliekų konteinerius – tam yra specialios surinkimo vietos.
Nemeskite šių atliekų į konteinerį
„Nedidelius kelmus galima priduoti kai kuriose žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse, pvz., Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre kelmus galima priduoti jei jų skersmuo neviršija 20 cm. Prieš atvykimą į svarbu suderinti priėmimo sąlygas.
Grėbsite lapus, tvarkysite kiemą, sodą ar daržą? Įspėja, kad už tai skiria iki 350 eurų baudas
Rudenį lauko darbai nesibaigia. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie biologiškai skaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti, ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime žiniasklaidai.
Jokiu būdu neauginkite šio augalo savo sode: kiti to nežino
Yra žinoma, kad invaziniai augalai gali būti pavojingi ekosistemai. Taip yra dėl to, nes jie gali sparčiai sunaikinti vietines augalų rūšis ir keisti bei mažinti gyvūninių rūšių sudėtį. Vienas iš tokių invazinių augalų – rykštenė.
Svarbu neauginti savo sklype rykštenių, nes šios plečiasi milžinišku greičiu.
Parlamente – siūlymas aplinkosaugininkams tikrinti mažiau automobilių dėl taršos
Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) nuo rugpjūčio 1-osios pradėjus tikrinti transporto priemones dėl skleidžiamos taršos, Seime atsirado siūlymų, kad kai kurie lengvieji automobiliai ir autobusai nebūtų stabdomi.
Siūloma, kad aplinkosaugininkai netikrintų lengvųjų automobilių, furgonų ir iki aštuonių sėdimų vietų turinčių mikroautobusų, taip pat daugiau nei aštuonias vietas turinčių autobusų, jeigu jų bendroji masė neviršija penkių tonų.
Pamatę šį vaizdą miške nedelsiant praneškite: įspėja visus
Šiuo metu yra tęsiamos tikslinės aplinkosaugininkų išvykos, kuriomis siekiama apsaugoti spygliuočių medynus nuo žievėgraužio tipografo plitimo. Dėl to buvo atlikta kone 200 išvykų, apžiūrėta maždaug pusė Lietuvos eglynų. Tačiau aplinkosaugininkai prašo ir gyventojų pagalbos: pamačius žievėgraužio tipografo veisimosi vietas – pranešti.
Apie tai pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Užsimojo keisti tvarką dėl automobilių tikrinimo: stabdys ne visus vairuotojus?
Nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos pareigūnai turi teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti, kiek teršalų jos išmeta į aplinką. Ir nors prabėgo jau daugiau kaip 7 mėnesiai, žadėti reidai keliuose taip ir nebuvo surengti. O dabar atsirado dar ir naujas siūlymas šiuo metu galiojančią tvarką vėl keisti.
Vairuotojus įspėja – štai kada keliuose pradės stabdyti ne tik policija
Nuvilnijusi vairuotojų pasipiktinimo banga dėl aplinkosaugininkams suteiktos teisės stabdyti ir tikrinti kiekvieną automobilį privertė Seimą sprendimą koreguoti. Tad žadėti patikrinimai buvo atidėti. Tačiau dabar puse lūpų užsimenama, kada gi bus uždegta žalia šviesa pirmiesiems aplinkosaugininkų reidams keliuose. Pasirodo, tai gali būti pradedama daryti jau nuo rugpjūčio.
Važiuojate poilsiauti? Čia pastačius automobilį – bauda iki 230 eurų
Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje.
Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius ir norint būti kuo arčiau jūros kranto.
Kuršių nerija
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių.
Pamatę, kuo turguje prekiauja vyras, apstulbo net specialistai: trūksta žodžių
Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrindami prekeivius Lazdijų rajone, Veisiejuose esančioje turgavietėje nustatė asmenį, neteisėtai prekiavusį statomaisiais tinklais. Iš prekeivio paimti tinklai ir gresia finansinė atsakomybė iki 1 200 eurų.
Įspėja į miškus plūstančius lietuvius: nekartokite 1 klaidos
Vasaros sezonu daugelis išvyksta pasibūti į gamtą, atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio, todėl su gyvūnija susiduriama dažniau nei šaltuoju sezonu. Dėl to svarbu žinoti pagrindinę klaidą, kuri daroma gamtoje pamačius vienišą gyvūną, ir jos nekartoti.
Tai svarbu žinoti, norint nepakenkti gyvūnijai.
Pranešė apie dažniausią klaidą
Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ puslapyje pranešė, ko šiukštu negalima daryti pamačius vienišą gyvūną gamtoje.
Automobilių taršos tikrinimas: važiuokite dūmindami ir smardindami – sustabdę tik įspės
Išsigandęs dalies pasipiktinusių vairuotojų, ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektui, kuriuo buvo sušvelninta administracinė atsakomybė už automobilių keliamą taršą keliuose.
Už tokias įstatymo pataisas balsavo 96 Seimo nariai, 5 buvo prieš, o 6 susilaikė.
Vairuotojų lauks automobilių taršos patikrinimai: štai kas gresia
Šių metų sausį Aplinkos ministerija patvirtino tvarką, pagal kurią Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai galės stabdyti automobilius ir tikrinti jų sukeliamą taršą. Nors ši tvarka turėjo būti įvesta dar balandžio mėnesį, šie patikrinimai iki šiol nepradėti, mat įstatymuose nebuvo numatyta tvarka, kuri leistų visiems vairuotojams taikyti vienodas nuobaudas, pirmiausia, skiriant perspėjimą.
Turite vandens gręžinį? Mokėsite 15 eurų, o to nepadarius – baudos
Iki šiol asmeninėms reikmėms vandens gręžinius savo namų valdose įsirengę gyventojai gali naudotis nevaržomai. Tačiau jau dabar jie yra įspėjami nedelsti – laiku neregistravę gręžinio ir negavę jo paso, gali sulaukti baudų ir kitų nemalonumų.
Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad visi gėlo požeminio vandens gavybos gręžiniai privalo būti įregistruoti Žemės gelmių registre.
Įspėja lietuvius: šventėms nepirkite šių 2 daiktų
Šiltuoju sezonu prasideda įvairiausių švenčių vajus, o neretai jų akcentu tampa balionai arba dangaus žibintai, tačiau Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad tai kenkia aplinkai.
Socialiniuose tinkluose Aplinkos apsaugos departamentas paaiškino, kokią grėsmę aplinkai kelia paleisti balionai.
Tūkstančiai gyventojų turi tai padaryti savo sklype: atvyksta tikrintojai, gresia ir baudos
Tūkstančiai gyventojų turi žemės sklypus, kuriuose yra ir miško teritorija. Tačiau specialistai įspėja – miško teritorijos bet kada gali būti patikrintos, o jeigu neatliksite šių svarbių darbų ir medžiai nebus prižiūrimi, už tai galima sulaukti ir baudos.
Valstybinės miškų tarnyba skelbė, kad Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško, o vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro.
Brutaliausia medžioklė: Lazdijų rajone brakonierius pastatė 21 kilpą laukiniams gyvūnams gaudyti
Pareigūnai išaiškino du brakonieriavimo atvejus kilpomis, vienas iš brakonierių pastatė rekordišką kiekį spąstų – 21 kilpą.
Kaip trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, vienas asmuo Lazdijų rajone, Degališkio miške, pastatė 21 kilpą, o kitas pažeidėjas Varėnos rajono Kibyškių miške kilpa sugavo stirnos patiną.
Renkate tai miške ar pievose? Įspėja – sulauksite baudos iki 600 eurų
Prasideda vynuoginių sraigių rinkimo sezonas, todėl Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena, kad sraiges reikėtų rinkti ir supirkti laikantis aplinkosaugos reikalavimų.
Vynuoginės sraigės (Helix pomatia) – saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos (EB) svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus. Būtina laikytis nustatytų reikalavimų renkant vynuogine sraiges, kad jų populiacija galėtų atsinaujinti ir neišnyktų.
Aplinkosaugininkai: Butingėje į jūrą išsiliejus naftai į aplinką pateko beveik 2 tonos teršalų
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) skelbia, kad vasarį Butingėje į Baltijos jūrą išsiliejus naftai į aplinka pateko beveik 2 tonos teršalų, padaryta žala siekia 146 389 eurų žala.
Skelbiama, kad dėl į jūrą išsiliejusios naftos, AAD atliko neplaninį įmonės AB „Orlen Lietuva“ patikrinimą, kurio metu nustatė, kad į aplinką pateko 1,987 t teršalų. Aplinkai ir jūros aplinkos būklei padaryta žala sudaro 146 389 Eur.
Atšilus orams tvarkote aplinką? Už tai jums gali skirti ir 350 eurų baudą
Atšilus orams daugelis gyventojų stengiasi susitvarkyti aplinką apie namus ar sodą – sugrėbti pernykščius lapus, šakas, atsikratyti nenaudojamų daiktų ir t.t.
Iki šiol daug kur gana dažnai įprasta tokias surinktas atliekas tiesiog čia pat sudeginti ar išvežti ten, kur „niekas nemato“.
Tačiau aplinkosaugininkai įspėja, kad taip darydami gyventojai kai kuriais atvejais rizikuoja gauti nemenką baudą. Jie paaiškino, ką ir kaip deginti galima, o kas yra draudžiama.
Tikrins ne tik senus automobilius: vairuotojams ir be baudų gali tekti mokėti papildomai
Žinia, kad aplinkosaugininkai pradeda be policijos stabdyti ir tikrinti automobilių taršą, išgąsdino ir papiktino ne vieną vairuotoją. Jie nerimauja, ką reikės daryti panaikinus techninę apžiūrą, svarsto, kas bus, jei aplinkosaugininkams stabdant nesustos.
Tačiau kai kurie specialistai yra įsitikinę, kad nauja tvarka paskatins automobilių savininkus labiau pasirūpinti savo transporto priemonėmis. Taip pat mažiau kenkti aplinkai ir visų sveikatai.
Gyventojai niršta, kad aplinkosauga stabdys automobilius: plėšikavimas, kiršinimas ir žeminimas
Nuo metų pradžios įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, dėl kurių be policijos automobilius stabdys, nustatę taršą technines apžiūras naikins ir vairuotojams baudas skirs Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.
Nauja tvarka itin papiktino dalį gyventojų. Diskusijos apie tai netyla socialiniuose tinkluose. Skaitytojai rašo laiškus žiniasklaidai.
Į portalą tv3.lt kreipėsi Lietuvos piliečiu ir pardavimų vadybininku prisistatęs Vytautas.
Parodė, kaip automobilius stabdys ir tikrins aplinkosauga: pasakė, kada žiūrės, ką vežatės
2024 m. sausio mėnesį įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, suteikiantiems teisę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams keliuose patiems be policijos stabdyti lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus ir tikrinti automobilių keliamą taršą.
Gentvilas nusišalino nuo sprendimų Aplinkos apsaugos departamente
Trečiadienį Vyriausybė posėdyje priėmė aplinkos ministro Simono Gentvilo nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su Aplinkos apsaugos departamentu (AAD), kol atliekamas tyrimas dėl jo nuosavybės teise valdomame žemės sklype vykdytų miško kirtimų.
Kaip nurodoma Vyriausybės nutarime, tam laikui minėtos aplinkos ministro funkcijos perduotos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.
Žinia vairuotojams: stabdys be policijos, naikins techninę apžiūrą, skirs baudas
Jau netrukus automobilius pradės stabdyti ir tikrinti jų taršą ne policija, o aplinkosaugininkai, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.
Pasirodžius šiai publikacijai jo atstovai patikslino, kad ketvirtadienį bus vykdomas automobilių taršos „demonstracinis patikrinimas“, skirtas tik žurnalistams.
Kokie ar kieno automobiliai bus tikrinami, jie neatsakė.
Aplinkos apsaugos departamentas dėl bandymo papirkti kreipėsi į STT
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Vidaus tyrimų skyrius, gavęs Panevėžio valdybos pareigūnų pranešimą dėl galimo bandymo papirkti, kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).
Kaip rašoma departamento išplatintame pranešime, vasario pradžioje Panevėžio valdybos pareigūnams pranešus apie galimą bandymą papirkti valstybės tarnautojus ir Vidaus tyrimų skyriui surinkus papildomą informaciją, ikiteisminį tyrimą pradėjo STT.
Žinia leidžiantiems sulą: už šias klaidas gresia bauda
Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.
Aplinkos apsaugos departamento specialistai primena, ką reikia žinoti leidžiant sulą ir kada už šį veiksmą galite sulaukti baudos.
Draudimas nelaisvėje laikyti laukinius gyvūnus nestabdo nei daugintojų, nei nelegalių vežėjų: akys krypsta į dvi ES šalis
2021-iais Lietuvoje pirmą kartą buvo parengtas leidžiamų nelaisvėje laikyti ir veisti žinduolių rūšių sąrašas, tačiau, kaip praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), jo laikosi ne visi.
Informuojama, kad institucijos neatsigina pranešimų apie nelegalią veisėjų, dar vadinamų daugintojais, veiklą.
Naftai išsiliejus į Baltijos jūrą aplinkosaugininkai praneša: šiandien teršalai pasieks Latvijos teritorinius vandenis
Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo pranešimą iš AB „Orlen Lietuva“, kad prie Būtingės naftos terminalo plūduro, baigiant tanklaivio krovą, į Baltijos jūrą išsiliejo apie 300 litrų naftos. AAD specialistai teigia, kad šiandien teršalai pasieks Latvijos teritorinius vandenis.
Jie taip pat pabrėžia, kad siekiama nustatyti, koks yra į aplinką patekusių teršalų kiekis, tai pat įvertinti aplinkai padarytą poveikį, suskaičiuoti žalą.
Aplinkosaugininkai pradėjo „Orlen Lietuvos“ patikrinimą dėl į jūrą išsiliejusios naftos
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) trečiadienį patvirtino, kad pradėjo neplaninį naftos perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ patikrinimą, ties Būtingės naftos terminalu Baltijos jūroje išsiliejus įmonės naftai.
AAD teigia, kad dar tikrins tikslų į jūrą patekusių teršalų kiekį, vertins aplinkai padarytą poveikį.
Pamatę, kas Kėdainiuose atklydo iš miško, negalėjo patikėti: parodė visiems
Miestų ir miestelių pašonėje gyvena ir stambesni laukiniai gyvūnai. Vieni dažniausiai sutinkamų – stirnos. Tačiau šie gyvūnai vis dažniau užklysta ir į miestų bei miestelių centrus, kur gausu žmonių.
Prieš keletą dienų tokį stirnų apsilankymą galėjo matyti ir kėdainiečiai.
Stirna atklydo į Kėdainių centrą
Prieš porą dienų kėdainiečiai pranešė, jog stirna atklydo kone į patį miesto centrą – prie Tilto gatvės tilto.
Naujovė vairuotojams – aplinkosaugininkai tikrins automobilių taršą, gresia prievolė registruotis pakartotinei automobilio techninei apžiūrai
Aplinkos ministerija patvirtino tvarką, pagal kurią Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai galės stabdyti automobilius ir tikrinti ne tik jų taršumą, bet ir vežamus daiktus. Už neleistinų daiktų vežimą gresia baudos, o viršijus leistinas taršos normas, teks registruotis automobilio techninei apžiūrai.
Skelbia, kada pradės stabdyti tūkstančius vairuotojų: už šiuos pažeidimus – baudos, naikins techninę apžiūrą
Jau šiais metais aplinkosaugininkai galės be policijos pagalbos stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų taršą. Jie užsimena, kada prasidėtų pirmieji reidai. O vairuotojus įspėja – apie aplinkosaugininkų planuojamus reidus iš anksto sužinosite ne visada.
Nuo 2024 m. sausio Aplinkos apsaugos departamentas yra įgaliotas keliuose tikrinti automobilių keliamą taršą.
AAD pernai verslui ir įstaigoms 234 kartus nurodė pašalinti aplinkosaugos pažeidimus
Pernai šalies įmonėms ir įstaigoms 234 kartus privalomai nurodyta pašalinti aplinkosauginius pažeidimus, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
Daugiausia – 37 proc. – tokių nurodymų skirta dėl atliekų tvarkymo, 26 proc. – įvairios dokumentacijos sutvarkymo, 15 proc. – nuotekų tvarkymo, 10 proc. – su oro tarša susijusių pažeidimų, 3 proc. – laukinių gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų, 3 proc. dėl kraštovaizdžio ir miško, 6 proc. sudaro kiti pažeidimai.
Stabdys ir tikrins tūkstančius automobilių: vairuotojams nesustojus – bauda iki 1,2 tūkst. eurų
Nuo 2024 m. sausio Aplinkos apsaugos departamentas įgaliotas keliuose tikrinti automobilių keliamą taršą. Teisės aktų pakeitimai leis aplinkosaugininkams be kitų institucijų dalyvavimo tikrinti ir nustatyti, ar automobiliai viršija numatytas oro taršos normas techniškai tvarkingiems automobiliams ir „čia ir dabar“ panaikinti techninės apžiūros dokumentų galiojimą.
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos duomenimis, 2022 m. daugiau nei 50 proc.
Gyventojus stebi net miškuose, stabdo automobilius: nusižengus – bauda iki 600 eurų
Neatsiejama žiemos šventinio laikotarpio dalis – eglučių puošimas. Aplinkos apsaugos departamentas (ADD) įspėja, kad paskutinį metų mėnesį – gruodžio 1–24 d. – atliks akcijos „Saugom eglutę“ patikrinimus, stebės miškus, stabdys ir tikrins transporto priemones. Kita vertus netrukus miškininkai nemokamai gyventojams dalys pušų šakas pasipuošti Kalėdoms.
„LTG Infra“ turės sutvarkyti 3 tūkst. tonų netinkamų medinių pabėgių
„Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ iki kitų metų gegužės turės sutvarkyti 3 tūkst. tonų Radviliškyje sukauptų ir naudoti netinkamų medinių pabėgių, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Departamentas „LTG Infrai“ pateikė privalomąjį nurodymą, pagal kurį bendrovė pradėjo tvarkyti 38,5 tūkst. vienetų senų medinių pabėgių. Bendru sutarimu jie turi būti sutvarkyti iki kitų metų gegužės 23 dienos.
Vos 1 veiksmas gamtoje užtraukia baudą iki 300 eurų: įspėja visus
Šiltuoju metų sezonu daugelis iš mūsų laisvalaikį leidžiame gamtoje – automobiliais skubame aplankyti miškus, vandens telkinius ir kitas unikalias šalies vietas. Tačiau kiekvienas poilsiautojas turėtų atkreipti dėmesį, kad automobilius galima statyti tik tam skirtose vietose, kad nebūtų niokojama aplinka.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad miškuose galima važinėtis tik keliais.
Ruošiatės į mišką? Nepamirškite, už tai gresia bauda iki 50 eurų
Antrojoje vasaros pusėje vis dažniau išsiruošiama į miškus ne tik ilsėtis, bet ir papildyti uogienių ar marinuotų grybų atsargas.
Svarbu žinoti, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas). Pravartu įsidėmėti, kad lankantis miškuose negalima laužyti šakų ir kitaip niokoti augalų.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai ir gresiančios baudos.
Aplinkosaugininkai vertins gaisro „Ecoservice“ padarytą žalą
Aplinkosaugininkai vertins šeštadienio rytą Vilniuje atliekų perdirbimo įmonės „Ecoservice“ teritorijoje kilusio gaisro padarytą žalą, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
Kaip pranešė departamentas, sužinojus apie gaisrą į įvykio vietą išsiųsti aplinkos apsaugos pareigūnai, iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, kad būtų paimti oro užterštumo mėginiai. Taip pat skubiai imtasi veiksmų uždarant paviršinių nuotekų sistemos sklendes.
Įspėja grybautojus, uogautojus ir kitus, besilankančius miške: bauda už tai – 50 eurų
Prasidėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) vis dažniau sulaukia užklausų dėl grybavimo ir uogavimo. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai ir gresiančios baudos.
Antrojoje vasaros pusėje vis dažniau išsiruošiama į miškus ne tik ilsėtis, bet ir papildyti uogienių ar marinuotų grybų atsargas.