algirdas utkus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algirdas utkus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algirdas utkus“.

Nesijaučia nei vyru, nei moterimi: kaip tai įmanoma ir kas toks yra nebinarinis asmuo?

Prieš kurį laiką viešumoje suaktyvėjo diskusijos, kas toks yra nebinarinis asmuo, nesijaučiantis nei vyru, nei moterimi. Kalbas apie tai ypač paskatino paskutiniosios „Eurovizijos“ Šveicarijai atstovavusio nugalėtojo Nemo pareiškimai, kad savęs netapatina nė su viena iš dviejų biologinių lyčių ir sau taiko įvardžius jie/jos.

Nei moteris, nei vyras, o gal – abiejų lyčių požymiai? Genetikas paaiškino, kas nulemia lytinę tapatybę

Daug metų buvęs įprastas suvokimas, kad lytys yra tik dvi – moteriška ir vyriška, kinta. Šiandien galimi lyčių variantai jau yra skaičiuojami dešimtimis pavadinimų.

Nuo 35 m. išsitirti profesorius rekomenduoja visoms nėščiosioms: žinia apie šią vaiko būklę nėra nuosprendis

Gimusieji su Dauno sindromu nėra gyvenimo pasmerktieji. Tą pažymintys medikai primena, kad tokia diagnozė – toli gražu nėra nuosprendis intelektiniams gabumams ir galimybei realizuotis. Juos teigiamai nuteikia ir tai, kad vis daugiau šeimų, net žinodamos, kad gims vaikas, turintis Dauno sindromą, nenutraukia nėštumo. Nors gimstančių tokių vaikų skaičius kasmet kiek svyruoja, skaičiuojama, kad vienas iš 700–800 gimusiųjų žmonių populiacijoje turės Dauno sindromą.

Laukia pokyčiai: naujagimius tirs nuo 12 retų ligų, bet gydytojai nerimauja, ar jie laiku gaus gydymą

Naujagimius dėl genetinių ligų tiriame nepakankamai – tvirtina specialistai. Šiuo metu Lietuva nemokamai naujagimius tiria tik dėl keturių genetinių ligų. Tiesa, jau nuo sausio Lietuvoje naujagimiai bus papildomai tiriami dar dėl 8 retų ligų. Gydytojai nerimauja, ar nebus taip, kad medikai ligą greitai diagnozuos, tačiau gydymo teks laukti ilgai, kol liga visiškai palauš vaiką. Vienerių metų Milana guli Kauno klinikų palatoje.

Staigi Vitkaus mirtis sukrėtė bičiulius: „Jis buvo pavyzdys kitiems“

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus. „Mūsų širdys verkia iš sielvarto praradus tave, mylimas Tėveli, broli, seneli, dėde. Tu išėjai, bet mūsų mintyse ir širdyse gyvensi amžinai. Ilsėkis ramybėje“, – rašoma šeimos pranešime. Šeimos nariai prašo žiniasklaidos supratingumo. Profesorius mirė netikėtai, sustojus širdžiai.
2021-04-19

Į dienos šviesą pradeda lįsti skaudžios kai kurių moterų klaidos: neatitaisomos pasekmės išlieka visam gyvenimui

Apie 800 nėščiųjų per metus paskutinėmis nėštumo savaitėmis vartoja alkoholį, atskleidė Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas. Apie 40 moterų per metus alkoholį nėštumo metu vartojo itin dideliais kiekiais. Tokį tyrimą Seimo priklausomybių prevencijos komisijoje trečiadienį pristatė Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto dekanas, Vilniaus universiteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros vedėjas, Nacionalinės sveikatos tarybos narys, prof.
REKLAMA
VU Medicinos fakulteto ketvirtakursė Dovilė Kielaitė sako, kad VAS rizikos galima išvengti atsisakius alkoholio. Sigitos Inčiūrienės nuotr.  VU Medicinos fakulteto ketvirtakursė Dovilė Kielaitė sako, kad VAS rizikos galima išvengti atsisakius alkoholio. Sigitos Inčiūrienės nuotr.

Vaisiaus alkoholinio sindromo dieną – priminimas, kad nėštumas ir alkoholis nesuderinami

Rugsėjo 9-ąją Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia klausytis virtualios paskaitos, kuri skirta nuo 1999 metų minimai Tarptautinei vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dienai. VAS lemia alkoholio vartojimas nėštumo metu, šis sindromas yra dažniausia apsigimimų, raidos ir elgesio sutrikimų priežastis.  Tiesioginė paskaitos transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prasidės 09 mėn. 09 d. 09 val. 09 min.
2020-09-08

Gydytojo iššūkis „antivakseriams“ – ar išdrįsite čia apsilankyti?

„Net ir agresyviausiems „antivakseriams“ visada sakiau – sėskime prie stalo ir kalbėkimės. Ar mes priešai? Jums rūpi vaikų sveikata, man irgi. Tam skyriau beveik 50 metų savo karjeros, visą sąmoningą savo gyvenimą dirbau vaikų gydytoju, nenubraukite mano patirties ir žinių, o įdarbinkime tai.
Aktualijos 2019-09-25

Girtos gimdyvės įkvėpė draudimams: vėl siūlo riboti alkoholio prekybą

Reakcija į dvi girtas gimdyves – uždrausti nėščiosioms gerti. Štai tokia Seimo pirmininko mintis pasklido viešojoje erdvėje. Visgi Viktoras Pranckietis dabar sako, kad galvoje turėjo ne svaigiųjų gėrimų įsigijimo ribojimą, o apie įstatymų pataisas, kurios būsimoms mamoms įkrėstų proto. Žadama tartis dėl švietimo ir informacijos vaikų besilaukiančioms šeimoms. Tuo metu buvusi sveikatos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė siūlo prisiminti privalomą gydymą nuo priklausomybių.

Lietuvos medikai įrodo alkoholio žalą pavyzdžiais ir siunčia žinią moterims

Alkoholio vartojimą medicininiais tikslais aprašė seniausi pasaulio gydytojai, taip pat iki šiol dar kartais yra dalijami patarimai besilaukiančioms mamoms „pasigydyti“ šaukštu alkoholio. Konferencijoje „Sveikata visose politikose“ dalyvavęs prof. dr. Algirdas Utkus turėjo itin griežtą požiūrį – nė viena moteris prieš nėštumą, nėštumo metu ir maitindama krūtimi negali vartoti nė lašo alkoholio, kitaip pasekmės gali būti skausmingos.
2019-02-28
REKLAMA
REKLAMA

Medikai kreipiasi į moteris: tai – mirtinai pavojinga jūsų vaikams

Iš naujagimio kraujo lašo šalies mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kiek nėščiųjų Lietuvoje vartoja alkoholį. Toks tyrimas Lietuvoje vykdomas pirmą kartą ir nors dar tik pradėtas, skaičiai jau šokiruoja – Lietuvoje taurelę pakelia kone kas antra kūdikio besilaukianti moteris. Į kovą su geriančiomis būsimomis motinomis kyla ir garsiausi šalies medikai, ir menininkai. Naujai iškepta mama rėžia tiesiai šviesiai – sidrą gėrė per visą nėštumą.

Sveikatos specialistai: reta liga gali paliesti kiekvieną šeimą

 Apie 200 tūkst. Lietuvos gyventojų serga retomis ligomis, o pacientų skaičius kasmet auga. Šiandien minint Pasaulinę retų ligų dieną, sveikatos sistemos specialistai atkreipia dėmesį: šiuo metu kūdikiai tikrinami dėl 4 retų ligų, bet siekiama šį sąrašą praplėsti iki kelių dešimčių. Medikai sako, kad retas ligas diagnozuoti ypač sudėtinga, o sergantieji dažnai lieka nepastebėti, jiems skiriama mažai dėmesio, finansų bei supratimo.
2017-02-28

Reta genetinė liga įkalino vyrą jo paties kūne: kauniečio oda ir organai ėmė randėti

Kauniečiui Valdui Matukevičiui, kai jam buvo 40 metų, pradėjo balti pirštai ir apimdavo silpnumas. Vyras į tai pradžioje nereagavo, tačiau vėliau, ligai smogus visu gražumu, suprato, kad į jo gyvenimą atėjo didelė bėda – reta genetinė sisteminės sklerozės liga. „Liga prasidėjo 2009 metų rudenį visai nekaltai – ėmė balti pirštai, apimdavo silpnumas. Iš pradžių nekreipiau į tai dėmesio, bet liga labai sparčiai progresavo. Tada Kauno klinikose man labai greitai diagnozavo sisteminę sklerozę.
Aktualijos 2016-02-28

Veidas išdavikas

Įdomiausias paviršius žemėje yra žmogaus veidas.  Jis kalba net tada, kai lūpos tyli. Jis aiškiai praneša apie kai kurias ligas. Ryšys tarp veido bruožų ir charakterio yra labai menkas, tačiau žmonės vis tiek linkę apie sutiktą žmogų spręsti iš pirmo žvilgsnio.
2007-03-28
Į viršų