a. matonis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „a. matonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „a. matonis“.

Teismas: Puteikio komentarai apie žurnalistą neatitinka tikrovės

Klaipėdos apylinkės teismas šią savaitę pripažino neatitinkančiais tikrovės Seimo nario Naglio Puteikio komentarus apie buvusį LRT televizijos naujienų tarnybos vadovą Audrių Matonį. Teismas taip pat paskelbė, kad tikrovės neatitinka ir N. Puteikio teiginiai apie pačią LRT. Neatitinkančiu tikrovės pripažintas šis N. Puteikio teiginys: „Tai turiu faktą. Panoramos yra vyr. redaktorius Matonis. Štai šita įstaigėlė prekiauja poveikiu, pardavinėja eterį ir reportažus korporacijoms. Faktas.

Patyręs kriminalistas apie I. Strazdauskaitės tragediją: turėjo kažkas nutikti, kad žudytų žmogų

Tiek šilto, tiek šalto per savo ilgametę karjerą teisėsaugos sistemoje regėjęs, buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Algirdas Matonis išsamiai apie Ievos Strazdauskaitės nužudymo detales kalbėti nepanoro. Tačiau buvęs aukšto rango pareigūnas, vis dėlto, remdamasis patirtimi pasidalijo įžvalgomis dėl vieno, greičiausia, svarbiausio šios kraupios istorijos akcento – nužudymo. „Yra tekę susidurti su daugybe plėšimo atvejų, bet šis (įvykis – aut. past.) tikrai neįprastas.

Ekspertai apie Rusijos veiksmus: tai yra isterija, nes jų pastangos gali nueiti šuniui ant uodegos

JAV karo laivo apsilankymas Baltijos vandenyse sulaukė netikėtos ir itin įžūlios Rusijos provokacijos – rusų šturmo lėktuvas pro amerikiečių laivą praskriejo vos per 9 metrus. Tai pat pranešta, kad šią savaitę į Lietuvos teritoriją galimai įskrido Rusijos sraigtasparniai.
Aktualijos 2016-04-14

Lietuva šiemet taps galingiausia karine valstybe regione

Prisiglaudusi po NATO sparnu Lietuva pastaruosius keletą jautėsi saugiai net ir nesirūpindama iš kur gauti daugiau pinigų kariuomenei, ar kaip ją modernizuoti. Tačiau Gruzijos ir Ukrainos pavyzdžiai Baltijos šalis pabudino iš letargo miego ir privertė ieškoti išeičių kaip stiprinti savo ginkluotąsias pajėgas.  Pirmieji susipratimo ženklai - šauktinių grąžinimas. Lietuva vėl turės nuolat rengiamą karinį rezervą, kuris karinės agresijos atveju galėtų stoti į kovą su okupantu.

2015 metais Lietuvos kariuomenė sukūrė iki šiol neturėtą galią

Dauguma pripažins, kad šie metai Lietuvos kariuomenei buvo nepaprastai reikšmingi tiek karinės technikos įsigijimo prasme, tiek dėl atnaujintos privalomos šauktinių tarnybos. Lietuvos kariuomenė šiais metais įsigijo ir net gavo ginklų ir ginklų sistemas, kurios realiai sukurs iki šiol neturėtą pajėgumą. Gynybos politikos ekspertas Aleksandras Matonis mano, kad didžiausiu metų įvykiu reikėtų vadinti savaeigių haubicų PzH2000 įsigijimą.

„Velnio lašai“ susuka galvą ir valdžios pareigūnams: vairavo girti, mušėsi, siautėjo kazino, griuvo nuo laiptų

Galimai prie vairo neblaivios pričiuptos Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės Daivos Gineikaitės istorija – ne pirmas skandalas, kai valdininkai, politikai, teisėsaugos atstovai Lietuvoje, rodos, pamiršta savo užimamas pareigas bei statusą visuomenėje ir padaugina „velnio lašų“. Portalas tv3.lt primena, kad, kaip pranešė Policijos departamentas, šeštadienį Kaune automobilis „Nissan Qashqai“, persirikiuodamas, atsitrenkė į greta ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Mitsubishi Outlander“...

Reketuojami verslininkai kartais „atsidėkodavo“ ir maistu

Lygiai prieš metus internetinėje prekyboje pasirodė rašytojo, žurnalisto Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos”. Šioje iki šiol platinamoje, gausiai iliustruotoje bestseleriu tapusioje knygoje išsamiai apžvelgiama Lietuvos banditizmo, reketininkų siautėjimo istorijos pradžia. XX a. paskutinis dešimtmetis – lietuviško reketo klestėjimo metas. Tuomet informacijos apie prievartaujamą turtą buvo gana daug, tačiau retas iš nukentėjusiųjų ryždavosi kreiptis į teisėsaugą.

Vytautas Didysis: 60-metis senukas, pakeitęs Europos žemėlapį

Šiandien yra minima viena reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų – 1410 metų liepos 15 d. „Žalgirio mūšis“. Šis įvykis yra reikšmingiausias Lietuvos viduramžių istorijoje ir neabejotinai šis mūšis primena Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą. Iš istorinių metraščių atgimsta šio mūšio vadas Vytautas Didysis, kuris buvo puikus strategas lėmęs pergalę.

JAV siunčia signalą Rusijai – žaidimas baigtas

Užsienio žiniasklaidoje pasirodė informacija, tad Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse Jungtinės Amerikos Valstijos ketina dislokuoti nuolatines karines pajėgas, tankus, ir kitą kovinę techniką. Pasak laikraščio „The New York Times“, jei tokiam pasiūlymui būtų pritarta, tai būtų pirmas kartas nuo Šaltojo karo pabaigos, kai JAV dislokuoja sunkiąją karinę įrangą, įskaitant kovinius tankus, buvusioje Sovietų Sąjungos dalyje.

Jei ateitų „žalieji žmogeliukai“, Lietuvos kariai stovėtų nuleidę ginklus?

 Joana Lapėnienė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Šią savaitę Greitojo reagavimo pajėgose ir kai kuriuose Taikos meto užduočių operacinių pajėgų vienetuose buvo įvestas aukštesnis parengties lygis, kuris atšauktas penktadienį. Aukštesnis parengties lygis paskelbtas reaguojant į padidėjusį Rusijos karinį aktyvumą šalia Baltijos šalių ir Baltijos jūroje.
REKLAMA
REKLAMA

A. Matonis: jei Seimas pataisoms nepritars, įsakymas šauti į „žaliąjį žmogeliuką“ bus neteisėtas

„Seniai laukti ir teisingi. Tokie pertvarkymai Lietuvoje turėjo įvykti jau šį pavasarį – po to, kai paaiškėjo agresyvus Rusijos veikimo būdas Kryme ir pietryčių Ukrainoje“, – naujienų portalui balsas.lt sakė gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis, komentuodamas įstatymo projektą dėl karinės jėgos panaudojimo reaguojant į naujo tipo – nekonvencinio karo grėsmes, kuris pirmadienį buvo užregistruotas Seime.

Lietuva ginsis: ruošiami įstatymai dėl karių ginklo panaudojimo

Jevgenijus Bardauskas, Joana Lapėnienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Siūloma praplėsti kariuomenės galias ir nepaskelbus karo padėties jai leisti naudoti ginklą prieš neatpažintus ginkluotus asmenis Lietuvos teritorijoje. Tokias pataisas rengianti Krašto apsaugos ministerija sako, kad dabartinė teisinė bazė nėra pakankama, kai tenka reaguoti į naujo tipo karinius incidentus. Vadinamieji „žalieji žmogeliukai“ pirmą kartą pasirodė Kryme, netrukus jį aneksavo Rusija.

A.Matoniui už vairavimą išgėrus – 2 tūkst. litų bauda ir atimta teisė vairuoti

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį už vairavimą išgėrus buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovui Algirdui Matoniui skyrė 2 tūkst. litų baudą su teises vairuoti atėmimu dvejiems metams. Tai minimali nuobauda už vairavimą išgėrus, kai nustatomas vidutinis girtumo laipsnis. Teisėjas Audrius Cininas paskelbė, jog nenustatyta, kad A.Matonis vairavo neblaivus esant būtinojo reikalingumo sąlygomis. „Jokios informacijos iš A.Matonio apie gresiantį pavojų negauta.

S.Skvernelis: vienintelė sankcija prie vairo neblaiviam sėdusiam pareigūnui – atleidimas

Vienintelė policijos pareigūnui taikoma sankcija už vairavimą neblaiviam yra atleidimas iš tarnybos, toks likimas greičiausiai lauks Kriminalinės policijos biuro viršininko Algirdo Matonio, sako policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis. „Sankcija vienintelė yra – prisiimti asmeninę atsakomybę, ir vienintelė atsakomybės rūšis yra atleidimas iš tarnybos“, – pirmadienį žurnalistams spaudos konferencijoje Policijos departamente sakė S.Skvernelis.

Blaivumą atsisakiusiam pasitikrinti A.Matoniui gresia atleidimas iš pareigų

 Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Algirdo Matonio, kuris, kaip manoma, neblaivus įkliuvo prie vairo, laukia atleidimas. Tarnybinio tyrimo išvadų ministras tikisi savaitės pabaigoje. „Aš manau, kad iki šeštadienio tarnybinis patikrinimas bus baigtas“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė ministras, pažymėjęs, kad įstatymo numatytas tarnybinio patikrinimo atlikimo terminas yra vienas mėnuo.

Lietuvos gynybos ekspertas: dabartinė karinė parengtis „iš bėdos“ nebloga

Gynybos ekspertas Aleksandras Matonis mano, kad atkurti šauktinių kariuomenę būtų įmanoma, tačiau, klausimas, ar reikėtų tai daryti, turi daug atsakymų ir kablelių po jais.  „Šauktiniai yra veiksmingi tuomet, kai jie gerai parengti. Galioja toks principas, kad gerą karį parengti reikia 9 mėn. Lietuvoje galiojusi sistema numatė 1 m. privalomąją karinę tarnybą, kada buvo šaukiami jaunuoliai. 9 mėnesius kariai būdavo ruošiami to amato, kol tapdavo gerais šauliais ir 3 mėn.

A.Matonis: įranga užtikrins logistikos saugumą, kovinis pajėgumas neišvystytas

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, karo grėsmė Lietuvoje tapo apčiuopiama kaip niekada per visus 24-erius atkurtos Nepriklausomybės metus. Prakalbus apie karinę parengtį, gynybos ekspertas Aleksandras Matonis sakė, kad turima įranga padės užtikrinti logistikos saugumą, tačiau kovinis pajėgumas nėra išvystytas.

Gynybos ekspertas: Kaliningrade esančios ginklų sankaupos yra pavojingos kaip šautuvas, kuris kabo ant sienos

Per trejus metus Rusijos gynybos biudžetą žadama padidinti 40 mlrd. dolerių. Karinė ginkluotė Kaliningrade taip pat stiprinama – čia jau dislokuotos artimojo nuotolio raketos „Iskander-M“ ir raketų sistemos S-400. Gynybos politikos ekspertas, apžvalgininkas Aleksandras Matonis sako, kad Lietuva turi imtis veiksmų, reaguodama į tai.  „Be abejo turime reaguoti. (...) Turėtume daryti savo namų darbus. NATO politinėse gairėse nurodyta, kad 2 proc.

Ekspertai: Sirijos konflikto klausimas dar tik pradedamas spręsti

Siekiant išsklaidyti žiniasklaidoje tvyrantį informacijos rūką šiandien MRU vykusioje diskusijoje „Kariniai veiksmai Sirijoje: pilietiniai ir tarptautinės politikos aspektai“, buvo pateikta Artimųjų Rytų ekspertų nuomonė apie tai, kas vyksta Sirijoje ir ko galima laukti. Susirinkime pasisakiusių ekspertų nuomonė bent jau vienu klausimu tikrai buvo vieninga: šio konflikto vienareikšmiškai vertinti neįmanoma arba nebeįmanoma.
2013-10-03

A. Matonis: apie Talibaną po kelių metų galėsime pamiršti

Nuo al Qaedos surengto teroro išpuolio Niujorke praėjo dvylika metų, per kuriuos įvyko karas Afganistane ir Irake, revoliucijos Šiaurės Afrikoje bei kitose musulmonų šalyse.
2013-09-12

Gruzinų mafija tapo dideliu skausmu Europos teisėsaugininkams

Antradienio ryte jungtinės Europos policijos pajėgos, kurių veiklą koordinavo Europolas, sulaikė 18 Gruzijos Kutaisio grupuotės narių. Didžiausia operacijos dalis vyko Italijoje, kur Nacionalinės policijos Centrinė operatyvinė tarnyba ir mobilioji komanda „Squadra“ sulaikė 7 įtariamuosius. Tuo pat metu sulaikymai vyko Lietuvoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Portugalijoje ir Vengrijoje.
2013-06-22

Policija smogė sukčiams, dėl viruso tuštinantiems gyventojų sąskaitas bankuose

Kriminalinės policijos biuras sulaikė šešis asmenis, kurie pasisavino beveik keturiasdešimt tūkstančių litų. Spaudos konferenciją pradėjęs Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis sakė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dar prieš Naujuosius Metus. Kriminalistai ir prokuratūros pareigūnai bendradarbiavo su bankais ir išaiškino naujovišką nusikalstamą veiką. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės vertės svetimo turto užvaldymo įsiskverbiant į elektroninę banko sistemos erdvę.

Buvęs KGB pareigūnas: šioje žinyboje Lietuvoje dirbo 20 proc. teisėsaugininkų

Kai daugiametis kriminalistas Algirdas Matonis buvo apkaltintas dirbęs KGB, jį stojo ginti buvę kolegos. Vienas jų, Stasys N., portalui Balsas.lt sakė, kad daugelis Juridinio fakulteto studentų gaudavo nukreipimą dirbti KGB. „Tai buvo prestižinis, gerai apmokamas darbas Nusikaltimų skyriuje“, – sakė Stasys N. Pasak jo, atlyginimas sovietiniais laikais ten siekė beveik 140 rublių (vidutinė alga siekė 90 rublių). Be to, jaunieji specialistai gaudavo butą.

Liudijimas per atstumą užtikrina ramybę

Gali būti, kad po kelerių metų Lietuvos teismuose veidus po kaukėmis slepiantys saugomi liudytojai ir jų sargybiniai taps retenybe. Tokie spėjimai laužti ne iš piršto. Šalies Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius šiemet vasario 3 dieną patvirtino tvarkos aprašą dėl vaizdo konferencijų įrangos naudojimo teisme apklausiant saugomus liudytojus ir nukentėjusius.

A. Matonis: į kriminalinį pasaulį skverbiasi rusiško banditizmo elementai

Šiuolaikinio organizuoto nusikalstamumo atstovai susidoroja su saviškiais, turi stiprius savisaugos gebėjimus ir net kontražvalgybos padalinius. Pirmą kartą po skandalo dėl slaptojo liudytojo per spaudos konferenciją žurnalistams pasirodęs Kriminalinės policijos viršininkas Algirdas Matonis teigė, kad jo pavaldiniai kartu su užsienio kolegomis pernai surengė beveik keturiasdešimt tarptautinių operacijų.

LKPB viršininkas A. Matonis – jau ne įtariamasis, apklausta ir N. Venckienė

Aukštas pareigas einantis pareigūnas įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba ir klastojęs dokumentus bei jais disponavęs. (Papildyta 20.13) Antradienį transliuojamoje LNK laidoje slaptasis liudytojas pasakoja bylos dales. Jo teigimu, N. Venckienė neva pasakė broliui teisėjo Furmanavičiaus darbo grafiką. (Papildyta 18.59) Kaip pranešė LNK, antradienį Kauno apygardos prokuratūroje apklausta ir D.Kedžio sesuo teisėja Neringa Venckienė.

Apie Lietuvos breivikus

A. Breivikui, apie kurį jau savaitę netyla žiniasklaida, Norvegijos teismas gali skirti maksimaliai 30 metų, ir tai - tik pritaikę specialią bausmę, skirtą „nusikaltusimes žmonijai“. O kaip yra Lietuvoje su užkietėjusiais nusikaltėliais, kokiomis bausmėmis baudžiami jie? Šiuo metu Lietuvoje yra 110 asmenų, įkalintų iki gyvos galvos, 14 pripažinti pavojingais recidyvistais, dar 38 – recidyvistais.
Į viršų