amžinasis įšalas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „amžinasis įšalas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „amžinasis įšalas“.

Tiksinti bomba Arktyje: tirpstantis ledynas į aplinką išskiria vis daugiau nuodingo metalo

Per Aliaską į Beringo jūrą tekanti Jukono upė ardo savo krantuose esantį amžinąjį įšalą ir neša nuosėdas žemyn upe. Šylant mūsų planetai, amžinasis įšalas eroduoja greičiau ir į aplinką išskiria nuodingą metalą – gyvsidabrį, skelbia portalas „Euronews“. Nors dėl tirpstančio amžinojo įšalo išsiskiriantis gyvsidabris šiandien nekelia toksinio pavojaus, tačiau ilgainiui jo poveikis didės.
Prieš 19 val.

Atgaivintas 30 tūkst. metų Sibiro įšale tūnojęs virusas

Prancūzijos mokslininkai Sibire atgaivino virusą, kuris įšale pratūnojo maždaug 34–37 tūkst. metų, praneša smithsonianmag.com. Pithovirus sibericum buvo rastas Rusijos Čiukotkos regione 30 metrų gylyje. Jis nekelia pavojaus žmonėms ar gyvūnams ir yra milžiniškas. Virusą įmanoma pamatyti per standartinį mikroskopą ir jis yra nuo 10 iki 100 kartų didesnis už įprastinius virusus.
2014-03-04

Mokslininkai atgaivino 30 tūkst. metų senumo augalą

Rusijos mokslininkai išaugino augalus iš amžinajame įšale buvusio vaisiaus, kurį prieš 30 tūkst. metų paslėpė voverės. Vaisius atrastas Kolmijos upės Sibire pakrantėje. Būtent ši vieta labiausiai traukia žmones, ieškančius mamutų kaulų. Iš vaisiaus Ląstelių biofizikos instituto mokslininkų komanda išaugino augalus Silene stenophylla, priklausančius gaisrenų šeimai.
2012-02-21

Rusai ir japonai nori klonuoti mamutą

Rusijos ir Japonijos mokslininkai mano, kad iš Sibire rastos gerai išsilaikiusios genetinės medžiagos būtų galima klonuoti mamutą. Jakutijos (Rusija) Mamutų muziejaus ir Kinki universiteto (Japonija) mokslininkų grupė kitais metais pradės išsamų tyrimą, kurio tikslas – „prikelti“ paskutiniojo ledynmečio pabaigoje išnykusius mamutus.
2011-12-05
Į viršų