aeroflot
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aeroflot“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aeroflot“.
Rusijoje dėl dalių ardomi turimi lėktuvai: baisiausia, kad leista naudoti neoriginalias dalis
Sausio mėnesio pradžioje Rusijos oro bendrovės „S7“ valdomas ketverių metų senumo lėktuvas „Airbus A320“ skrido iš Sibiro miesto Bratsko į Maskvą, kai susidūrė su problema – sugedo jo tualeto sistema. Lėktuvo įgula buvo priversta kuo skubiau leistis Kazanėje, rašo Radio Free Europe/Radio Liberty.
Keturias dienas prieš tai iš Kazanės į Jekaterinburgą skridęs „Red Wings“ keleivinis lėktuvas taip pat buvo priverstas apsisukti ir grįžti, nes nesusitraukė jo važiuoklė.
Rusija jau jaučia sankcijų skonį: pritrūko atsarginių dalių, todėl pradėjo ardyti lėktuvus
Rusijos aviakompanijos, įskaitant didžiausią iš jų – valstybės kontroliuojamą „Aeroflot“, pradėjo ardyti lėktuvus, kad gautų atsarginių dalių, kurių dėl Vakarų sankcijų nebegali įsigyti užsienyje, skelbia agentūra „Reuters“, remdamasi keturiais šaltiniais.
Anot jų, „Aeroflot“ išmontuoja įrangą iš mažiausiai trijų vakarietiškų lėktuvų – „Airbus 320“, „Boeing 737“ ir beveik naujo „Airbus A350“, nes vežėjui reikia šių modelių atsarginių dalių kitiems tokiems lėktuvams.
„Aeroflot“ skaičiuos tualetinį popierių rusų skrydžiuose į Turkiją: nepanaudotą įgulos turės grąžinti
Pradėjusį kruviną karą prieš Ukrainą, Rusija sulaukė didžiausių iki šiol sankcijų iš Vakarų. Šalis ne tik liko be skrydžių į pamėgtus Europos kurortus, be naujų orlaivių ar jų dalių. Nuo šiol kompanija atidžiai skaičiuos ir tualetinį popierių, ir kitas higienos priemones.
Kaip „neveikia“ sankcijos: „Aeroflot“ bus priversta ardyti lėktuvus atsarginėms dalims
Iki kruvino karo prieš Ukrainą pradžios Rusijos nacionalinė aviakompanija skraidino keleivius į 56 šalis. Dabar tokių tėra 13.
Dėl vakarų paskelbtų sankcijų bendrovė turės ardyti turimus lėktuvus, kad bent kai kurie iš jų galėtų skristi.
Pakalbinusi aviacijos ekspertus apie tai praneša naujienų agentūra „Bloomberg“, kurią cituoja užsienio žiniasklaida.
Ekspertų vertinimu, „Aeroflot“ niekaip nepavyks pakeisti „Airbus“ ir „Boeing“ orlaivių, kurie sudarė didžiąją dalį jos lėktuvų parko.
Palangoje areštuoti 0,5 mln. eurų verti prabangūs butai: priklausė buvusio „Aeroflot“ vadovo šeimai
Aiškėja, kad artimais ryšiais su prezidentu Vladimiru Putinu siejamas buvęs Rusijos skrydžių bendrovės „Aeroflot“ vadovas su šeima Palangoje yra įsigijęs turto už pusę milijono eurų. Prabangiame kvartale ant jūros kranto – net pora jiems priklausančių butų. Europos Sąjungai šiam asmeniui įvedus sankcijas, Lietuva kurorte esančius butus bei žemės sklypą areštavo.
Institucijos dėl sankcijų įšaldė buvusio „Aeroflot“ vadovo šeimos butus Palangoje
Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai Lietuvos institucijos įšaldė iki kovo pabaigos Rusijos oro vežėjai „Aeroflot“ vadovavusio Michailo Polubojarinovo nekilnojamąjį turtą (NT) Palangoje, ketvirtadienį pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.
Šeima Lietuvos pajūryje buvo įsigijusi du butus tame pačiame name 2008 ir 2016 metais. Ekspertų vertinimu, šio NT rinkos vertė siekia mažiausiai pusę milijono eurų.
JAV: „Aeroflot“ ir Abramovičiui priklausantys orlaiviai pažeidė taikomas sankcijas
Rusijos milijardieriui Romanui Abramovičiui ir nacionalinei oro linijų bendrovei „Aeroflot“ priklausantys lėktuvai buvo tarp orlaivių, pažeidusių JAV sankcijas, įvestas Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, penktadienį pranešė Vašingtonas.
Kiek anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos uždraudė JAV pagamintiems orlaiviams arba orlaiviams, kuriuose yra 25 proc.
Smūgis Maskvai: Bermudai sustabdė šimtų Rusijos lėktuvų licencijų galiojimą
Bermudai pranešė, kad dėl Maskvai taikomų tarptautinių sankcijų sustabdė šioje Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijoje licencijuotų Rusijos lėktuvų skrydžių sertifikatų galiojimą, o tai gali paveikti šimtus Rusijos komercinių orlaivių.
Manoma, kad Bermuduose, mokesčių rojumi laikomoje mažytėje teritorijoje, gali būti licencijuota daugiau kaip 700 Rusijos aviakompanijų naudojamų lėktuvų – didelė visų jų dalis.
Užsienyje likusius rusus valdžia paliko ant ledo: grįžkite patys, lėktuvų jums nebus
Kremliaus režimui užpuolus Ukrainą ir žudant nekaltus gyventojus, daugelis Vakarų šalių pritaikė sankcijas Rusijai. Tarp jų – visišką oro erdvės uždarymą bet kokiu būdu su Rusija susijusiems orlaiviams. Dėl to daugybė rusų liko įstrigę užsienyje.
Be oro erdvės uždarymo, Rusijai buvo pritaikytos ir kitos sankcijos. Pavyzdžiui, didžiausi šalies bankai buvo atjungti nuo tarptautinės bankinės sistemos SWIFT. Dėl to rusiškų mokėjimo kortelių turėtojai užsienyje negali naudotis pinigais sąskaitose.
Lavrovas: „Aeroflot“ nėra susijusi su migrantų krize Baltarusijos pasienyje
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, jog didžiausia Rusijos aviakompanija, valstybės kontroliuojama „Aeroflot“ nėra susijusi su migrantų krize Baltarusijos pasienyje.
„Jeigu labai diplomatiškai (atsakyti), tai netiesa“, – per spaudos konferenciją Maskvoje sakė S.Lavrovas, komentuodamas Varšuvos pareiškimus apie „Aeroflot“ dalyvavimą masiniame migrantų gabenime į Baltarusiją.
REKLAMA
REKLAMA
„Aeroflot“ atšaukė šios ir kitos savaitės skrydžius į Vilnių
Rusijos oro bendrovė „Aeroflot“ atšaukė dar du – šios ir kitos savaitės – skrydžius iš Maskvos į Vilnių, BNS patvirtino Lietuvos oro uostų atstovas.
„Vakar sužinojome, kad „Aeroflot“, kaip ir praėjusią savaitę, atšaukė šios savaitės skrydį ir kitos savaitės skrydį dėl jiems aiškių kažkokių priežasčių, mums plačiau neaiškino“, – BNS sakė Tadas Vasiliauskas.
„Lėktuvas neatskris iš Maskvos, tai automatiškai skrydis iš Vilniaus irgi neįvyks“, – pridūrė jis.
Žiemelio investicijos Vilniuje blokuotos dėl ryšių Rusijoje ir Baltarusijoje
Verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ planuotas investicijas Vilniaus oro uoste blokavusiai Vyriausybei galėjo užkliūti ne tik grupės ryšiai su Rusijos oligarchu statant oro uostą Maskvoje, bet ir galimos sąsajos su Rusijos bendrove „Aeroflot“ ir farmacijos gamykla Baltarusijoje, rašo portalas 15min.lt.
„Avia Solutions Group“ 15min.
Skrydžių balandį Lietuvoje daugėjo 2,2 karto
Kovo pabaigoje prasidėjus vasaros sezonui, skrydžių srautas Lietuvoje balandį, palyginti su pernai balandžiu, augo 2,2 karto iki 9,5 tūkst., pranešė skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija”.
Pasak laikinosios įmonės vadovės Redvitos Četkauskienės, šių metų balandis atrodo teikiantis daug vilčių, tačiau manoma, kad 2019 metų apimtys, kai aviacija išgyveno palikimą, bus pasiektos anksčiausiai 2024 metais.
JAV anuliavo 113 „Aeroflot“ darbuotojų vizas: skraidino į Rusiją vogtus „iPhone“
JAV valdžia apkaltino 10 žmonių elektronikos prekių, įskaitant „Apple“ produkciją, kontrabanda iš JAV į Rusiją. Nelegalia veikla užsiėmė buvę ir esami Rusijos oro linijų „Aeroflot“ darbuotojų, daugiau nei šimtui jų buvo panaikintos vizos, skelbia Niujorko valstijos prokuratūra.
Aštuoni kaltinamieji buvo suimti, dviem yra paskelbta paieška.
Rusiškų SSJ-100 lėktuvų atsisako paskutinė užsienio aviakompanija
Rusiškų keleivinių orlaivių SSJ-100 atsisako paskutinė juos vis dar naudojanti užsienio aviakompanija – Meksikos „Interjet“, tokį sprendimą aiškindama finansiniais sunkumais, skelbia „Deutsche Welle“. „Interjet“ turi 22 SSJ-100 lėktuvus. Šis šių orlaivių parkas – antras pagal dydį po Rusijos „Aeroflot“, kuri jų dabar turi 49-is. Rusijos leidinio „Vedomosti“ duomenimis, Meksikos skrydžių bendrovei atsikratyti šių lėktuvų padės pati jų gamintoja GSS.
Arti tragedijos: Rusijoje evakuotas lėktuvas, du žmonės ligoninėje
Maskvoje penktadienį buvo hospitalizuoti du žmonės, evakavus į Armėniją turėjusį skristi lėktuvą dėl kabinoje pasklidusio įtartino kvapo ir dūmų, pranešė oro linijų ir oro uosto pareigūnai. Rusijos bendrovė „Nordwind Airlines“ nurodė, kad skrydį teko atšaukti, lainerio „Boeing 737“ keleiviams pakilimo metu pajutus „pašalinį kvapą“. Įgula avariniu trapu evakavo 162 suaugusiuosius ir 11 vaikų.
Tragiška moters lemtis Varėnoje – įtariama, prispaudė konteineris
Varėnoje, šalia parduotuvės, ketvirtadienio rytą, įtariama, moterį prispaudė konteineris. Kaip pranešė Alytaus policija, 1954 metais gimusios moters kūnas rastas J. Basanavičiaus gatvėje apie 6.50 valandą. Policija tiria įvykio aplinkybes. Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), prie „Norfos“ sandėlio moterį galėjo prispausti konteineris.
Čekija netikėtai uždarė savo oro erdvę Rusijos lėktuvams
Čekija liepos 2-ąją netikėtai uždraudė skrydžius trims Rusijos oro linijų bendrovėms. Skrydžiai į Prahą ir Karlovi Varus buvo nutraukti Uralo oro linijoms, „Aeroflot“ ir „Pobeda“, keleiviai yra perkeliami kitiems paslaugų teikėjams arba siūloma susigrąžinti pinigus už bilietą. Bendrovės paskelbė, kad yra priverstos nutraukti skrydžius į Prahą dėl Čekijos valdžios sprendimo uždrausti jų veiklą šios šalies oro erdvėje.
Po aviakatastrofos „Aeroflot“ vadovybei „nubrauktos“ metinės premijos
Rusijos didžiausios skrydžių bendrovės, valstybės kontroliuojamos „Aeroflot“ vadovybei dėl lainerio „Suchoj Superjet 100“ (SSJ-100) katastrofos Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nusinešusios 41 žmogaus gyvybę, „nubrauktos“ metinės premijos. „Tokiais atvejais bendrovės vadovybė negauna jokio materialinio paskatinimo už visus darbo metus“, – „Aeroflot“ akcininkų susirinkime antradienį kalbėjo bendrovės vadovas Vitalijus Saveljevas.
Dužusi skrydžio svajonė: viršgarsinio lėktuvo „Concorde“ agonija
Dar Antrojo pasaulinio karo pabaigoje nacistinė Vokietija, SSRS ir JAV pradėjo pilnaverčių reaktyvinių lėktuvų eksploataciją. Netrukus atsirado ir pirmieji civilinių lėktuvų pavyzdžiui, o jau 1950-1960 metais buvo pasiektas toks technologinis progresas, kad atsirado pirmieji viršgarsinių lėktuvų modeliai. Tačiau jau beveik 20 metų civilinė aviacija tokių lėktuvų nebenaudoja ir viena iš priežasčių kodėl – „Concorde“ nesėkmė.
„Aeroflot“ atšaukė 14 skrydžių: nepasieks ir Vilniaus
Po gegužės 5-ąją įvykusios daugiau kaip 40-ies žmonių gyvybes nusinešusios Rusijos gamybos lėktuvo „Sukhoi Superjet 100“ (SSJ-100) katastrofos Maskvos Šeremetjevo oro uoste, didžiausia šios šalies oro bendrovė „Aeroflot“ kasdien atšaukinėja šių orlaivių reisus. Penktadienį buvo atšaukta 13 „Aeroflot“ SSJ-100 lėktuvų reisų iš Šeremetjevo (bazinio „Aeroflot“ oro uosto) į 13 Rusijos miestų ir vienas reisas į Vilnių. Ketvirtadienį „Aeroflot“ atšaukė 10, trečiadienį – penkis SSJ-100 orlaivių reisus.
Po katastrofos Maskvoje „Aeroflot“ atšaukia orlaivių reisus
Po daugiau kaip 40-ies žmonių gyvybes nusinešusios Rusijos gamybos lėktuvo „Sukhoi Superjet 100“ (SSJ-100) katastrofos Maskvos Šeremetjevo oro uoste gegužės 5-ąją, didžiausia šios šalies oro bendrovė „Aeroflot“ toliau atšaukinėja šių orlaivių reisus. Gegužės 8-ąją buvo atšaukti penki SSJ-100 lėktuvų reisai iš Šeremetjevo – į Rusijos miestus Samarą, Permę, Žemutinį Novgorodą, Rostovą prie Dono, taip pat į Švedijos Geteborgą. Šių reisų keleiviai buvo išskraidinti kitais „Aeroflot“ oro laineriais.
Paskutinė žinutė iš pragariško skrydžio: „Aš tave myliu“
Į Murmanską iš Maskvos skridusio lėktuvo „Sukhoi Superjet 100“ skrydžio palydovas Maksimas Moisejevas tragedijos metu atsidūrė galinėje lėktuvo dalyje. Skelbiama, kad jaunas vyras ne tik iš paskutiniųjų stengėsi evakuoti keleivius, tačiau prieš pat mirtį išsiuntė ir jautrią žinutę savo mylimajai. Maksimas yra vienintelis žuvęs lėktuvo ekipažo narys – 22-ejų M. Moisejevas buvo ekonominės klasės virtuvėlėje, kuomet nesklandumų ore patyręs lėktuvas pabandė leistis Maskvos Šeremetjevo oro uoste.
Rusijos tyrėjai dėl lainerio katastrofos kaltina pilotą
Rusijos tyrėjai antradienį svarstė versiją, kad 41 žmogaus gyvybės pareikalavusi lėktuvo katastrofa judriausiame Maskvos Šeremetjevo oro uoste įvyko dėl pilotų klaidos, pranešė žiniasklaida. Vos išskridęs iš Šeremetjevo oro uosto sekmadienį vakare lėktuvas „Sukhoi SuperJet 100“ netrukus sugrįžo į oro uostą ir užsidegė tūpdamas avariniu būdu.
„Aeroflot“ atšaukė 4 skrydžius tarp Maskvos ir Vilniaus
Po sekmadienį įvykusios lėktuvo katastrofos Maskvos Šeremetjevo oro uoste, Rusijos oro bendrovė „Aeroflot“ atšaukė iš viso 4 reisus iš Maskvos į Vilnių ir atgal. Pasak Lietuvos oro uostų atstovo spaudai Tado Vasiliausko, vienas reisas atšauktas sekmadienį, dar vienas – pirmadienį, o antradienį iš Vilniaus atšaukti du skrydžiai, turėję įvykti 5 val. ir 11.05 val. ryto. „Abu skrydžiai atšaukti, abu iš Vilniaus, lėktuvai net neatvyko į Vilniaus oro uostą“, – BNS komentavo T. Vasiliauskas.
Tragedija Maskvoje: viena žuvusiųjų lėktuve – lietuvių kilmės
Tragedija Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kuomet nesėkmingai nusileidęs „Sukhoi“ keleivinis lėktuvas užsidegė ir žuvo 41 juos skridęs žmogus, sukrėtė visą Rusiją. Neseniai buvo paskelbtas žuvusiųjų sąrašas rodo, kad ši nelaimė tiesiogiai palietė ir mūsų šalį – žuvusioji Rita Danilkina galėjo turėti dvigubą pilietybę. „Galutinai nepatvirtintais duomenimis, jūsų nurodytas asmuo galėjo turėti dvigubą – Lietuvos ir Rusijos pilietybę", – į tv3.lt užklausą atsakė Užsienio reikalų ministerija.
Prabilo Maskvoje sudegusio lėktuvo įgula
Avariniu būdu nusileidusio ir užsiliepsnojusio Rusijos lainerio įgulos nariai pirmadienį papasakojo, kad prieš įvykstant dešimčių žmonių gyvybių pareikalavusiai katastrofai orlaivis skrido prastomis oro sąlygomis ir neteko ryšio su dispečeriu. „Išskridę patekome į debesį: buvo stipri kruša. Tą akimirką pasigirdo trenksmas ir į elektrą panašus žybsnis. Viskas įvyko labai greitai“, – televizijai „Rossija 24“ pasakojo skrydžių palydovė Tatjana Kasatkina.
Atšauktas „Aeroflot“ skrydis iš Vilniaus į Maskvą
Pirmadienį atšaukti skrydžiai iš Rusijos sostinės į Vilnių ir atgal. Rusijos skrydžių bendrovė „Aeroflot“ interneto svetainėje pranešama, kad vietos laiku 21:15 val. turėjęs vykti skrydis yra atšaukiamas. Šeremetjevo oro uosto puslapis skelbia informaciją, kad dėl sekmadienį įvykusios katastrofos ir tarnybų pradėto tyrimo, jame veikia vos vienas pakilimo takas, dėl to atšaukta nemažai oro skrydžių.
Išplatino įrašą: Maskvoje „Aeroflot“ lėktuvas leidosi apimtas liepsnų
Aiškėja daugiau detalių apie keturiasdešimt vieną žmogų pražudžiusios aviakatastrofos Maskvoje aplinkybes. Pirmadienį įšplatintame vaizdo įraše matyti, kad į Maskvos Šeremetjevo oro uostą avariniu būdu leidęsis laineris užsidegė ore, kai iš galinės jo dalies pradėjo skverbtis ugnis. Spėjama, kad ugnį lėktuve sukėlė lūžusi važiuoklė. Po avarijos važiuoklės dalys pateko į variklį ir jis užsidegė. Pranešama, jog lėktuvas buvo pilnais kuro bakais, todėl ugnis įsismarkavo per trumpą laiką.
Sibire tupiantis lėktuvas nulėkė nuo tako: įgula atskleidė priežastis
Sibiro šiauriniame Norilsko mieste keleivinis laineris „Boeing 737“ tūpdamas nulėkė nuo tako, bet žmonės per šį incidentą nenukentėjo, pirmadienį pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija. „Norilsko Alykelio oro uoste 217-ojo reiso iš Krasnojarsko į Norilską „Boeing 737“ išlėkė už kilimo ir tūpimo tako ribų. Nukentėjusiųjų nėra“, – sakoma ministerijos pranešime.
Mirtini spąstai lėktuve: dalį kaltės verčia lagaminus gelbėjusiems keleiviams
Maskvoje katastrofą patyrus lėktuvui žuvo 41 žmogus. Šis dramatiškas ir skaudus įvykis kelia klausimų ne tik dėl „Sukhoi“ lėktuvų saugumo, tačiau ir dėl sprendimų, kurie buvo priimti skrydžio metu, tiek įgulos, tiek ir pačių keleivių. Pagrindinė lėktuvo gedimo priežastis – žaibo smūgis, dėl kurio sugedo lėktuvo elektroninis valdymas. Tačiau katastrofa įvyko ne dėl žaibo smūgio, o užsidegus lėktuvui, kuris leidžiantis bent kelis sykius stipriai atsitrenkė galu į nusileidimo taką.
Kraupi tragedija Maskvos oro uoste pareikalavo dešimčių aukų
Rusijoje mažiausiai 40 žmonių, įskaitant du vaikus, žuvo sekmadienį per gaisrą keleiviniame laineryje, avariniu būdu nusileidusiame viename judriausių šalies oro uostų. Socialiniuose tinkluose išplito dramatiškas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip oro bendrovės „Aeroflot“ lėktuvas „Suchoj Superjet 100“ nutupia Šeremetjevo tarptautiniame oro uoste ir dideliu greičiu lekia taku, liepsnoms veržiantis iš fiuzeliažo.
Košmaras Maskvoje: iš sudegusiu lėktuvu skridusių 78 žmonių išgyveno 37
Didžiausiai Rusijos aviakompanijai „Aeroflot“ priklausantis „Sukhoi Superjet 100“ (SSJ-100) laineris sekmadienį avariniu būdu kietai nusileido Maskvos Šeremetjevo oro uoste. Oficialiai buvo patvirtinta, kad per šį įvykį žuvo 13 žmonių, iš jų du – vaikai, septyni žmonės patyrė sužalojimų, iš jų du – sunkių, o dalies keleivių būklė kol kas nėra galutinai žinoma.
Maskvoje užsidegė avariniu būdu nusileidęs keleivinis lėktuvas
Maskvos Šeremetjevo oro uoste avariniu būdu nusileido keleivinis „Aeroflot“ laineris. Ugnis visiškai suniokojo lėktuvą, tačiau keleivius spėta išgelbėti. Pranešama, kad lėktuvo salone ugnį pastebėjo keleivis, todėl buvo nuspręsta skubiai leistis avariniu būdu. „Superjet“ užsidegė užsiliepsnojo dar leisdamasis, prie jo dirbo gausios gelbėtojų tarnybų pajėgos. Avarijos priežastys tiriamos. RBC skelbiama, kad incidento metu nukentėjo žmonės.
Lietuvė sukėlė sąmyšį Tailando oro uoste: vos išvengė tragedijos
Viename Tailando oro uoste tikrą dramą sukėlė jauna į lėktuvą pavėlavusi lietuvaitė. Nepavykus susitarti ir pakeisti bilieto, moteris ant kojų sukėlė tarnybas, užsilipusi ant aukštos rampos krašto. Tailando Puketo salos šiaurėje esančiame tarptautiniame oro uoste užsilipusi ant aukštos rampos aplinkinių dėmesį traukia jauna lietuvė. Vietos laikas – maždaug 14 val. 20 min. Situacija pavojinga, mergina gali nukristi iš didelio aukščio.
Rusijoje užgrobtas lėktuvas: sulaikytas įtariamasis
„Aeroflot“ keleiviniame lėktuve įvyko nenumatytas atvejis. Iš Surguto į Maskvą išskridęs laineris viduryje skrydžio pakeitė savo kursą atgal ir buvo priverstinai nutupdytas Chanty Mansijske. Vietos žiniasklaida pranešė, kad lėktuvą užgrobė ginkluotas vyras, kuris vėliau buvo sulaikytas. Anksčiau buvo skelbiama, kad iš Surguto į Maskvą skrendantis lėktuvas, kurio skrydžio reisas yra SU1515, pradėjo leistis Chanty Mansijske.
Nurodė populiariausios skrydžių kryptis iš Lietuvos
Lapkričio mėnesį oro bendrovės iš Lietuvos daugiausia skraidino į Jungtinę Karalystę, o skrendant tranzitu dažniausiai buvo skrendama į Rusiją, skelbiama pranešime spaudai. Iš Lietuvos Respublikos lapkritį daugiausia skrista į Jungtinę Karalystę (252 skrydžiai), Latviją (232 skrydžiai), Vokietiją (221 skrydis), Lenkiją (218 skrydžių) ir Daniją (169 skrydžiai). Tuo tarpu skrendant tranzitu per Lietuvą orlaiviai daugiausia keleivius skraidino į Rusijos Federaciją (3,4 tūkst.
Daugėjant skrydžių, norima didinti Lietuvos oro erdvės pralaidumą
Lietuvos oro erdvėje daugėjant skrydžių, svarstoma, kaip padidinti oro erdvės pralaidumą, teigia valstybės įmonė „Oro navigacija“. „Įvertinant augantį skrydžių skaičių ir ruošiantis kitų metų galimam skrydžių augimui, įmonė artimiausiu metu sieks pertvarkyti oro erdvės struktūrą. Analizuojamos galimybės atidaryti papildomus skrydžių valdymo sektorius“, – pranešime teigė įmonės generalinis direktorius Mindaugas Gustys.
JAV smūgis Rusijai: ką reiškia naujosios sankcijos Kremliui ir kas laukia toliau
Rusijos rinkos ir į šios šalies vertybinius popierius investavę asmenys antroje šios savaitės pusėje audringai sureagavo į naujieną apie naujas, „drakoniškas“, amerikiečių sankcijas. Situaciją įelektrino ir Kremliaus pažadai į sankcijas „atsakyti visais būdais, kokie tik bus būtini“, prabilta apie ekonominio karo pradžią. Kremliaus galimybės atsakyti į skelbiamas sankcijas yra labai ribotos.
Rusijos premjeras: į JAV ekonominį karą reaguosime, jeigu reikės, ir kitais metodais
Naujosios JAV sankcijos Rusijos atžvilgiu gali būti laikomos ekonominio karo paskelbimu, pareiškė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas. „Ir į šį karą bus būtina reaguoti“, – perspėjo jis. Rusijos premjeras D. Medvedevas mano, kad JAV įvedus naujas sankcijas Rusijai, šis žingsnis būtų laikomas ekonominio karo paskelbimu. Šį pareiškimą jis pateikė susitikdamas su Kronocko valstybinio rezervato Kamčatsko rajone darbuotojais.
JAV „drakoniškos“ sankcijos smogė Rusijai jų dar net nepaskelbus
Vos tik Amerika paskelbė įvesianti pačias griežčiausias sankcijas Rusijai, šios rublis ėmė garmėti į apačią. Rublio vertė smuko į seniai regėtas žemumas, nuvertėjo ir rusų bendrovių akcijos Londono biržoje. Be to, JAV sprendimas riboti Rusijos finansų sektorių privertė investuotojus skubiai išparduoti turimas Rusijos obligacijas. Dėl tarptautinių sankcijų spaudžiama Rusijos ekonomika itin jautriai reaguoja į bet kokius neigiamus pranešimus.
Rusijos skrydžių gigantei – skaudus nuostolis
Didžiausia Rusijos skrydžių bendrovė „Aeroflot“ pranešė pirmąjį pusmetį patyrusi 7,2 mlrd. rublių (beveik 100 mln. eurų) grynąjį nuostolį pagal nacionalinius finansinės apskaitos standartus. Tuo pat metu pernai uždirbta 2,3 mlrd. rublių grynojo pelno. „Aeroflot“ pusmečio pajamos augo 11 proc. iki 219,2 mlrd. rublių. Kontrolinis „Aeroflot“ akcijų paketas yra valstybės žinioje.
Dažnės skrydžiai iš Vilniaus į Maskvą
Didžiausia Rusijos oro linijų bendrovė „Aeroflot“ į Maskvą nuo liepos skraidins dažniau – tris kartus per dieną vietoj dviejų, praneša Lietuvos oro uostai. Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas pastebi, kad pastaraisiais metais keleivių, skrendančių šiuo maršrutu, skaičius auga.
Maskva įspėja rusus nevykti į Angliją
Dėl buvusio rusų šnipo apnuodijimo Didžiojoje Britanijoje iš JAV išsiųsti rusų diplomatai sekmadienį grįžo į Maskvą, tarp Rusijos ir Vakarų tvyrant didžiausiai po Šaltojo karo įtampai. Didėjanti Rusijos ir Vakarų santykių krizė pastarosiomis savaitėmis nulėmė itin didelę abipusio diplomatų išsiuntimo bangą. Tarp kitų įtampos ženklų buvo Rusijos šeštadienio perspėjimas savo piliečiams gerai pagalvoti prieš vykstant į Britaniją, kur vietos pareigūnai esą galėtų prie jų kabinėtis.
Ką reiškia Londono ultimatumas Maskvai? Pasekmes pajus visas pasaulis
Ką reiškia Londono ultimatumas Maskvai dėl cheminio ginklo panaudojimo Didžiosios Britanijos teritorijoje: bandymą išsaugoti orumą ar konfrontacijos su Kremliumi pradžią? Tie patys siužetai Vos per savaitę Didžiosios Britanijos ir Rusijos santykiai pašlijo iki ribos, neregėtos nuo „geležinės ledi“ Margaretos Thatcher laikų.
Maskva pateikė atsakymus britams: vargu, ar ši versija įtikins
Maskva pateikė britams visa, ką buvo įmanoma pateikti „dėl Skripalio bylos“, ir tikisi, kad apnuodytam buvusiam rusų šnipui ir jo dukteriai pasveikus įvykis bus geriau nušviestas, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. „Iš principo kalbėti apie dabartinę situaciją jau kažkaip net nejauku. Man atrodo, mes viską pateikėme. Mes absoliučiai oficialiai paprašėme Didžiosios Britanijos tų veiksmų, kurių ji turi imtis pagal Cheminio ginklo draudimo konvenciją.
Kremliaus nuodų šleifas: oponentai dažnai miršta mįslingomis aplinkybėmis
Šių metų kovo penktąją sužinota apie Didžiojoje Britanijoje įvykdytą pasikėsinimą prieš 66-erių Sergejų Skripalį ir jo dukrą. Premjerė Theresa May paskelbė, kad šiurpus nusikaltimas, kurio metu nukentėjo ir daugiau niekuo dėtų praeivių, buvo įvykdytas pasitelkiant itin retą ir pavojingą cheminį ginklą „Novičok“, gaminamą tik buvusioje Sovietų Sąjungoje, o vėliau ir Rusijoje.
Šalis, kur „Google“ pakiša koją: lietuvius ištinka šokas
Pasaulio fabrikas, oro tarša, ryžių augintojų išnaudojimas, garsių prekės ženklų padirbiniai – tai tik keli stereotipai, kurie neretam šauna į galvą vos pagalvojus apie tolimąją Kiniją. Ir nors šios šalies kultūra mums, lietuviams, atrodo tokia svetima, jog pirmoji pažintis gali labiau priminti nevykusį pasimatymą nei meilę iš pirmo žvilgsnio, Kinija yra nepaprastai patraukli kelionių kryptis, kuriai prisijaukinti reikia laiko ir.
Kelionių ekspertų rekomendacijos: į kokias šalis skrenda aktyvių atostogų mėgėjai?
Jau ne vienerius metus Lietuvos turizmo sektoriuje justi aktyvių atostogų poreikis. Kelionių ekspertai išskiria paklausiausias aktyvių atostogų kryptis, kuriomis aktyvių pramogų gali tikėtis ir pradedantieji, ir jau patyrę sporto entuziastai, ir draugų kompanijos, ir šeimos su vaikais. Belieka išsirinkti, kaip pramogausime jau per kitas atostogas – pildydami plaučius gaiviu aukštikalnių oru ar besižvalgydami po povandeninį pasaulį, bei pasirūpinti skrydžio komfortu. Tailandas.
Atnaujinant Vilniaus oro uostą, dauguma skrydžių vyks iš Kauno
Kitų metų vasarą atnaujinant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką, dauguma į Vilnių skraidinančių oro bendrovių vieną mėnesį dirbs Kaune. 15 iš 18-kos Vilniaus oro uoste dirbančių oro linijų patvirtino, jog nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos, kai Vilniuje bus rekonstruojamas takas, skrydžius perkels į Kauną. Likusios trys bendrovės dar nepateikė savo atsakymų oro uostui, pranešė Vilniaus oro uostas.