aleksandras sacharukas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras sacharukas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras sacharukas“.
EŽTT: Lietuva neužtikrino Sacharuko teisės į nepriklausomą ir nešališką teismą
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) tenkino buvusio parlamentaro Aleksandro Sacharuko skundą prieš Lietuvą, kad valstybė neužtikrino jam nešališko ir nepriklausomo teismo.
Tokį sprendimą teismas Strasbūre paskelbė antradienį.
EŽTT nusprendė, kad Lietuvos teismai, nagrinėję jam iškeltą baudžiamąją bylą, pažeidė teismo nepriklausomumo ir nešališkumo principą, kurį įtvirtina Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija.
Viešojoje erdvėje pasirodė nutekintos išvados – minima dar viena partija
Trečiadienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pažadėjo atskleisti tyrimo išvadas, dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams. Dar prieš oficialių išvadų paskelbimą, viešojoje erdvėje pasirodė nutekintas išvadų juodraštis. Portalas tv3.lt skelbia, kas įvardijami išvadų juodraštyje.
Seimūnus sieks auklėti finansiškai: prarastų apie 100 eurų
Seimo Vicepirmininkė Rima Baškienė parengė įstatymo pataisą, pagal kurią už kiekvieną praleistą posėdžių dieną parlamentarams būtų mažinama alga. Be pateisinamos priežasties nepasirodę darbe plenarinių posėdžių dieną parlamentarai prarastų apie 100 eurų. Dalis tautos išrinktųjų dėl tokio siūlymo niršta jau dabar. Patys parlamentarai yra pastebėję, kad artėjant vakarui per balsavimus posėdžiuose kartais nelieka nė pusės Seimo narių.
Aleksandrui Sacharukui – Aukščiausiojo Teismo kirtis
Aukščiausiasis Teismas paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį už piktnaudžiavimą ir neteisėtą dokumento panaudojimą nuteistam buvusiam Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui. Ši byla susijusi su balsavimu už kitą tuometinį Seimo narį Liną Karalių. Teisėja Dalia Bajerčiūtė antradienį paskelbė, kad nuteistojo kasacinis skundas atmetamas. Aukščiausiojo Teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas, ilgus metus šioje byloje vykęs procesas yra baigtas.
K. Pūkas – pirmasis, atsisakęs mandato per apkaltą
Su partija „Tvarka ir teisingumas“ į Seimą išrinktas seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Kęstutis Pūkas – pirmasis, pasinaudojęs galimybę pats atsisakyti mandato iki balsavimo dėl jo panaikinimo. Taip K. Pūkas išsaugojo galimybę ateityje kandidatuoti rinkimuose, nes per apkaltą pašalintiems asmenims šiuo metu tai draudžia Konstitucija. Iš viso nuo 1990-ųjų apkaltos procesas buvo pradėtas aštuoniems asmenims, iš jų dviem – šios Seimo kadencijos parlamentarams.
Prisiminkime: Lietuvą sudrebinusios politikų apkaltos
Seimas antradienį pradėjo Socialdemokratų frakcijos nario Mindaugo Basčio apkaltos procesą dėl jo ryšių su Rusijos naudai veikiančiais asmenimis. BNS primena Seime rengtus politikų apkaltos procesus, vykusius per Lietuvos nepriklausomybės metus. 2016 - 2017 metai: K. Pūko apkaltos byla. Konstitucinis Teismas yra priėmęs nagrinėti seksualiniu priekabiavimu apkaltinto parlamentaro Kęstučio Pūko apkaltos bylą. Posėdis joje planuojamas rudenį.
Aleksandrui Sacharukui teks toliau minti teismų slenksčius
Dėl advokato užimtumo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui trečiadienį nepavyko išnagrinėti prokuratūros skundo buvusio parlamentaro Aleksandro Sacharuko byloje. Jis buvo kaltintas piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu, nes balsavo už kitą Seimo narį. Visų instancijų teismai eksparlamentarą išteisino. Teisėjai pranešė, kad vienas išteisintojo advokatų Raimundas Jurka prašo atidėti bylos nagrinėjimą, nes jis užimtas kitoje byloje.
Aleksandras Sacharukas džiaugiasi išteisinimu
Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį byloje dėl balsavimo už kitą Seimo narį piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu kaltintą buvusį parlamentarą Aleksandrą Sacharuką. Apeliacinis teismas paskelbė, kad žemesnės instancijos nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas. Prokurorų skundu prašyta panaikinti pernai liepą Vilniaus apygardos teismo priimtą išteisinamąją nuosprendį ir eksparlamentarui skirti 3 tūkst.
Apžvalga: nepriklausomoje Lietuvoje - penkios politikų apkaltos
Seimui antradienį numatoma pateikti opozicijos parengtą projektą dėl apkaltos proceso Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteistam Vytautui Gapšiui. BNS primena per nepriklausomybės metus Lietuvoje surengtas penkias apkaltas politikams. 1999 metų birželio 15 dieną Seime nepritarta buvusio krašto apsaugos ministro Audriaus Butkevičiaus Seimo nario mandato panaikinimui.
Prokuratūra skųs buvusį Seimo narį Aleksandrą Sacharuką
Vilniaus apylinkės prokuratūra nusprendė skųsti nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo išteisintas buvęs Seimo narys Aleksandras Sacharukas. „Be abejo, perskaičiau ir, be abejo, skųsiu. Nesutinku su teismo vertinimu dėl teisinės kvalifikacijos, ir tuo pagrindu bus išdėstytas skundas. Teismas sprendimą grindžia faktinėmis aplinkybėmis, kurių nebuvo nustatyta“, - BNS sakė valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras Vytautas Kukaitis.
REKLAMA
REKLAMA
Buvęs seimo narys Aleksandras Sacharukas išteisintas – vietoje Lino Karaliaus jis balsavo teisėtai
Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad išteisina buvusį Seimo narį Aleksandrą Sacharuką dėl neteisėto balsavimo už frakcijos narį Liną Karalių.
Tokį sprendimą teisėjų kolegija priėmė nustačiusi, kad nors kaltinamasis panaudojo kito Seimo nario pažymėjimą, už jį užsiregistravo registracijos protokole, jo vardu balsavo už įvairių įstatymų projektus, tačiau byloje surinkti duomenys nepatvirtina, jog A. Sacharuko veiksmus galima laikyti nusikalstamais.
A.Sacharuko byloje - buvusių Seimo narių apklausos
Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis buvusio Seimo naro Aleksandro Sacharuko baudžiamąją bylą dėl balsavimo vietoje Lino Karaliaus, liudytojais ketina apklausti daugiau buvusių Seimo narių. Teismas neseniai apklausė tuomet parlamentarų pareigas ėjusius Ligitą Kernagį, Donaldą Meiželytę, Liną Karalių. Pirmadienį teisėjų kolegija nusprendė į kitą posėdį spalio 16 dieną liudytoju iškviesti buvusį parlamentarą Joną Stanevičių.
Ketveri Seimo metai: ir rekordai, ir skandalai
Dešimtasis Seimas po pusantro mėnesio išsiskirstys. Į istoriją jis įeis kaip reformavęs mokesčių sistemą, išardęs „Leo LT“ projektą ir inicijavęs naujos atominės elektrinės statybas.
Vyriausybė – rekordininkė
Daug klaidų ir klupčiojimų, vienas kitas skandalas, ginčai dėl nieko, bet suformuota Andriaus Kubiliaus Vyriausybė – ilgaamžiškiausia, nes išsilaikė visą Seimo kadenciją. Matyt, tuo į istoriją įeis 2008–2012 m. Seimas.
Skandalas Futbolo federacijoje: prokuratūra per kratą nerado finansinės apskaitos dokumentų
Kratą atlikę pareigūnai rado tik tuščias dėžes, kur turėtų būti saugomi buhalterinės apskaitos aplankai.
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Marius Venskūnas portalui Balsas.lt sakė, kad atvykę daryti kratą Futbolo federacijos patalpose pareigūnai nerado reikalingų buhalterinės apskaitos dokumentų, kur būtų nurodytos grynųjų pinigų operacijos.
„Reikiama informacija ištrinta ir iš kompiuterių. Tai kelia įtarimų.
V.Kurpuvesas palieka Seimo „krikščionių“ gretas
Vytautas Kurpuvesas palieka Krikščionių partijos frakciją Seime. Apie parlamentaro pasitraukimą iš „krikščionių“ gretų ketvirtadienį, posėdžio metu, pranešė Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.
Krikščionių partijos frakcijoje lieka 7 parlamentarai: Vidmantas Žiemelis, Donalda Meiželytė, Zita Užlytė, Ligitas Kernagis, Jonas Ramonas, Aleksandras Sacharukas ir Jonas Stanevičius.
Teismas: A. Sacharuko bute, kuriame gyveno V. Giržadas, krata atlikta pagrįstai
Vilniaus apygardos teismas (VAT) atmetė Seimo nario Aleksandro Sacharuko ir buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado skundus panaikinti Vilniaus miesto pirmojo apylinkės teismo priimtas nutartis ir paliko jas galioti.
Kas yra didžiausi pravaikštininkai ir aktyviausi balsuotojai Seime?
Besibaigiant metams yra įprasta reziumuoti kas, kiek ir kaip buvo nuveikta. Remiantis statistikos duomenimis, pateiktais Seimo tinklalapyje, Balsas.lt įvertino tautos išrinktųjų aktyvumą Seime. Aktyvumą apibrėžia keli parametrai: Seimo narių veikla įstatymų leidybos procese, dalyvavimas balsavimuose ir posėdžių lankomumas.
Spaudos apžvalga: ką slepia dvigubi Seimo standartai?
Lietuvą krečiantys skandalai dėl Seime vykstančių spektaklių įtemptu valstybei metu panašėja į užuolaidas, siekiant nuslėpti valstybės problemas ir neskaidrius planus. Praėjusią savaitę Lietuvoje nuvilnijo dar vienas skandalas, kai Konstituciją pažeidę bei priesaiką sulaužę seimūnai sulaukė nevienodo likimo: Linas Karalius išmestas iš posto, o Aleksandras Sacharukas, net ir teisiškai nebegalėdamas priiminėti įstatymų, paliktas.
A. Baukutė susilaukė ketvirtos atžalos
Parlamentarė Asta Baukutė, spalio pabaigoje susilaukusi sūnaus neskuba džiugia žinia dalintis su žiniasklaida bei kolegomis Seime. Spėjama, jog neseniai pagimdžiusi moteris ketvirtadienį turėtų pasirodyti parlamente, rašo delfi.lt.
Ketvirtosios atžalos susilaukusi moteris šiuo metu yra gimdymo atostogose, tačiau, spėjama, poryt turėtų pasirodyti posėdyje, kuomet bus svarstoma dėl apkaltos Linui Karaliui bei Aleksandrui Sacharukui.
Krikščionių partijos frakcija: apkalta A. Sacharukui ir L. Karaliui – politinis farsas
Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai mano, kad inicijuojamos apkaltos Seimo nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui tampa visišku politiniu susidorojimu, pavojingai griaunančiu teisinės valstybės pamatus.
„Dviem Seimo nariams politiniais motyvais keliami išskirtinai kitokie atsakomybės reikalavimai, nei numatyta galiojančiame Seimo statute.
Seimo posėdyje – A. Sacharuko ir L. Karaliaus klausimas
Trečiadienį Seimo valdybos sušauktame nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ketina pateikti informaciją apie Konstitucinio Teismo išvadą dėl Seimo narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko veiksmų.
Konstitucinis Teismas paskelbė, kad šie Seimo nariai sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Dabar Seimas turės spręsti, ar panaikinti jiems Seimo nario mandatą.
Spaudos apžvalga: skelbiami konkursai pritaikomi saviems kandidatams
Seimo balsavimas dėl mandatų atėmimo iš Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus turėtų įvykti lapkričio 11-ąją. Jis tikriausiai bus slaptas, nors ir siūloma dėl apkaltų balsuoti atvirai. Seimo valdyba nusprendė šiandien surengti nenumatytą parlamento posėdį, kuriame, be kita ko, bus pateikta informacija apie apkaltą A. Sacharukui ir L. Karaliui.
Trečiadienį rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis
Lapkričio 3 ir 12 dienomis rengiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai. Juos nutarė sušaukti Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statutu.
Lapkričio 3 d. posėdžio pradžia 15 val., lapkričio 12 d. – 10 val.
Trečiadienį nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje Seimo pirmininkė Irena Degutienė pateiks informaciją apie Konstitucinio Teismo išvadą dėl Seimo narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko veiksmų.
Iš Seimo narių tikimasi aukštesnių veiklos standartų
Premjeras Andrius Kubilius mano, kad Seimo nariai palaikys apkaltą šiurkščiai Konstituciją pažeidusiems ir priesaiką sulaužiusiems parlamentarams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui. Priešingu atveju, anot Premjero, Seimo nariai patys pamins Pagrindinį šalies įstatymą.
Spaudos apžvalga: Konstitucinio Teismo sprendimas – išbandymas Seimui
Parlamentarai A. Sacharukas ir L. Karalius gali tapti pirmieji per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį, kuriems Seimo nario mandatai būtų atimti po Konstitucinio Teismo sprendimo ir apkaltos procedūros. Parlamentarų Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus likimas priklausys tik nuo tautos rinktų atstovų orumo bei tarpusavio žaidimų.
Konstitucinis teismas: L. Karalius ir A. Sacharukas šiurkščiai pažeidė Konstituciją
Seimo nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai nusprendė išvadą šiandien paskelbęs Konstitucinis Teismas.
Konstitucinio Teismo išvadoje konstatuota, kad Seimo narys A. Sacharukas Seimo 2010 m. sausio 14 ir 19 d. plenariniuose posėdžiuose naudojosi Seimo nario L. Karaliaus pažymėjimu ir 8 kartus sąmoningai balsavo už jį priimant įstatymus bei kitus Seimo aktus.
Konstitucijos sargai skelbs išvadą dėl L. Karaliaus ir A. Sacharuko
Konstitucinis Teismas trečiadienį skelbs išvadą dėl Seimo paklausimo dėl parlamentarų Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko, kuriems pradėta apkaltos procedūra, veiksmų konstitucingumo.
Su tokiu prašymu į Konstitucinį Teismą buvo kreipęsis Seimas, kuris prašė pateikti išvadą, ar šių dviejų Seimo narių veiksmai, nurodyti Seimo specialiųjų tyrimų komisijų išvadose dėl apkaltos jiems, neprieštarauja Konstitucijai.
Konstitucinio Teismo sprendimu abu Seimo paklausimai sujungti į vieną bylą.
Spaudos apžvalga: Seimo ir savivaldos politikams – kaltinimų lavina
Kad galėtų pretenduoti į Alytaus mero postą, Č. Daugėla 2007 metų pavasarį tik prieš pirmąjį naujos miesto tarybos posėdį tapo Socialdemokratų partijos nariu. Tačiau po dvejų metų jis buvo pašalintas iš partijos už jos kompromitavimą. Partijos kolegų pyktį meras užsitraukė, kai paaiškėjo, kad yra įtariamas slėpęs pridėtinės vertės ir pelno mokesčius, kai vadovavo „Korto“ bendrovei. Dėl to valstybė neteko 45 tūkst. litų. Generalinė prokuratūra politikui buvo pareiškusi įtarimus dėl sukčiavimo.
Seimas spręs dėl A. Sacharuko teisinės neliečiamybės
Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl Seimo nario Aleksandro Sacharuko teisinės neliečiamybės.
Seimui planuojama pateikti laikinosios tyrimo komisijos parengtą rezoliucijos projektą, kuriame siūloma sutikti, kad A. Sacharukas būtų traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Pasak komisijos pirmininko Kęstučio Masiulio, tokiai rezoliucijai turi pritarti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
A. Sacharuko likimą vėl svarstys laikinoji komisija
Pranešama, kad Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką. Apie tai pranešė LNK žinių tarnyba.
Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas penktadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti už Liną Karalių balsavusiam Aleksandrui Sacharukui neliečiamybę, leisti patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.
Nenumatytame Seimo posėdyje - ir A. Sacharuko klausimas
Penktadienį rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis.
Jį sušaukė Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statutu. Posėdžio pradžia - 9 val.
Penktadienį Seimas ketina spręsti, ar sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką.
A.Sacharukas svarsto, ar prokurorams įduoti ir A.Kubilių su I.Degutiene
Apkaltos proceso laukiantis Aleksandras Sacharukas svarsto galimybę prokurorams apskųsti ir kitus parlamentarus, galimai balsavusius už savo kolegas, o tarp jų – ir valdančiosios koalicijos lyderį Andrių Kubilių, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę. Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Raimundas Petrauskas sako, kad jeigu būtų pateikti faktai, o ne prielaidos, prokurorai spręstų, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.
Generalinis prokuroras A. Sacharukui grūmoja Baudžiamuoju kodeksu
Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas nutarė kreiptis į Seimą su prašymu leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos narį Aleksandrą Sacharuką.
Tokio netipinio žingsnio prokuratūros vadovas ėmėsi esą todėl, kad, A.Sacharukas, kai balsavo kolegos Lino Karaliaus kortele, galėjo suklastoti balsavimo protokolus ir padaryti didelės žalos valstybei, nes sumenkino Seimo, kaip Tautos atstovybės, autoritetą.
A. Sacharuką siūloma traukti net ir baudžiamojon atsakomybėn
Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas viešai svarsto galimybę kreiptis į Seimą su prašymu leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti Seimo narį Aleksandrą Sacharuką. Apie tai pranešė LNK žinių tarnyba.
Su tokiu pasiūlymu į R.Petrauską kreipėsi Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyrius, nagrinėjęs Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl apkaltos A.Sacharukui pradėjimo pagrįstumo kreipimąsi.
I.Degutienė dėl apkaltos seimūnams jau apsisprendusi
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė dar nematė "apkaltos" parlamentarams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui komisijos išvadų, tačiau savo pozicijos nekeičia - apkalta turi įvykti.
"Kiek žinau, komisija galutiniam apsisprendimui rinksis šiandien, o rytoj Seimui bus pateikta išvada. Pažiūrėsim, kokia ta išvada bus, tada galėsime komentuoti", - Žinių radijui trečiadienį sakė I. Degutienė.
„Apkaltos" komisijos svarstys išvadų projektą
Pirmadienį Seimo "apkaltos" komisijos ketina svarstyti savo išvadų projektus.
Parlamentinės komisijos spręs, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesus Seimo nariams Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui.
Kaip yra sakęs komisijų pirmininkas Kęstutis Masiulis, pirmadienį vakare komisijos turės galutinį tekstą, kurį atiduos kalbininkams taisyti, teisininkams, apkaltos šalims - advokatui, L. Karaliui ir A. Sacharukui.
"Pirmadienį bus sutarta, ar tekstas yra tinkamas.
Pakišk žmonėms „problemėlę" ir juos valdyk
Jei kas nors nori valdyti ir suvaldyti nepatenkintus, įsiaudrinusius žmones, būtinai juos įvels į smulkmenas. Pavers kokią nors primityvią smulkmeną mėnesio, metų ar pusmečio aktualija. Kad nepatenkinti, įsiaudrinę žmonės turėtų kur nukreipti savo audras.
Tarkime, tokia neva aktualija. Tąsoma daugiau nei mėnesį.
„Apkaltos“ komisijos pradės rašyti išvadas (papildyta)
Penktadienį Seimo "apkaltos" komisijos baigė apklausas. Pasak komisijų pirmininko Kęstučio Masiulio, jau ketinama pradėti rašyti išvadas.
Jis nesiima atsakyti, ar bus suspėta iki gegužės 1 d., nes darbo apimtis yra labai didelė.
Kaip prognozuoja K. Masiulis, dviejų komisijų išvados dėl parlamentarų Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko bus surašytos maždaug ant 100 puslapių - po 50 kiekvienam.
Penktadienį komisijose vyksta Seimo narių L. Karaliaus ir A. Sacharuko akistata.
Tyrimo komisijoje planuojama L. Karaliaus ir A Sacharuko akistata
Penktadienį Seimo "apkaltos" komisijos planuoja Seimo narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko akistatą.
Tai po trečiadienio vykusio komisijos posėdžio žurnalistams sakė komisijų vadovas Kęstutis Masiulis. "Darysime jungtinį komisijų posėdį, nes turime patikslinti kai kurias aplinkybes, kurias tik jie gali būdami kartu patikslinti", - teigė K. Masiulis.
Į „apkaltos“ komisijas siūlomas Vytautas Kurpuvesas
Krikščionių partijos frakcija į "apkaltos" komisijas siūlo įtraukti šios frakcijos narį Vytautą Kurpuvesą.
Tai ketvirtadienį iš Seimo tribūnos sakė Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.
V. Kurpuvesas pakeistų iš komisijų pasitraukusį Mantą Varašką. Pastarasis taip reagavo į abejones, jog esą jis matęs, kaip Aleksandras Sacharukas balsavo už Liną Karalių.
"Nedalyvausiu nei šiame, nei kituose komisijos posėdžiuose.
Seimo tyrimo komisijos tęs apklausas
Seimo "apkaltos" komisijos trečiadienį tęs apklausas.
Seimo specialioji tyrimo komisija, kuri aiškinasi Lino Karaliaus "nusižengimus", ketina apklausti savaitinio žurnalo "Žmonės" atstovą. Į komisijos narių klausimus atsakinės "TEZ Tour" atstovas.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas liudys ne tik L. Karaliaus "apkaltos" komisijai, bet ir kitai komisijai, sprendžiančiai, ar yra pagrindas surengti apkaltą Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui.
Aleksandrą Sacharuką frakcijos seniūno poste keičia Vidmantas Žiemelis
Krikščionių partijos frakcijoje Seime keičiasi seniūnas. Aleksandrui Sacharukui pačiam pasiūlius, Seimo frakcija nusprendė seniūno pareigas patikėti Vidmantui Žiemeliui. Tokiam sprendimui Krikščionių partijos frakcija pritarė vienbalsiai.
A. Sacharukas: mane bandoma padaryti atpirkimo ožiu
Seimo specialiajai tyrimo komisijai trečiadienį liudijęs parlamentaras Aleksandras Sacharukas teigia, kad jam inicijuojama apkalta yra grynai politinis procesas, ir jį esą bandoma padaryti atpirkimo ožiu.
"Čia yra grynai politinis procesas, teisinių argumentų labai mažai buvo išsakyta. Pateikiau visus įrodymus ir gerbsiu komisijos sprendimą", - žurnalistams sakė A. Sacharukas, teigdamas, kad yra atsparus spaudimui.
A. Sacharukas: mane bandoma padaryti atpirkimo ožiu
Seimo specialiajai tyrimo komisijai trečiadienį liudijęs parlamentaras Aleksandras Sacharukas teigia, kad jam inicijuojama apkalta yra grynai politinis procesas, ir jį esą bandoma padaryti atpirkimo ožiu.
"Čia yra grynai politinis procesas, teisinių argumentų labai mažai buvo išsakyta. Pateikiau visus įrodymus ir gerbsiu komisijos sprendimą", - žurnalistams sakė A. Sacharukas, teigdamas, kad yra atsparus spaudimui.
D.Budrys ragina neįslaptinti dviejų parlamentarų apkaltos proceso
Seimo Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narys Dainius Budrys ragina parlamentarus neįslaptinti parlamentarų Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko apkaltos proceso.
"Kad ir kaip vyktų procesas, kad ir kaip elgtųsi ar balsuotų tautos atstovai, kad ir kokie būtų rezultatai - rinkėjai turi teisę žinoti", - mano parlamentaras.
A. Sacharukas ir R. Žilinskas iš komisijų vadovų postų atleisti neteisėtai
Rokas Žilinskas ir Aleksandras Sacharukas išsaugos Seimo Atominės energetikos komisijos ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos vadovų postus, nes jų atleidimo procedūros atliktos pažeidžiant Statutą.
Tai nustatė trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Tuo tarpu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas mano, kad Seime turėtų būti labiau paisoma politinės kultūros.
Komisija tirs, ar pagrįsti kaltinimai Aleksandrui Sacharukui
Seimo specialioji tyrimo komisija tirs, ar pagrįsti yra už savo kolegą Liną Karalių balsavusiam Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui adresuoti kaltinimai. Ši parlamentinė komisija taip pat rengs išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltą šiam politikui.
Ketvirtadienį už tokios specialiosios tyrimo komisijos sudarymą balsavo 107 Seimo nariai, susilaikė 11, niekas nebalsavo prieš.
Komisijai vadovaus Seimo TS-LKD frakcijos narys Kęstutis Masiulis.
Valdančiųjų planai atleisti Aleksandrą Sacharuką stringa
Seimo opozicijos pastangomis iš ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkės buvo išbrauktas nutarimo projektas dėl Krikščionių partijos frakcijos seniūno Aleksandro Sacharuko atleidimo iš Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko pareigų.
Už tai, kad šio klausimo neliktų darbotvarkėje, balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 35, susilaikė 27 parlamentarai.
A. Sacharukas atstatydintas iš komisijos vadovo pareigų
Seimo opozicinės Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Aleksandras Sacharukas atstatydintas iš Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko pareigų.
Antradienį šios komisijos nariai nutarė siūlyti Seimui atleisti jį iš Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos vadovo pareigų, nes Krikščionių partija pasiskelbė opozicine.
"A. Sacharukas tapo komisijos pirmininku pagal Permainų koalicijos sutartį.
Skundas dėl A.Salamakino perduotas generaliniam prokurorui
Ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui Algimantui Salamakinui, turėtų nuspręsti generalinis prokuroras. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs Seimo narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko privataus kaltinimo skundą iškelti baudžiamąją bylą dėl šmeižto A. Salamakinui, nutarė perduoti šį skundą generaliniam prokurorui.