antikūnų testas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antikūnų testas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antikūnų testas“.

Kam vis dar reikia antikūnų tyrimo? Medikai pasakė, ką Lietuvai iki rudens ypač svarbu padaryti

Dar ne taip seniai viešumoje aršiai laužytos ietys dėl antikūnų testo prieš koronavirusą vaidmens gaunant galimybių pasą ir pakankamo jų kiekio, kuris apsaugotų nuo ligos. Nors atliekančiųjų šį tyrimą šiandien gerokai sumažėjo, medikai primena, kad ir dabartiniu pandemijos etapu antikūnų tyrimai gali labai pasitarnauti.

Antikūnų tyrimas prieš koronavirusą: pasakė, kada tikslinga jį naudoti

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) pažymi, kad teigiamas antikūnų tyrimo prieš pandeminio SARS-CoV-2 viruso rezultatas gali rodyti ankstesnę infekciją arba vakcinaciją, tačiau jo negalima naudoti norint nustatyti, ar asmuo šiuo metu yra užkrečiamas, ar turi imuninę apsaugą nuo infekcijos ar pakartotinio užsikrėtimo, ypač naujomis atmainomis. Antikūnai (Ak) susidaro žmogaus organizme kaip  imuninio atsako prieš SARS-CoV-2 virusą dalis ir juos gamina B tipo ląstelės.

Profesorė Jančorienė: neteisinga manyti, kad antikūnų tyrimo atlikimas atspindi žmogaus imuninę apsaugą

Vyriausybė nusprendė, kad nuo sausio 10 d. paskiepytiems žmonėms galimybių paso su teigiamu antikūnų testu išsiimti nepavyks. Nors visuomenė ne visai liko supratusi tokį sprendimą, profesorė Ligita Jančorienė tvirtina, kad manymas, jog serologinių tyrimų atlikimas kaip nors atspindi žmogaus imuninę apsaugą turbūt nėra teisingas.

Pyktį sukėlęs valdžios sprendimas dėl antikūnų testo – imunologai pateikė savo vertinimą

Vyriausybei priėmus naują sprendimą nebeišduoti galimybių paso su teigiamu antikūnų testu paskiepytiems asmenims, kilo pasipiktinimas, ar tokia tvarka pagrįsta. Imunologai gi aiškina, kad kito kelio nebuvo, mat kol kas neįmanoma nustatyti, kiek antikūnų būtų pakankama ir koks jų apsaugos vaidmuo būtent prieš omikron atmainą.

Pokyčiai nuo sausio 10 d. – antikūnų testas galimybių pasui gauti galios ne visiems

Nuo šiol antikūnų testas nebetiks galimybių pasui gauti, jei jį atliks nuo COVID-19 pilnai paskiepytas žmogus, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Toks sprendimas argumentuojamas tuo, kad plintant omikron atmainai nežinoma, ar antikūnų buvimas yra pakankama apsauga ir kiek laiko tokia apsauga galioja.

Skelbia įstaigas, kuriose jau galima nemokamai išsitirti antikūnus

Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas. Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą.

Nuo gruodžio 1 d. kompensuos bent vieną antikūnų tyrimą: jį bus galima atlikti ir persirgus, ir prieš revakcinaciją

Nuo gruodžio 1 d. serologinį antikūnų testą galimybių pasui gauti bus galima atlikti ne tik po ligos, bet ir po vakcinacijos. Negana to, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketina bent vieną testą kompensuoti. Tokius sprendimus Vyriausybės posėdžio metu pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Kaip pažymėjo jis, iki šiol serologinį testą galimybių pasui buvo galima tik po ligos.

Antikūnų testas ir ką reikia apie jį žinoti: imunologė paaiškino, kodėl atsakymai skiriasi ir dešimtimis kartų

Nors tiek persirgusieji COVID-19, tiek nuo jo pasiskiepiję skuba pasitikrinti, kiek antikūnų organizme atsirado, imunologė prof. Aurelija Žvirblienė teigia, kad skubėti tai daryti visais atvejais nereikėtų. Ji pabrėžė, kad juo labiau neverta lyginti rezultatų ir matuotis, kas gi turi didesnį antikūnų titrą.

Vaistinėse jau prieinami ir greitieji antikūnų testai

Vos prieš kelias savaites pradėję prekiauti greitaisiais antigenų testais, vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ prekyboje jau turi ir greituosius kokybinius SARS-COV – 2 antikūnų (IgG ir IgM) testus. Juos  galima atlikti patiems namuose, testai tinkami naudoti suaugusiems ir vaikams. Pasak vaistininkų, ypač dažnai klientai juos renkasi prieš vakcinaciją.
Į viršų