algirdas butkevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algirdas butkevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algirdas butkevičius“.
„Vardan Lietuvos“ kandidatų į Seimą nuodėmės: nuotraukos prie vaiko kapo ir neaiškus valstybės lėšų naudojimas
Asfaltuotas keliukas prie buvusio premjero namų, slapta ministro pirmininko kabineto renovacija už 700 tūkst. eurų, itin brangūs greitųjų COVID-19 testų pirkimai, nuotraukos prie tragiškai žuvusio vaiko kapo bei daugiausiai į Seimą kandidatuojančių buvusių komunistų. Tokiais skandalais garsėja 2022 metais sukurtos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatai į Seimo narius, į priekį vedami buvusio premjero Sauliaus Skvernelio.
DIENOS PJŪVIS. Kokia kova laukia tarp Nausėdos ir Šimonytės po „mandagumo atsistatydinimo“?
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pateikė Seimui premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą po vadinamojo „mandagumo atsistatydinimo“, bet pateikimas buvo labai lakoniškas – vos vieno sakinio. Tai šiek tiek neįprasta, bet suprantama, nes premjerė I. Šimonytė per prezidento inauguraciją pasirinko apeiti tradiciją pasakyti kalbą prezidentui prisiekus antrai kadencijai.
Ar prezidentas išdrįs sutrukdyti Gabrieliaus Landsbergio karjerai?
Laisvės partija neseniai pagrasino Seime blokuoti konservatoriams rūpimą kandidatą į Europos Komisijos narius. Šis grasinimas tiesiogiai nutaikytas į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininką Gabrielių Landsbergį, kuris užkulisiuose minimas kaip potencialus kandidatas.
Kandidatūros realumą parodo tai, kad G. Landsbergis nesiruošia dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, neketina vesti partijos sąrašo Seimo rinkimuose, nebesieks vadovauti partijai.
Butkevičius: Lingės NT mokesčio siūlymas geresnis nei Vyriausybės
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius tvirtina, kad parlamento Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mindaugo Lingės siūlomas nekilnojamo turto (NT) mokesčio įstatymo modelis yra geresnis nei Vyriausybės projekte. Pasak jo, M. Lingės registruotas projektas labiau atitinka horizontalaus ir vertikalaus teisingumo principą.
Butkevičius kaltina LNK šmeižtu: reikalauja paneigti klaidingą informaciją apie sąsajas su nusikalstama grupuote
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius reikalauja LNK televiziją paneigti žinių reportaže pateiktą, pasak jo, klaidingą informaciją apie galimas politiko sąsajas su nusikalstama grupuote.
Pasak buvusio premjero, rugsėjo 15 d. LNK televizijos transliuotame reportaže nurodoma, kad aferomis užsiiminėjantys ir į teisėsaugos akiratį pakliuvę automobilių prekeiviai A. Butkevičiumi naudojosi kaip priedanga.
Seimo sesijos pradžioje – viltys dėl Civilinės sąjungos, seksualinių nusikaltėlių registro
Seime sekmadienį prasidėjo rudens sesija ir, nors daugiausiai dėmesio joje turėtų būti skiriama 2024 metų valstybės biudžeto priėmimui, parlamentarai itin svarbiais laiko ir kitus klausimus.
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius Seimo posėdyje pareiškė, kad rudens sesijoje svarbu priimti mokesčių reformą.
Valdantieji prieš kelias savaites sutarė neskubinti jos priėmimo dėl kilusių ginčų tiek su opozicija, tiek pačios koalicijos viduje.
Algirdą pribloškė žinia, kad jo sodyba bus nugriauta: „Žemė slysta iš po kojų“
Europinė geležinkelio vėžė ,,Rail Baltica'' kai kuriems gyventojams kelia šoką. Štai Kalvarijos savivaldybėje, kur eis bėgiai, statybininkai žada nugriauti apie 20 sodybų ir kitų pastatų. Viename kaime neliks maždaug dešimties namų. Į geležinkelio statybų zoną patenka išpuoselėtos ūkininkų sodybos su gyvulių ūkiais ar 80-mečių senolių namai.
Kalvarijos savivaldybės Mockų kaimo gyventoja Aurelija ne vienerius metus puoselėja savo namus ir aplinką.
Algirdas Butkevičius: mokesčių reforma sunaikins vidurinę klasę ir sužlugdys smulkųjį verslą
„Šios Vyriausybės mokesčių reformos įstatymų projektai nukreipti į vidurinės klasės naikinimą ir smulkiojo verslo žlugdymą, ypač apsunkinant gyvenimą verslininkams regionuose. Be to, tiek Pasaulio banko, tiek Tarptautinio valiutos fondo atstovai pabrėžia, kad Lietuvoje darbo pajamų apmokestinimas yra per didelis, o kapitalo – per mažas, taip pat ir skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų labai didelis“, – teigia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius.
Šimonytė apie audringai pasitiktą mokesčių reformą: „Labai mažai yra kalbama apie tai, kas šitame pakete yra teigiamo“
Šimonytės Vyriausybei dirbti likus kiek daugiau nei metus, Seime konservatoriai pristatė žadėtą mokesčių reformą. Dėl jos finansų ministrę prie sienos rėmė opozicija, vėliau savo kritikos salves pažėrė ir koalicijos partneriai. Vis tik Seimas reformai pritarė, už balsavo tiek ir liberalai su laisviečiais, tiek ir dalis socdemų.
Vairuotojus leistų stabdyti ne tik policijai: nustačius pažeidimą, su automobiliu atsisveikintumėte
Seimas ėmėsi svarstyti įstatymų pataisas, kuriomis siūloma labiau kontroliuoti automobilių taršą. Jas galutinai priėmus, atsirastų galimybė uždrausti transporto priemonei dalyvauti eisme, jei jos tarša neatitinka normų. Automobilius keliuose galėtų stabdyti ir tikrinti ne tik policija, bet ir Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atstovai bei Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspremjerui Butkevičiui siūloma skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo Seimo nariui, ekspremjerui Algirdui Butkevičiui skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją.
Šis siūlymas bus svarstomas kitą savaitę per Vyriausybės posėdį.
SADM teigimu, Valstybinių pensijų įstatyme numatyta, kad aukščiausieji valstybės pareigūnai, sulaukę pensinio amžiaus, turi teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją.
Šiuo metu ši išmoka siekia 273 eurus.
Siūloma pensiją A. Butkevičiui mokėti nuo šių metų liepos 1 dienos.
DIENOS PJŪVIS. Kaip Vyriausybės politinė krizė atsilieps Lietuvos ekonomikai?
Lietuvą krečia politinė krizė – Vyriausybė gali atsistatydinti, Seimas gali būti paleistas. Visa tai vyksta ne tik neramioje geopolitinėje situacijoje, bet ir ekonominių iššūkių kontekste – šalies ekonomika panirusi į recesiją, kalbama apie dar didesnę krizę, mokesčių reforma vėluoja, o rudenį turi būti pateiktas svarbiausias valstybės dokumentas – biudžetas – kurį neaišku, kas ruoš.
Veryga: „Premjerė su savo arogancija ir užsispyrimu pati save į šitą kampą įsivarė“
Konservatorių lyderiai įregistravo pirmalaikių Seimo rinkimų įstatymo projektą. Gabrielius Landsbergis ir toliau laikosi savo pozicijos, kad dėl vadinamojo čekiukų skandalo būtina gauti rinkėjų pasitikėjimą iš naujo. Bet jau dabar kiti politikai kalba, kad pirmalaikiams rinkimams balsų nebus surinkta ir tai gali būti tik konservatorių viršūnių viešųjų ryšių ėjimas.
Sinkevičius į savivaldybės biudžetą grąžins 4 tūkst. eurų: ar skandalas užkirs kelią jam tapti premjeru?
Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius pagaliau viešai atsakė į klausimus dėl išmokų – valdiškų pinigų televizoriams ir degalams. Meras į savivaldybės biudžetą grąžina 4000 eurų, tačiau toliau tikina nepiktnaudžiavęs ir dokumentų neklastojęs.
Akivaizdžiai susijaudinęs meras aiškiai neatsakė, ar sieks dar vienos kadencijos Savivaldybių asociacijos prezidento poste. Dalis merų jau bruzda, esą kitą savaitę suplanuotus asociacijos rinkimus reikia nukelti.
Verslininkai reikalauja stabdyti mokesčių reformą: „Jei viskas arba nieko, geriau dabar nieko“
Vyriausybę purtant korupcijos skandalui, prezidentas Nausėda peikia ir Vyriausybės parengtą mokesčių reformą. Šalies vadovas pasisako prieš mokesčių kėlimą, ypač vidurinei klasei, ir siūlo lengvatas verslui išgyventi recesiją. Prezidento poziciją remia ir didelė dalis opozicijos. Verslas reikalauja mokesčių reformą išvis atidėti.
Tačiau valdančiųjų atstovai gąsdina, kad tuomet gali pritrūkti pinigų finansuoti viešąsias paslaugas.
Skvernelis apie Landsbergio pasisakymą: „Kaip kortų šuleris yra: blefuoja ir meluoja“
Savivaldybių išmokų skandalas skandina jau visą Vyriausybę. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad prašymai čekiais pagrįsti, kaip ministrai anksčiau Kauno taryboje leido mokesčių mokėtojų pinigus per aukštas skaidrumo standartas, dėl to esą reikia keisti visą Vyriausybę, o gal net ir Seimą.
Konservatoriai siūlo Seimui išankstinius rinkimus, o jei nesutiks, kels klausimą apie Vyriausybės pasitraukimą.
Politikai mato būtinybę keisti išmokų savivaldos politikams tvarką, tik nežino kaip
Teisėsaugai pradėjus kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimo viešojo intereso pažeidimo skiriant išmokas savivaldybių tarybų nariams, parlamentinių partijų lyderiai teigia matantys būtinybę keisti dabar galiojančią išmokų tvarką, bet dar nežino kaip.
„Svarbiausia, kad procesas būtų kuo skaidresnis ir sąžiningesnis.
Įdomus atvejis: Generalinė prokuratūra pernai bankui sumokėjo 80 tūkst. eurų vien už pinigų pasaugojimą
Bankams Lietuvoje uždirbant rekordinius pelnus aiškėja ir kaip jie atsirado. Štai Generalinė prokuratūra pernai bankams turėjo sumokėti beveik 80 tūkstančių eurų vien už tai, kad bankas tiesiog pasaugojo prokuratūros pinigus.
Bankai teisinasi, neva tai įprasta apmokestinimo praktika, mat buvo neigiamos palūkanos, nors patys už neigiamas palūkanas paskolų turėtojams neprimokėjo.
Lietuvai prognozuoja vos 2,2 mln. gyventojų: vienintelė viltis – imigrantai?
Lietuva vis giliau sminga į demografijos krizės duobę – Jungtinės Tautos prognozuoja, kad lietuvių per 2–3 dešimtmečius sumažės net 600 tūkstančių. Parlamento ateities komitetas siūlo problemą spręsti prisikviečiant į šalį trečių šalių piliečių – tiek studentų, kurie ateityje galėtų pasilikti, tiek darbo jėgos.
Vaidotas su šeima įsikėlė į naują namą: bankui mokėjo 250, dabar – 500 eurų
Panevėžio rajono gyventojas Vaidotas pasakoja, kad pakilus palūkanoms už būsto paskolas taupo, kaip išmano. O Seimo opozicija užsimojo gyventojams sugrąžinti dalį bankams sumokėtų pinigų už rekordiškai išbrangusias būsto paskolas: už kiekvieną 1000 eurų palūkanų per gyventojų pajamų mokesčio lengvatą atiduoti 200 eurų.
Tokia tvarka esą galiotų metus ir valstybei kainuotų 100 milijonų eurų.
Opozicija ruošia antrąją interpeliaciją Navickui
Parlamento opozicinės partijos antradienį ketina aptarti antrosios interpeliacijos galimybę žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, skelbia žiniasklaida.
„Interpeliacijos tekstas praktiškai jau yra paruoštas, bereikia suderinti, kad yra opozicinių frakcijų bendras tikslas interpeliuoti žemės ūkio ministrą“ – cituojamas Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Algirdas Butkevičius.
Pasak jo, tikėtina, kad šią savaitę bus pradėti rinkti ir parlamentarų parašai.
Panevėžietis Aidas sukūrė sau darbo vietą ir dabar su nerimu stebi siūlomą mokesčių reformą
Panevėžietis Aidas įregistravęs individualią veiklą, o anksčiau dribęs su patentu, automobilius remontuoja jau apie 15 metų. Vyras sako, kad savarankiškai dirbti jam patogiau ir labiau apsimoka nei dirbti samdiniu kokioje nors įmonėje. Dabar Finansų ministerija pristatė, kaip naikins „gyvulių ūkį“ – grasinama didesniais mokesčiais 200 tūkstančių žmonių, kurie užsiima individualia veikla. Aidas sako, kad teks peržiūrėti kainas.
Algirdas Butkevičius tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ seniūnu
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnu antradienį išrinktas Algirdas Butkevičius.
Jo pavaduotojais tapo Laima Nagienė ir Tomas Tomilinas, pranešta per Seimo plenarinį posėdį.
Opoziciniai demokratai frakcijos vadovybę rotacijos būdu keičia kiekvieną sesiją. Iki šiol frakcijai vadovavo Lukas Savickas.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turi 16 Seimo narių frakciją.
Siūloma keisti didžiųjų prekybos centrų darbo laiką: štai, kas keistųsi
Lietuvos banko tyrimui, neradusiam prekybininkų ir perdirbėjų kaltės dėl rekordinių maisto kainų – naujos kritikos strėlės. Jį peikia žemės ūkio ministras, o Seimo nariai reikalauja tyrimą pildyti naujais duomenimis. Tuo metu konservatorius Kupčinskas didžiuosius prekybininkus užsimojo paauklėti uždrausdamas jiems dirbti sekmadieniais ir per šventes.
Raginimai pasirašyti sutartis su elektros tiekėjais virto raginimais jas persirašyti: „Pasityčiojimas iš vartotojų“
Pamatę, kad biržoje elektra pigesnė nei ją parduoda tiekėjai, žmonės pagrįstai ėmė piktintis verslininkais ir tiesiai šviesiai klausia, kodėl į gyvybiškai svarbią elektros rinką įleisti privatininkai, kuriems svarbu gauti maksimalų pelną. Tuo tarpu ekspertai tvirtina, kad valdžia pridarė klaidų skubėdama atlaisvinti rinką ir dabar už kompensacijas tiekėjams atseikės šimtus milijonų eurų.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Karo metu stipriai išaugo rusiškų dujų importas į Lietuvą: degalinių atstovai beda pirštu į ukrainiečius
Skambios valdžios frazės, kad Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų, nėra tikslios. Pasaulinė naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad į Lietuvą rusiškų automobilinių dujų importas karo metu išaugo net 8,5 karto. Statistikos departamentas, nors ir turi kitokius skaičius, bet patvirtina, kad rusiškų dujų importas gerokai išaugo. Tiesa, kam konkrečiai jos skirtos, lieka iki galo neaišku.
Žmonės pyksta, kad paskolos brangsta, o už indėlius palūkanų beveik nėra: „Situacija nėra normali“
Bankai per devynis mėnesius pernai uždirbo daugiau negu užpernai per visus metus, jų pelnas išsipūtė 40-čia procentų. Pelnai dar didės, nes už paskolas žmonės bankams jau moka papildomus šimtus eurų. Tačiau už terminuotus indėlius jie savo klientams temoka centus.
Žmonės ir vartotojų atstovai piktinasi, kad bankai eilinį kartą elgiasi grobuoniškai ir gręžia žmonių pinigus. O didinti palūkanas už indėlius ragina ir Lietuvos bankas.
Andrius Kubilius apie Ingridos Šimonytės sveikatą: „Premjerė savęs nesaugo“
Premjerės Ingridos Šimonytės elgesys kelia nerimą, tiek ir konservatoriams, tiek ir opozicijai – sako, premjerė atrodo pavargusi. Pati Šimonytė tokiu rūpesčiu nėra itin patenkinta ir į išsakytas pastabas moja ranka.
Tiesa, buvę premjerai pripažįsta, kad darbas įtemptas, todėl reikia rasti laiko ir atsipalaiduoti, išlieti susikaupusį stresą ir netgi papasakojo, kaip jie patys numalšindavo įtampą. Vieni ir krepšinį žaisdavo, ir dviračiais važinėdavo, o kiti griebdavosi net ir bokso kriaušės.
Šimonytė apie elektros viršpelnių susigrąžinimą iš Švedijos: „Derybos neįvyksta per vieną dieną“
Mūšis su Švedija dėl šimtamilijoninių pigios elektros gamintojų viršpelnių krypsta ne Lietuvos vartotojų naudai. Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad su Švedija derėtis nėra lengva, o Energetikos ministerija jau ruošiasi prašyti Europos Komisijos pagalbos. Tačiau Seimo opozicijos atstovai abejoja, ar net tarpininkaujant eurobiurokratams vyriausybei pavyks išsireikalauti iš švedų bent dalį elektros viršpelnių.
Prie Seimo žadėję 30 tūkst. protestuotojų minią – mitingavo nuotoliniu būdu: viskas dėl sniego
Vilniuje prie Seimo šiandien turėjo susirinkti net 30-ies tūkstančių žmonių minia. Bent jau tokiam skaičiui žmonių leidimą prašė ir gavo protestuoti parlamento pašonėje grasinę įvairūs politikieriai.
Pagal žmonių skaičių tai būtų buvęs istorinis protestas, bet į istoriją greičiausiai jis įeis visai dėl kitos priežasties – dėl sniego valdžią nuolat keikiantys veikėjai prie Seimo su plakatais ar kartuvėmis neatėjo, o organizatoriai mitingavo internete nuotoliniu būdu.
Homoseksualioms šeimoms EK ruošia daugiau teisių: Lietuvoje tai supranta ne visi
Daugiau teisių vaikus auginančioms homoseksualioms šeimoms. Būtent tai žada Europos Komisija ir siūlo kurti specialų tėvystės pažymėjimą. Jis užtikrintų, kad liberaliose Europos Sąjungos šalyse vaikus aunantys homoseksualūs tėvai turėtų lygiai tokias pačias teises ir ten, kur net partnerystė neįteisinta, pavyzdžiui, Lietuvoje.
Lietuvos gėjų lyga pasiūlymą sveikina, o dalis seimūnų pyksta, kad Briuselis iniciatyvą bando stumti buldozeriu.
Italijoje gyvenanti lietuvė už maistą išleidžia mažiau nei Lietuvoje: „Visa tai man kainavo 11 eurų“
Socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimas, kodėl „IKI“ parduotuvėse tarptautinio prekybos ženklo saldainių dėžutė kainuoja beveik 14 eurų, nors Didžiojoje Britanijoje jų kaina nesiekia 6 eurų. Pasirodo, kad tai – ne vienintelis atvejis, kai ta pati prekė kitose šalyse kainuoja trečdaliu ar ketvirtadaliu pigiau nei Lietuvoje.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Bilotaitei – kritika dėl barjero pasienyje: „Gal net nekokybiškos medžiagos naudojamos“
Seimo opozicija Vidaus reikalų ministrei vėl ruošia pirtį. Šį kartą dėl tvoros pasienyje su Baltarusija. Ministerija vis pabrėžia, kad fizinis barjeras – vienas didžiausių pasiekimų per kadenciją ir kad tvora pastatyta rekordiškai greitai. O štai opozicijoje esantys Seimo nariai teigia turintys žinių, kad tvora nekokybiška ir kažin, ar verta pusantro šimto milijono.
O taip pat kažin, ar deramai atlieka savo funkciją, nes nelegalai vis vien lenda į Lietuvą.
Majausko pasitraukimas užminė mįslę: paliestos senos nuoskaudos ar sulaukta verslininkų spaudimo?
Antradienį Seimo valdantieji boikotavo pasitikėjimo balsavimą dėl Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Mykolo Majausko likimo šiose pareigose. Kai kurie Seimo nariai užsimena, kad nesutarimų priežastys gali būti įvairios, viena jų – M. Majausko keliami nepatogūs klausimai, susiję ir su verslo atstovais.
Seimo naujokai jame jau dvejus metus: kai kas jau verkė
Sukaktis Seime – prieš dvejus metus darbą pradėjo šios sudėties parlamentas. Po pusės kadencijos galima jau pažvelgti ir į tai, kaip sekėsi arba nesisekė, Seimo naujokams.
Nors prieš rinkimus ir darbo pradžioje dauguma buvo nusiteikę ryžtingai, žadėjo įgyvendinti išsikeltus tikslus – dabar jau pripažįsta, kad ne viskas taip lengva, kaip įsivaizdavo kadencijos pradžioje.
Psichologas įvertino gyventojų antipatiją Ingridai Šimonytei: „Daliai visuomenės reikia atpirkimo ožio“
Po prezidento rinkimų pirmo turo tuometinė Seimo narė Ingrida Šimonytė šventė netausodama jėgų, mat apklausos žadėjo pergalę. Tuomet niekas nebūtų patikėjęs, kad po 3 metų jos reitingai tėkšis į neregėtas žemumas ir ji bus nemėgstamiausių politikų penketuke. Buvę premjerai dėl to kaltina I. Šimonytės bendravimo būdą, tačiau psichologas Gediminas Navaitis mano, kad žmonės tiesiog ieško ką apkaltinti dėl savo nesaugumo jausmo.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Vyriausybė priešinasi PVM lengvatos pratęsimui: esą naudą gaus ne smulkūs verslininkai, o didieji
Netyla aistros dėl PVM lengvatos restoranams, kavinėms, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms. Į ginčus su Vyriausybę įsivėlė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, įregistravęs pataisą, numatančią restoranams neterminuotą PVM lengvatos taikymą. Tuo metu ministrų kabinetas lengvatą pratęsti siūlė tik pusmečiui.
Skvernelis apie Žemaitaičio grasinimus: „Neturiu jokio reikalo balsuoti už Skvernelį, tai gal manęs ir neužmuš“
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis pagrasino užmušiantis rinkėjus, kurie balsuos už Sauliaus Skvernelio partiją. Garso įrašas su jo žodžiais iš susitikimo su gyventojais nutekėjo į viešumą, Žemaitaitis sako, kad juokavo – norėjo paaiškinti, kad Skvernelio politinė jėga balsuoja už valdančiųjų projektus. Pats S. Skvernelis juokauja, kad už save nebalsuos, todėl jaučiasi saugiai, bet sako, kad dažnai besikeikiantis ir kitus įžeidžiantis R. Žemaitaitis jau ne pirmą kartą peržengia ribą.
Paukštininkai sako, kad gali nebelikti lietuviškos vištienos ir kiaušinių: „Tuoj čia visi išeisim“
Ant lietuvių pietų stalo – lenkiška vištiena su antibiotikais. Tokia ateitimi Lietuvos paukštininkystės atstovai gąsdina šalies gyventojus, jei Vyriausybė nepadės paukštininkams išgyventi ir nekompensuos šimtais tūkstančių eurų išaugusių sąskaitų už dujas. Vyriausybė, pasak paukščių augintojų, pati kerta šaką, ant kurios sėdi, nes, verslams užsidarius, valstybės biudžetas neteks paukštininkų sumokamų dešimčių milijonų eurų, liks be darbo ir juos dirbantys.
Ar tikrai Seimo nariams reikia kelti algas? Esą 2 tūkst. alga – nedidelė
Valdantiesiems užsimanius beveik dukartus pakelti atlyginimus Seimo nariams parlamento kanceliarija surinko duomenis, kiek politikai uždirba kitose šalyse. Palyginus Seimo nario algą su vidutiniu šalies žmonių uždarbiu, paaiškėjo, kad jei būtų įgyvendinti valdančiųjų planai, Lietuvos Seimo nariai gautų didžiausias algas visoje Europos Sąjungoje.
Opozicija rėžė: „Ką prezidentas siūlo, Estija jau įgyvendino“
Aiškėja, kiek netrukus gali brangti elektra ir dujos – elektros kaina gyventojams gali pakilti beveik tris kartus, o dujos dar daugiau – 4 kartus. Toks drastiškas kainų šuolis lauktų, jei vyriausybė bent dalies brangimo nekompensuotų. O ji tai daryti ketina, tačiau konkrečių skaičių, kokią dalį kainos padengs, dar nesako.
O štai Seimo nariai jau skaičiuoja, kad visai realu kitąmet įgyvendinti prezidento Nausėdos siūlymą elektros tarifų kitąmet nedidinti.
Europos šalys gyventojams ruošia vienkartines išmokas, Lietuvoje – kitoks būdas
Energetikos kainoms šovus į aukštumas, Europos valstybės vis dažniau nusprendžia tiesiog padalyti žmonėms pinigų – vienkartinių išmokų. Vokietijos valdžia žmonėms ketina skirti po 300 eurų, dalis prancūzų tikriausiai gaus po šimtą, o kaimynai latviai – po keliasdešimt eurų. Dar dosniau atverti skolintų biudžeto pinigų kapšą ragina ir Lietuvos opozicija, esą tai būtų efektyviau nei versti žmones stovėti eilėse dėl šildymo kompensacijų.
Valstybės tarnybos reformos esmė: algos kiltų tik vadovams, Seimo nariams, ministrams ir teisėjams
Valdantieji „stumia“ valstybės tarnybos reformą, kuria siekia padaryti darbą viešajame sektoriuje patrauklų. Tačiau aiškėja, kad atlyginimai dėl to labiausiai didės ne 27-iems tūkstančiams mažiausiai uždirbančių valstybės tarnautojų, o Seimo nariams, ministrams, teisėjams ir įstaigų vadovams.
Po reformos eilinio Seimo nario alga didėtų beveik dvigubai – maždaug 2000-iais eurų, Vyriausybės vadovo – 2500-ais.
„Vakarų medienos grupės“ savininkas Sigitas Paulauskas valdžiai rodo lenkų, vokiečių pavyzdžius: „Kodėl mes negalim?“
Stambusis verslas ant stalo valdžiai deda prašymus, kokių nori kompensacijų už į bankrotą varančias elektros ir dujų kainas. Vieni iš biudžeto prašo konkrečia suma padengti dalį elektros kainos, kiti – netgi deginti daugiau mazuto, kad tik būsimos sąskaitos būtų mažesnės. Dalis valdančiųjų artėjantį šildymo sezoną verslui jau lygina su cunamio banga, tačiau dalyti subsidijų ir toliau nežada. O šalies ekonomikos kreivė antrąjį ketvirtį jau pakrypo žemyn.
Valdžia elektros ir dujų kainas žada fiksuoti visiems vartotojams: kokia bus galutinė?
Sąskaitoms už elektrą ir dujas pažaboti valdžia ketina fiksuoti jų kainas ir kompensuoti dalį šildymo kainų. Didžiausia mįslė dabar – kokia gali būti ta fiksuota elektros kaina. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad visuomeninė kaina galėtų išlikti tokia, kaip dabar – 24 centai už kilovatvalandę.
Taip pat Nausėda ragina išlaidas kompensuoti ir verslui. Tačiau valdantieji nusiteikę įmonėms teikti lengvatines paskolas, o ne kompensacijas.
Algirdas Butkevičius įvardijo, kodėl Baltijos šalyse yra didžiausia infliacija: „Iš dalies yra kalta Europos Komisija“
Ekspremjeras Algirdas Butkevičius kaltina Vyriausybę neveiklumu energetikos kainų krizės akivaizdoje. Jo žodžiais, šiandienos situacija energetikoje reikalauja valstybinio reguliavimo, o Lietuva dar neturi net krizės valdymo plano.
Tokio plano užuomazgoms nutekėjus į žiniasklaidą TV3 žinių „Dienos komentare“ Vladimiras Laučius kalbino Seimo narį Algirdą Butkevičių apie tai, kaip jis vertina nutekintą informaciją.
„Ignitis“ ir „Elektrum Lietuva“ atstovai ramina klientus: „Matėme ne vieną krizę“
Ketvirtadienį nepriklausomos elektros tiekėjas „Perlas energija“ paskelbė, kad stabdo savo veiklą. Tai sukėlė tam tikro nerimo kitų įmonių klientams. Tačiau „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, kad jų klientai gali būti ramūs, nes įmonė matė ir išgyveno jau ne vieną krizę.
Ketvirtadienį „Ignitis“ taip pat paneigė Algirdo Butkevičiaus teiginius, kad įmonė esą patyrė apie 500 milijonų eurų nuostolių.
DIENOS PJŪVIS. Smūgis elektros rinkai: kas dar laukia vartotojų?
Ketvirtadienį vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų – „Perlas Energija“ – paskelbė, kad stabdo savo veiklą. Ką tai reiškia gyventojams ir kitiems rinkos žaidėjams?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja „Ignitis“ valdybos narys, privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas, elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga ir Seimo narys Algirdas Butkevičius.
„Ignitis“ sureagavo į Butkevičiaus teiginius: paneigė kalbas apie 500 mln. eurų nuostolį
Energetikos grupė „Ignitis grupė“ neigia Seimo nario Algirdo Butkevičiaus teiginius, kad grupės antrinė įmonė „Ignitis“ galimai patyrė apie 500 mln. eurų nuostolių, ketvirtadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė grupė.
Pasak bendrovės, konsoliduotas grynasis jos pelnas pernai siekė 6,6 mln. eurų.
Algirdas Butkevičius su žmona mini ypatingą progą: „Svarbiausia gyvenime – teisingi pasirinkimai“
Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius (63 m.) su žmona Janina Butkevičiene visai neseniai paminėjo ypatingą progą. Rugpjūčio 9-ąją jie atšventė vestuvių sukaktį.
Amžiną „taip“ jiedu ištarė prieš 42 metus.
„Mūsų santuokai – 42-eji.
Sako, svarbiausia gyvenime – teisingi pasirinkimai. Ši diena – mums ypatinga, nes 1980-ųjų rugpjūčio 9-ąją padarėme patį geriausią pasirinkimą. Švenčiam“, – feisbuke rašė A. Butkevičius ir pasidalijo bendra nuotrauka.