apie psichologiją

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apie psichologiją“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apie psichologiją“.

Jausmas, lyg užstrigus užburtame rate, nerandant išėjimo – kaip iš jo ištrukti padeda egzistencinė psichoterapija?

Nors dabartiniai laikai daugelyje šalių pasižymi itin aukšta gyvenimo kokybe ir galimybėmis tobulėti, visgi daugybė žmonių kasdienybėje susiduria su beprasmybės našta. Noras pažinti save ir suvokti savo vietą pasaulyje neretai juos pastūmėja išbandyti psichoterapiją, kurios viena iš krypčių yra paremta egzistencine filosofija.
2023-11-24

Trečdalis lietuvių gyvena strese: pagelbėti gali pasivaikščiojimas gamtoje ar trumpas pagulėjimas vonioje

Beveik pusė lietuvių teigia, jog stresas turi įtakos jų kasdieniam gyvenimui, o daugiau nei trečdalis įvardija, kad jų patiriamo streso lygis yra vidutiniškas arba pernelyg aukštas, parodė reprezentatyvi apklausa. Psichologai atkreipia dėmesį, kad stresui suvaldyti gali dažnai pakakti net ir tokių mažų veiksmų, kaip trumpas pasivaikščiojimas gamtoje, pagulėjimas vonioje ar susikaupimas valgant.
2023-11-23

Paviešino, kas vyksta stovyklose skirtose tik vyrams: „Sunku nupasakoti žodžiais, ką vyrai ten patiria“

Vasarą gyventojams yra siūlomos įvairiausios stovyklos – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vis dažniau tenka išgirsti apie netradicines ir dar negirdėtas stovyklas, kuriuose būna įvairiausių veiklų. Netikėtai mūsų ausis pasiekė ir viena dar negirdėta stovykla – tik vyrams.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Psichologė pataria: veiksmingi būdai, kaip įveikti kelionių nerimą ir mėgautis poilsiu

Nors kelionės – nekantriai laukiama ir gražiausius prisiminimus dovanojanti patirtis, kartais ją temdo netikėtai užklupęs nerimas. Jis gali kilti dėl skirtingų priežasčių: skrydžio baimės, nežinomybės, negalėjimo kontroliuoti situacijos ar rizikos pasiklysti svetimoje šalyje. Nors daugelis keliautojų, nesvarbu, ar tai būtų pirmoji, ar tūkstantoji jų kelionė, likus kelioms dienoms iki išvykimo jaučia nerimą, anot psichologės Ugnės Juodytės, yra keli praktiški būdai, padėsiantys nerimą sumažinti.
2023-07-07

Lietuviai gali būti dar laimingesni: siūlo išsiugdyti vieną įprotį

Ekspertai patvirtina, kad vien pasidaliję kukliu turtu su kitu ar gerai išsimiegoję galite šypsotis daugiau nei turtingiausias pasaulio žmogus. Psichoterapeutė-psichologė Genovaitė Petronienė ir BENU vaistinės vedėja Inga Norkienė pažėrė gausybę lengvų, mokslu grįstų receptų sustiprinti laimės jausmą. Negana to, pateikė konkrečių priežasčių, kodėl 2023 m. Pasaulio laimės indekse atsidūrėme pirmajame dvidešimtuke.
2023-03-24

5 patarimai, kaip įveikti slegiantį vienišumo jausmą

Mes neretai galvojame, kad jeigu kažkas mus stipriai myli, ta meilė savaime turėtų išspręsti ar palengvinti ne vieną problemą. Pastebime kitus, kurie, atrodo, turi daug draugų ir gerbiantį partnerį, ir manome, kad jie vien dėl to jaučiasi geidžiami, priimti ir todėl patenkinti savo vieta pasaulyje.
2023-02-01

Naujos epidemijos amžius: esame įsimylėję patys save

Stilingi drabužiai, žavi šypsena ir išpuoselėta šokuosena – ar tai gali būti narcizas? Jie iškart patraukia dėmesį, gali sukelti ir simpatiją. Narcizams santykių pradžioje lengva sukurti idealaus partnerio, vadovo, kolegos įvaizdį. Tačiau, po kurio laiko, santykiai su narcizu gali gerokai apkartinti mūsų gyvenimą.

Trūksta pasitikėjimo savimi? Štai, kas gali padėti

Savo praktikoje tenka susidurti su gana dažnu klausimu: „Kodėl su manimi taip elgiasi kiti žmonės, kas negerai su mano saviverte?“ Tai gi kas yra ta savivertė ir kokia ji būna? Savivertė (angl. self-esteem) – tai apibendrinta žmogaus nuomonė apie save ir apie tai, kiek jis vertingas.
2022-08-04

Menas priimti komplimentus: štai kokių klaidų nereikėtų daryti

Mokėjimas sakyti komplimentus kitiems ir ypač sugebėjimas juos priimti, yra vienas iš svarbiausių sveikų santykių kūrimo aspektų. Komplimentų dalijimas ir girdėjimas yra ne tik puikus būdas sustiprinti meilės ryšį su savo romantiniu partneriu, bet ir kitais žmonėmis, taip pat tai gali net padėti išgydyti psichologines traumas, įveikti tam tikrus kompleksus, sustiprinti pasitikėjimą savimi. Vis dėlto, kaip parodė „Harvard Business Review“ žurnale atlikti tyrimai – 88 proc.
2021-02-11
REKLAMA
Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė, gydytoja psichiatrė ir psichoterapeutė Ramunė Mazaliauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.  Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė, gydytoja psichiatrė ir psichoterapeutė Ramunė Mazaliauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Telepsichiatrija, arba konsultavimas nuotoliniu būdu: galimybės ir trūkumai

Koronaviruso pandemija, karantinas, būtinybė izoliuotis ne tik pablogino žmonių psichikos sveikatą, bet ir suteikė naujų galimybių. Viena jų – telepsichiatrija, arba žmonių konsultavimas nuotoliniu būdu. Įtvirtinta per karantiną, ši nauja psichiatrijos sritis veikiausiai plėtosis toliau ir taps mūsų kasdienybės dalimi.  Nuotolinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvoje pradėtos teikti vos prasidėjus karantinui.
2020-11-02
REKLAMA
REKLAMA

Jaučiate nerimą ir stresą? Šie žingsniai padės suvaldyti blogas emocijas

Šiuolaikinėje skubančioje visuomenėje nuolat patiriamas aukštas streso lygis daug ką išveda iš pusiausvyros ir kenkia sveikatai, santykiams su aplinkiniais bei darbui. Negana to, gyvenimas, kupinas įvairiausių dirgiklių bei atsakomybės reikalaujančių užduočių, ilgainiui sukelia nuovargį.
2020-10-28
REKLAMA
Psichologė Vidutė Ališauskaitė. Aurelijos Babinskienės nuotr.  Psichologė Vidutė Ališauskaitė. Aurelijos Babinskienės nuotr.

Psichologė Vidutė Ališauskaitė: „Negalią turinčiam žmogui pirmiausia reikia patikėti savimi“

Psichologė Vidutė Ališauskaitė pažįstama dažnam negalią turinčiam žmogui: ji nuolat kviečiama į įvairias vasaros stovyklas, mokymus ir yra mėgstama dėl savo jaunatviškos energijos bei gebėjimo su kiekvienu rasti bendrą kalbą. Psichologė įsitikinusi – kiekvieno žmogaus, nesvarbu, ar jis turi negalią, ar ne, sėkmė labai dažnai priklauso nuo jo pasitikėjimo savimi, savivertės. Na, o psichologas gali būti tas vedlys, kuris padės įveikti barjerus, trukdančius įsilieti į visuomenę.
2020-07-30

Ar tikrai esame sąmoningos asmenybės?

Tikriausiai ne vieną kartą teko girdėti sąvoką sąmoningumas, tačiau tik nedaugelis susimąsto, kas tai? Asmenybės sąmoningumo ugdymo centro vadovė Nerija Kondratenko labai dažnai susiduria su žmonėmis, kurie visai nežino, kas yra sąmoningumas arba šios savokos reikšmę painioja su intelektu. Anot moters, sąmoningumas ir intelektas (IQ) yra du visiškai skirtingi dalykai. Intelektas - tai gebėjimas mąstyti, orientuotis informacijos sraute, kaupti žinias ir jas analizuoti.
2012-10-30
Į viršų