andrius macas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „andrius macas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „andrius macas“.
Nesulaukęs pagalbos savo šalyje airis atvyko į Lietuvą: medikai ryžosi iššūkiui
Kauno klinikų medikai pakeitė Airijoje gyvenančio Stefano gyvenimą, atlikdami jam skrandžio mažinimo operaciją. Priežastis, kodėl šios operacijos neatliko Airijoje dirbantys medikai – didžiulė pilvo sienos išvarža.
„Stefano istorija unikali – vyras buvo patekęs lyg į užburtą ratą: dėl nutukimo niekas nesutiko operuoti pilvo sienos išvaržos, o dėl išvaržos – atlikti skrandžio mažinimo operacijos“, – aiškina prof.
To dar nebuvo: Kauno klinikose – naujas gydymo būdas nuo lėtinio skausmo
Kauno klinikų Anesteziologijos klinikoje pirmą kartą atlikta nauja skausmo valdymo procedūra – perkutaninė epidurinė neurolizė, praplečianti pacientų, patiriančių lėtinį skausmą, gydymo spektrą. Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas pastebi, kad naujoji procedūra yra minimaliai invazyvi ir veiksmingai šalina epiduriniame lygmenyje esančias sąaugas.
Papasakojo, kaip atliekama narkozė: „Prabudę pacientai dažnai klausia, kada bus atliekama operacija“
Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie prabus iš anestezijos.
„Anesteziologija – ypatingai sparčiai besivystanti mokslo ir praktikos sritis.
Liūdna žinia: mirė Lietuvos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos pradininkas
Eidamas 88-uosius metus mirė Lietuvos Anesteziologijos reanimatologijos mokytojas docentas Zenonas Dulevičius.
Liūdna žinia „Facebook“ paskyroje pasidalino Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas profesorius Andrius Macas.
Prisimena gražiais žodžiais
„Visada giedras, pozityvus ir intelektualus gydytojas anesteziologas reanimatologas. Dauguma Lietuvos anesteziologų vienaip ar kitaip prisilietė prie šio mielo gydytojo ir kolegos.
Išsigelbėjimas nepagydomiems ligoniams ar žmogžudystė: reikia eutanazijos Lietuvoje?
Leisti ligos išvargintam pacientui gyvenimą užbaigti savo noru pasirenkant eutanaziją ar išlaukti natūralios mirties? Viešojoje erdvėje vėl grįžus prie diskusijų apie eutanaziją ir jos bent dalinio įteisinimo Lietuvoje poreikį bei galimybes, medikų, pacientų atstovų ir politikų nuomonės nevienareikšmės.
Kai kam tai yra pagalba žmogui kančioje, kai kam – žmogžudystė pagal pareikalavimą.
Šiurpsta nuo į Lietuvą atvykstančio „daktaro mirties“ išradimo: tai – pergalė prieš gyvybę?
Dar prieš kurį laiką viešumoje pasirodžiusi žinia apie sukurtą mirties arba pagalbinės savižudybės kapsulę „Sarco“ sulaukė itin prieštaringų vertinimų. Nors į Lietuvą atvykstantis jos kūrėjas teigia, kad tai „demedikalizuotas būdas numirti“ beviltiškiems ligoniams, kritikai įžvelgia labai pavojingus dalykus, kurie panašūs į pergalės prieš gyvybę propagavimą.
Profesorius – apie situacijas, kai likimas stipresnis už mediciną: kada kaltinti save dėl paciento mirties neteisinga
Pasibaigus vieniems metams ir prasidedant naujiems daugelis stabteli apmąstyti nuveiktus darbus, sėkmes ir nesėkmes, nusimato ir naujus tikslus. Vis tik ne visiems didžiosios žiemos šventės ir metų sandūra dovanoja vien pakilią nuotaiką. Kiti šį laiką pasitinka vieni, ligos patale, vedini vilties pasveikti.
Lietuvoje nuo senatvės mirti negalima? Gydytojai prabilo, ko sulaukė už tokį įrašą
Net ir šimtą metų nugyvenęs, dėl ligų labai nesiskundęs senolis Lietuvoje vargiai gali numirti tiesiog nuo senatvės. Specialistai tokią tvarką kritikuoja pažymėdami, kad tai ne tik verčia gydytojus įrašyti nebūtinai tiksliausią mirties priežastį, bet ir iškreipia statistiką.
Panašu, kad teisę mirti nuo senatvės turi tik karaliai, bet ne paprasti mirtingieji.
Profesorius Macas – apie nerimą dėl ligoninių reformos: siūlo iš kabineto nuvykti bent 5 dienoms į Lietuvos regioną
Pandemija rimsta, tačiau neišdildomą žymę ji palieka tiek gyventojams, tiek medikams. Juos šis laikotarpis užgulė ne tik didesniu pervargimu, bet ir dabar grįžtančiais neinfekcinėmis ligomis sergančiais pacientais. Naujo nerimo pagimdė ir ruošiama sveikatos įstaigų pertvarka. Profesorius Andrius Macas nuogąstauja, kad daliai paslaugų atsidūrus toliau nuo namų, kai kurie žmonės gali į savo sveikatą numoti ranka.
Gydytojas paatviravo apie darbą su kritiniais pacientais: vieno pokalbio su mirštančiuoju nepamiršta iki šiol
Kritinės būklės pacientus kasdien darbe matantis gydytojas anesteziologas-reanimatologas prof. Andrius Macas konstatuoja, kad darbas intensyviosios terapijos skyriuje prilygsta maratonui, kai net ir, atrodytų, situacijose be išeities reikia nenuleisti rankų. Kartu jis pasakoja negalintis pamiršti atvejo, kuris patvirtina, kad net mirties akivaizdoje galima juoktis ir išeiti šviesiai.
REKLAMA
REKLAMA
Kritinės būklės pacientus regintis gydytojas: žmogus, būna, krenta kaip kirviu į dugną ir nieko negali pakeisti
Klastingasis COVID-19 į reanimacijos lovą paguldo ir sveikus, jaunus žmones. Negana to, net ir pasveikus virusas savaitėmis ar mėnesiais gali rodyti savo nagus. Gydytojas prof. Andrius Macas pasakoja, kad nors reanimatologams ir taip visada užteko įtempto darbo, pandemija jį dar apsunkino, mat paliko medikus be galimybės tiesiogiai pamatuoti pulsą ar paklausyti plaučius.