112
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „112“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „112“.
Tarnybos sulaukė ypatingo skambučio: „Būčiau pražuvusi, jei ne jūs“
Penkiasdešimt milijonų – tiek pagalbos skambučių nuo savo veiklos pradžios jau užregistravo Bendrasis pagalbos centras. Nors sulaukiama ir trukdančių ar netikslinių skambučių, tačiau vis tik didžioji jų dalis – tai tie atvejai, kai žmonėms iš tiesų reikia pagalbos. Ne išimtis buvo ir penkiasdešimties milijonų ribą pasiekęs skambutis, kai skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 paskambino Vilniaus rajono Paberžės seniūnijoje esančiuose soduose vasarojanti vilnietė.
Vilnietis per tris paras numeriu 112 skambino 150 kartų: teko paploninti piniginę
Bendrasis pagalbos centras numeriu 112 kasdien sulaukia daugybės skambučių, tačiau ne visi jie – iš laukiančiųjų pagalbos. Kai kurie asmenys piktybiškai pagalbos telefonu skambina ne po vieną ir ne du šimtus kartų, tiesa, už tokias „pramogas“ jiems tenka susimokėti.
Krečia šiurpas: štai kokių šokiruojančių skambučių sulaukia BPC operatoriai
„Ramiai, išjungiame paniką, įjungiame logiką“, – taip daugelį pranešėjų ramina Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai, kurie kasdien susiduria su įvairiausiais skambučiais. BPC operatoriai Vytautas ir Katažyna naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie jautriausius skambučius, užplūstančias emocijas ir didžiausius stereotipus apie šią profesiją.
Pasakė, kada skambinti 112, o kada – 113: įsidėmėkite
Lietuvoje greitąją medicinos pagalbą galima išsikviesti dviem trumpaisiais telefono numeriais – 112 ir 113. Tačiau ne vienam kyla klausimas, kada kokiu numeriu skambinti.
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba socialiniuose tinkluose pasidalino priminimu, kada skambinti numeriu 112, o kada – 113.
Kada skambinti 112, o kada – 113?
„Kada geriau skambinti 112, o kada 113?
- Atsitikus autoįvykiui reikalingos ne tik GMPT pajėgos, bet ir kitos spec.
Automobilio sistema, galinti išgelbėti gyvybę: pasitikrinkite, ar turite
Šios savaitės pradžioje operatoriai, atsakantys skambinantiems pagalbos numeriu 112, sulaukė netikėto skambučio: su jais niekas nekalbėjo, bet girdėjosi vaikų verksmas. Paaiškėjo, kad skambino ne žmogus, o į avariją patekęs automobilis. Kaip veikia pati pagalbos prašanti sistema ir kokiuose automobiliuose ji yra?
Kaip jau rašė portalas tv3.lt, antradienį 11 val. 41 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė automatinio „eCall“ pranešimo iš automobilio apie galimai įvykusį eismo įvykį.
Vilniaus rajone dega pirtis – atvyko 4 automobilinės cisternos
Vilniaus rajone ketvirtadienio popietę kilo gaisras, pirminiais duomenimis, dega pirtis, apie nukentėjusius nepranešta.
Kaip informavo Bendrasis pagalbos centras, pranešimas apie įvykį gautas 13.45 val., informuota, kad Vilniaus rajone, Ažulaukės kaime atvira liepsna dega medinis pastatas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS teigė, kad preliminariais duomenimis, liepsna dega apie 30 kv.
ES minima skubios pagalbos numerio diena
Šeštadienį, vasario 11-ąją, Europos Sąjungos (ES) šalyse minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena.
Nors Europoje yra ir daugiau pagalbos telefono numerių, tačiau numeris 112 yra vienintelis, kuriuo galima išsikviesti policininkus, ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje.
Europos Komisijos duomenimis, iš visų 270 mln. pagalbos skambučių ES 2021 metais 153 mln. skambinta numeriu 112, tai sudarė 56 proc.
Kaune – skenduolio gelbėjimo drama: medikų pastangų neužteko išgelbėti žmogaus gyvybės
Sekmadienio rytą Kaune – žmogaus gelbėjimo drama.
Sekmadienį 8:55 bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad prie Panemunės tilto skęsta žmogus.
Į įvykio vietą buvo išsiųstos Kauno PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį buvo perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Eros pabaiga: galutinai išjungiami senieji pagalbos tarnybos telefonai, lieka 112
Penktadienį bus galutinai išjungti senieji pagalbos tarnybos telefonai, lieka vienas skubiosios pagalbos numeris – 112.
Numeriais 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033 tarnybos nebuvo pasiekiamos jau nuo pernai spalio, iki šiol jais paskambinus vartotojai lietuvių ir rusų kalbomis dar girdėjo informacinį pranešimą, kuriuo buvo siūloma naudotis numeriu 112.
Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, galutinai išjungus senuosius pagalbos numerius, bus galima atsisakyti nuo Sovi...
Panevėžio rajone susidūrus 3 automobiliams nukentėjo 3 žmonės
Panevėžio rajone susidūrė trys automobiliai, nukentėjo trys žmonės, praneša Bendrasis pagalbos centras (BPC).
Pranešimas apie įvykį numeriu 112 BPC gautas 12:19.
Pranešta, kad Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje, ties Naujikų kaimu susidūrė trys lengvieji automobiliai. Eismo įvykio metu nukentėjo trys žmonės.
Informacija apie įvykį perduota Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai, Panevėžio apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
REKLAMA
REKLAMA
Nuo penktadienio nebelieka pagalbos numerių – tik 112: priminė, kokiais numeriais dar galima skambinti
Tūkstančiai lietuvių kasdien vis dar skambina policijai, greitajai pagalbai ar ugniagesiams senais, nuo praėjusio amžiaus veikiančiais numeriais 01, 02 ar 03. Tačiau jau penktadienį paskambinę šiais numeriais gyvo žmogaus balso neišgirsite – tik įrašą, raginantį skambinti 112. Medikai, ugniagesiai ir policija ragina žmones įsiminti nuo šiol vienintelį pagalbos numerį, kitaip bėdoje galite likti be pagalbos.
Svarbi žinia lietuviams: nuo rytojaus pagalbos kreipkitės tik šiuo numeriu
Lietuvoje įsigalioja pakeitimai, kurie svarbūs visiems šalies gyventojams. Nuo spalio 1-sios šalyje lieka tik vienas skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeris 112.
Tai reiškia, kad nustos veikti visi senieji skubiosios pagalbos tarnybų telefono ryšio numeriai.
Numeriui 112 sukanka trisdešimt metų
2021 metų liepos 29 dieną visose Europos Sąjungos valstybėse veikiančiam skubios pagalbos numeriui 112 sukanka trisdešimt metų.
Lygiai prieš trisdešimt metų, 1991 metų liepos 29 dieną, Europos Bendrijų Taryba priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo Europos Sąjungos valstybes nares ne vėliau nei iki 1996 metų gruodžio 31 dienos užtikrinti, kad jų ryšio tinkluose būtų įvestas bendrasis Europos skubaus iškvietimo telefono numeris 112, kuris būtų skirtas pranešti apie įvykusią nelaimę ar staiga kilusią...
Svarbu gyventojams: liko trys mėnesiai ir dalies skubiosios pagalbos tarnybų numerių nebeliks
Trys mėnesiai – tiek liko iki visiems Lietuvos gyventojams svarbių pokyčių, susijusių su skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimu į įvykio vietą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl skubiosios pagalbos tarnybų trumpųjų telefono ryšio numerių, nuo 2021 metų spalio 1 dienos visiems pagalbos prašymams Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos tarnybų telefono ryšio numeris – 112, rašoma pranešime spaudai.
Kai reikia skubios pagalbos: pasakė, kuriais atvejais geriausia skambinti 113
Skubios pagalbos gali prireikti bet kam, bet kur ir bet kada, todėl visada reikia būti pasiruošus ir žinoti, kur tikslingiausia kreiptis pagalbos.
Bendrasis pagalbos centras pastebi, kad pandemijos akivaizdoje, kai vyksta gyventojų vakcinavimas, gyventojai neretai nori gauti informacijos, jei jiems pasireiškia nepageidaujamos reakcijos į vakcinas.
Papasakojo, kaip viskas vyksta, kai skambinate 112: pagalba išsiunčiama greičiau, nei gali atrodyti
Dažnam Lietuvos gyventojui bent kartą dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra tekę kreiptis pagalbos bendruoju pagalbos numeriu 112. Ne pačias maloniausias akimirkas išgyvenančiam ir pagalbos ieškančiam žmogui kiekviena sekundė gali būti itin brangi, o pokalbis su Bendrojo pagalbos centro operatoriais užtrunka net iki kelių minučių.
Vilnietė tris kartus kvietė greitąją, kol ketvirtoji išvežė tiesiai į reanimaciją: buvo patvirtintas Covid-19
Koronavirusui ir toliau siaučiant, viešojoje erdvėje atsiranda vis naujų liudijimų apie tai, kokia ši liga yra baisi. Žmonės pasakoja apie ligos sukeltus pojūčius, dalijasi nutikimais dėl sveikatos apsaugos sistemos trikdžių. Kai kurie pasakoja, kad pandemijos metu suprastėjus sveikatai, greitąją išsikviesti gali ir nepavykti. Greitosios pagalbos stotys tokius nesusipratimus planuoja tirti.
Vilnietė Oksana papuolė į situaciją, kurią dažnas pavadintų košmaru.
Kaunietis išsigalvojo apie gaisro pavojų, kad patikrintų žmonos ištikimybę
Neįprasto iškvietimo ugniagesiai gelbėtojai sulaukė praėjusio pirmadienio rytą. Apie 9 val. jiems paskambino Taikos prospekte gyvenantis vyras. Sunerimęs pranešėjas tvirtino, kad namuose įjungtoje orkaitėje paliko kepti vištą. Vyras baiminosi, kad dėl to gali kilti gaisras.
Į pranešimą sureagavę ugniagesiai nuvyko nurodytu adresu. Paaiškėjo, kad buto viduje tuo metu buvo moteris, kuri nesutiko atidaryti durų.
112 be ribų: Švedijoje gelbėta lietuvė, kurią kėsinosi išniekinti sugyventinis
Vasario 11-ąją minima skubios pagalbos telefono numerio 112 diena. O pagalbos, kaip rodo praktika, prireikia tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantiems tautiečiams.
Šįkart – kelios istorijos apie tai, kaip skambutis numeriu 112 padėjo užsienyje į rimtą bėdą patekusiems lietuviams.
Nors įprastai pagalbos užsienyje kreipiamasi į tos šalies specialiąsias tarnybas, tačiau susiklosto ir tokių atvejų, kur prisidėti taip pat tenka Lietuvos pareigūnams.
Šiomis dienomis 112 skambinama kaip niekad dažnai: lemia ir mistinės priežastys
Nors moksliškai nėra įrodyta, kad pilnatis paveiktų žmonių elgesį, įvairių telefono linijų darbuotojai pastebi, kad per šią mėnulio fazę telefonai kaista nuo skambučių. Tačiau pačios aktyviausios dienos, kai skambučiai neužtyla, priklauso ne tik nuo pilnaties, bet ir nuo žmogiškesnių priežasčių.
Bendrojo pagalbos centro (BPC) „Facebook“ paskyra pasidalijo įrašu apie sudėtingiausias dienas centro operatoriams.
Gaisras Šiauliuose: užsidegė įmonės stogas
Šiandien 19.55 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šiauliuose, Pakruojo g. 44 užsidegė įmonės “Metaloidas” stogas.
Ragina susimąstyti: telefonas nelaimės atveju skirtas ne fotografavimui
Stebinantis žmonių „pilietiškumas“: pamatę neatsargiai besielgiantį ir savo gyvybe rizikuojantį vaiką, jie jį nufilmuoja arba nufotografuoja, o paskui tuo vaizdu pasidalina socialiniuose tinkluose, neva norėdami perspėti tėvus, kad jie saugotų savo vaikus, rašoma „Facebook" paskyros „112 Skubi pagalba“ puslapyje.
Dėl elektrinio šildytuvo kilęs gaisras Telšių rajone pražudė du žmones
Tragiškas gaisras pirmadienį per pietus kilo Telšių rajone. Policijos departamentas praneša, kad apie 12 val. Telšių r., Užgirių kaime esančiame name užgesinus gaisrą rasti du mirę žmonės. Netrukus nustatyta, kad gaisravietėje rasti apdegę moters (g. 1967 m.) ir vyro (g. 1974 m.) kūnai. Įtariama, kad gaisras kilo dėl netvarkingo elektrinio šildytuvo. Nelaimės aplinkybės tikslinamos.
112 siaubas iš Ukmergės: darželio auklėtoją iš kelio veda velnio lašai
Puiki darželio auklėtoja, o savaitgaliais išgėrusi velnio lašų – užkietėjusi skambintoja bendruoju pagalbos numeriu. Atrodo neadekvatu, bet būtent tokia moteris gyvena Ukmergėje. Pagalbos numerį ji jau surinko pusę tūkstančio kartų, už tai moka baudas ir vėl skambina pareigūnams. Turbūt dažnas esame skambinę pagalbos numeriu 112. Juk visko nutinka, reikia iškviesti policiją arba greitąją. Bet toli gražu ne kiekvienas žmogus šį numeriuką renka norėdamas išsikviesti pagalbą.
Sunku patikėti: pagalbos telefonu 112 skambina ir pamiršę savo PIN kodą
Lietuvą sukausčius žiemos pančiams, Bendruoju pagalbos centro (BPC) telefonu 112 pasipylė skambučiai dėl slidžių arba nenuvalytų kelių (nors tam yra skirtas visą parą veikiantis eismo informacijos centro trumpasis numeris 1871 – aut. past.). Bet tai dar ne pats blogiausias variantas, su kokiais kasdien susiduria BPC darbuotojai. Numeriu 112 skambinama dėl pačių netikėčiausių priežasčių, todėl pokyčių teko imtis net politiniu lygmeniu.
Daugiabučio gyventojus padegti norėjęs vyras išgirs nuosprendį
Šių, jau praeinančių, metų pavasarį didelio visuomenės dėmesio susilaukė tikrai pavojingas ir pagrįstą žmonių nerimą sukėlęs nusikaltimas, kai bandyta padegti visą daugiabučio namo aukštą Vilniuje, Kalvarijų gatvėje. Šio nusikaltimo nagrinėjimas yra baigtas, juo įtariamas asmuo stos prieš teismą. 2018 m. kovo 7 d. buvo pasikėsinta padegti daugiabučio namo Vilniuje, Kalvarijų g. 159, dvyliktąjį aukštą.
Avarija Pasvalio rajone: gelbėjamas prispaustas žmogus
Šiandien 09.01 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Pasvalio rajone, Vaškų seniūnijoje, apsivertė lengvasis automobilis. Viduje yra prispaustas žmogus Į įvykio vietą išsiųstos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai, Panevėžio apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Liepsnos niokoja namą
Šiandien 16.51 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Birštono m., Žvėrinčiaus g. dega namas. Į įvykio vietą išsiųstos Prienų PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.
Premjeras įsitikinęs, kad Vyriausybė pritars siūlymui dėl vieno pagalbos numerio
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako esąs įsitikinęs, kad Vyriausybė pritars Vidaus reikalų ministerijos siūlymui, jog Lietuvoje žmonės pagalbą galėtų kviesti tik Bendrojo pagalbos centro (BPC) numeriu 112. „Turi likti 112 numeris“, - BNS antradienį Vyriausybėje sakė premjeras. „Vyriausybės valios čia net nereikia, tai yra sprendimas, įtrauktas į (Vyriausybės programos įgyvendinimo) priemonių planą. Tai bus padaryta.
Vilniuje šalia prekybos centro kilus gaisrui sukeltos specialiosios tarnybos
Antradienį pavakare Fabijoniškėse penkių aukštų pastate kilo gaisras: atvira liepsna degė stogo konstrukcijos. Apie incidentą Gedvydžių gatvėje šalia prekybos centro „Maxima“ pranešta 17.18 val. Anot skambintojų, degė penkių aukštų pastatas – iš antro aukšto veržėsi juodi dūmai. Atvira liepsna degė dviejų aukštų pastato dalis – liepsnojo stogas. Pastate įsikūrusios įvairios įmonės. Atsiųsti mažiausiai šeši ugniagesių ekipažai, vanduo buvo pilamas ir pakilus keltuvu.
BPC operatorė: tenka ir skriaudžiamus vyrus nuo žmonų gelbėti
Bendrojo pagalbos centro operatorė Rima Nausėdaitė jau trečius metus padeda į nelaimę patekusiems žmonėms išsikviesti ir sulaukti tarnybų, o kartais ir suvaldyti pavojingą situaciją. Moteris sako, kad per tą laiką daugiausia teko būti smurto artimoje aplinkoje liudininke. Nutiko ir skaudžių, ir linksmų istorijų. BPC operatorė vienos istorijos nepamirš niekada Trejus metus dirbanti BPC operatorė vos pradėjusi dirbti susidūrė su, ko gero, sunkiausia jos darbe įmanoma situacija.
Sąmyšis Plungėje: pas mirštantį vyrą kelis metrus greitoji važiavo 15 minučių
tv3.lt redakcija sulaukė Vidos Norkeliūnienės laiško, kuriame moteris apibūdina neeilinę situaciją Plungėje. Moteris teigia, kad ketvirtadienio rytą užfiksavo, kaip greitoji pagalba, esanti vos už 500 metrų, sunegalavusio vyro vyko gelbėti net 15 minučių. Kaip teigia liudininkė, taip pat tarp daktarų kilusi sumaištis gąsdina pacientus. „Šiandien pakliuvau į baisią situaciją.
Tragedija sostinėje: kanalizacijoje nuskendo žmogus
Penktadienį po vidurdienio specialiosios tarnybos gavo pranešimą, kad nuotekų kanalizacijoje skęsta žmogus. Į įvykio vietą Valakampiuose greitai atskubėjo tarnybos – gelbėtojai nusileido į šulinį. Iš karto asmens aptikti nepavyko. Netrukus pranešta, kad vyriškis nuskendo. Pirminiais duomenimis, žuvo kanalizaciją tvarkęs darbininkas. Manoma, kad jis prarado sąmonę nuo metano dujų ir įkrito į nuotekas.
Utenos rajone liepsnoja gyvenamasis namas
Šiandien 17.08 val. pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad Utenos rajono savivaldybėje, Puodžių kaime, Klojimo gatvėje 6 veržiasi dūmai iš dviejų aukštų gyvenamo namo. Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, išvyko ir medikai.
BPC užsirūstino ne juokais – be reikalo skambinantiems numeriu 112 blokuos telefonus
Bendrasis pagalbos centras (BPC), kuriam dažniau skambina ne pagalbos ieškantys žmonės, o piktnaudžiautojai, žada įkyriausius iš jų užblokuoti. BPC viršininkas Audrius Čiuplys ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad tokie asmenys, kurie be tikslo skambina numeriu 112 iš karto kelis ar keliolika kartu, gali būti pamokyti.
Saulius Skvernelis apie pražūtingą avariją: paskambinus, nereikia būti „buduliu“
Pražūtingą avariją Kauno rajone užfiksavęs kaunietis mano, jog bandymai iškviesti pagalbą numeriu 112 ir užkirsti kelią „Mercedes-Benz“ vairuotojo žūčiai nebuvo sėkmingi dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatorės neprofesionalumo. Tuo metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis siūlo neskubėti kaltinti BPC ir atkreipti dėmesį į 112 skambinusio asmens pokalbį su operatore. Kauno rajone kaktomuša susidūrus sunkvežimiui ir lengvajam automobiliui, žuvo pastarojo vairuotojas.
Siūloma didinti baudas už melagingus skambučius pagalbos tarnyboms
Siūloma sugriežtinti atsakomybę už melagingus pranešimus pagalbos tarnyboms. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas teikia atitinkamus Baudžiamojo bei Administracinių teisės pažeidimų kodeksų (BK ir ATPK) pataisymus. Už melagingą pagalbos tarnybų iškvietimą siūloma baudą padidinti iki 300-1500 eurų. Tokio pat dydžio baudas siūloma skirti už skambinimą pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio.
Kad grybaudami nepasiklystumėte
Kasmet grybavimo sezono metu Bendrasis pagalbos centras (BPC) numeriu 112 gauna daug pagalbos prašymų iš miškuose pasiklydusių asmenų. BPC operatoriai siekia padėti kiekvienam pasiklydusiajam – pagal galimybes nurodo judėjimo kryptį konkrečių objektų (kelių, sodybų, vandens telkinių ir kt.) link. Vis dėlto, žinant skambinančiojo koordinates su kelių ar keliolikos kilometrų paklaida, BPC operatoriams yra sudėtinga tiksliai nurodyti reikiamą kryptį ir išvesti skambinantįjį į žinomą vietovę.
Skaitytojo naujiena: prisiprašyti BPC pagalbos – tikras iššūkis!
Kuomet žmonės skambina į Bendrąjį pagalbos centrą numeriu 112, jiems reikia skubios pagalbos. Tačiau ką daryti, kai vietoje to, jog centro darbuotojas stengtųsi padėti, jis biurokratiškai ar mechaniškai kartoja, kad, pavyzdžiui, nežino kur yra nurodytoji vietą ir negali siųsti reikiamos tarnybos? Būtent apie tokią situaciją pasakojo Balsas.lt parašęs skaitytojas.
Karo tragedija Ukrainoje: kariuomenė ir separatistai apkaltino vieni kitus, žuvo dešimt žmonių [N-18]
Liepos 2-ąją dešimt žmonių, iš jų vienas vaikas žuvo, keli namai buvo visiškai sugriauti po Ukrainos miestelio Stanica Luhanskaja (stanica – kazokų gyvenvietė, kaimas) apšaudymo, praneša „Interfaks Ukraina“. Abi konfliktuojančios pusės perkelia atsakomybę viena kitai.
Pagalbos milijonų medžioklė
Pagalbos telefono 112 efektyvus veikimas popieriuje sutvarkytas, o valdžia aiškinasi, kam reikėjo papildomus 20 mln. litų sukišti į alternatyvaus privataus ryšio kūrimą. Kaip rašė „Balsas.lt savaitė“, jau kelerius metus beviltiškai stringant Bendrojo pagalbos centro numerio 112 diegimui, „ištirpstant“ ir naujai atgimstant prekes ir paslaugas teikiančioms firmoms, apsukrūs verslininkai, susitarę su Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovais, per porą metų išsiurbė beveik 20 mln.
Pagalbos milijonų medžioklė
Stringant kiekvienam Lietuvos gyventojui svarbaus Bendrojo pagalbos centro numerio 112 diegimui, verslininkai nevengė pasipelnyti siūlydami privataus ryšio kūrimą. Tai kainavo nei daug nei mažai – beveik 20 milijonų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Verslininkus pristabdyti padėjo Greitosios medicinos pagalbos stočių ir verslininkų susitarimų tyrimai ir viešumas.
Pranešimai telefonu 112 – aplinkosaugininkų reakcijos išbandymas
„Pranešimai bendruoju pagalbos telefonu 112 apie brakonierius – aplinkosaugininkų reakcijos išbandymas“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Šiandien ministras pavedė Aplinkos apsaugos agentūrai skubiai patikrinti viešojoje erdvėje paskelbtą informaciją, kad vėlų gegužės 1-osios vakarą telefonu 112 apie įžūlius brakonierius, elektra užmušinėjusius žuvis prie Monio ežero netoli Elektrėnų, norėjęs pranešti žmogus nesulaukė aplinkos apsaugos pareigūnų atsako.
Apie niokojamą gamtą – bendruoju pagalbos telefonu 112
Nuo rytojaus, kovo 13 d., apie deginamą žolę, brakonierius, aplinkos taršą ir kitus gamtos apsaugos pažeidimus Lietuvos žmonės galės pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. „Pradėjus priiminėti pranešimus apie niokojamą gamtą telefonu 112, pradės veikti ir visa mūsų sistema, kai kiekviename regione turėsime visą parą budinčius ekipažus. Jiems iškart ir bus perduodama informacija.
Pagalba ES numeriu 112 – tarsi akmens amžiuje
Eglė Merkytė, LRT.lt korespondentė Briuselyje Europos Parlamente (EP) surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje 112 dienai paminėti, Lietuvoje įvykusią nelaimę, kai bagažinėje vežama mergina aštuonis kartus skambino pagalbos telefonu, tačiau policijai nepavyko nustatyti jos buvimo vietos, buvęs Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovas Artūras Kedavičius pristatė kaip įrodymą apie neefektyvų 112 sistemos veikimą visoje Europos Sąjungoje (ES). Pasak A. Kedavičiaus, Lietuvos vietos nustatymo sist...
Bendrasis pagalbos centras atliks ir greitosios pagalbos dispečerinių funkcijas
Vyriausybė pasitarime trečiadienį sutarė, kaip 2014–2016 metais bus plečiama bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūra. Pagal planą, numatoma į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) integruoti greitosios medicinos pagalbos tarnybų atliekamas atsakymo į pagalbos skambučius funkcijas, taip pat BPC turėtų būti perduotas greitosios medicinos pagalbos pajėgų operatyvus valdymas.
Tautos balsas: Bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 vertina neigiamai
2004 metais įstojusi į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo įsivesti vienodą visoje Europoje skubiosios pagalbos telefono numerį 112. Tokio numerio poreikį lėmė sparčiai didėjantis keliaujančiųjų į kitas šalis skaičius bei siekis užtikrinti jų saugumą. Tačiau gatvėse pakalbintų tauragiškių nuomone, „savų“ atskirų pagalbos tarnybų (gaisrinės, policijos ir greitosios) telefonų numerių atsisakymas įnešė tik sumaišties ir pailgino patį pagalbos išsikvietimo procesą.
Ką rinktis savigynai: kirvakotį ar 112?
Kai visame rajone dirba tik vienas policijos ekipažas, kaimo žmonėms reikia pasukti galvą, kaip apsiginti, kol atvažiuos bendruoju pagalbos telefonu 112 iškviesti pareigūnai. Kai kas ginasi šunimis, kai kas – kirvakočiais. Savigynai – kirvakotis ir apgalvotas planas Onos Paliukienės vienkiemis Joniškio rajone, pasislėpęs tarp medžių ir senų apgriuvusių fermų. Artėji prie kiemo, tuoj įsijungia „signalizacija“ – du šunys. Vienkiemio šeimininkė dirba kieme ir giria savo sargus.
V. Andriukaitis: būtina įgyvendinti 112 projektą, bet naudinga turėti ir 113 sistemą
Lietuva privalo įgyvendinti Bendrojo pagalbos centro (BPC) numeriu 112 projektą, bet būtų naudinga turėti paralelinę greitosios pagalbos prašymų priėmimo numeriu 113 sistemą, sako sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. „Žinoma, būtina įgyvendinti BPC numeriu 112 projektą, bet būtų naudinga turėti paralelinę greitosios pagalbos prašymų priėmimo numeriu 113 sistemą, kuri pereinamuoju laikotarpiu remtųsi penkiomis dispečerinėmis. Netvirtinu, kad reikia kurti dvi sistemas.
Politikų šou aplink nužudytą mergaitę
Kokie tik politiniai veideliai ir snukučiai vėl neišlindo į dienos šviesą, kas tik nepareiškė pasipiktinimo, kai paaiškėjo, jog milijonus prarijusio pagalbos telefono sistema neveikia. Apie kai kuriuos iš pareigų juos atleidę rinkėjai jau buvo spėję net primiršti. Pavardžių neminėsiu, nes ir taip daugeliui jų per daug garbės.