sveikas

Knarkimas – pagydomas: gydytojas pasakė, kaip jo atsikratyti (1) 1643532321
Partnerio knarkimas vienas iš labiausiai erzinančių reiškinių. Dėl jo žmonės ima miegoti atskirai, kartais tai tampa ir skyrybų priežastimi, tačiau knarkimas gali būti sėkmingai gydomas. Kaip to pasiekti, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Gydytojas otorinolaringologas Marius Kašėta teigė, kad dauguma žmonių net nežino, jog ši problema – sprendžiama.
„Jie gali ieškoti pagalbos, o dažniausiai žmonės kreipiasi paraginti, kaip mes sakome, lovos partnerių.

Nerijus Juška prakalbo apie sveikatos bėdas: atrado vieną gydymosi būdą 1642494000
Sąnarių sveikata ir ilgaamžiškumas priklauso nuo žmogaus kasdienių įpročių. Nuo susidėvėjimo sąnarius saugo mitybos pasirinkimai, judėjimo įpročiai ir kiti gyvenimo būdo veiksniai. Laidoje „Sveikas rytojus“ apie sąnarių problemas ir negalavimus pasakojo primarijus, baleto mokyklos įkūrėjas Nerijus Juška.
„Atsimenu senus laikus, kai mama sužinojo apie mano sąnarių bėdas. Grįžus pas tėvus į Telšius mama privirdavo didžiulius puodus kiaulės kojų, kuriose gausu kolageno.

Ištikus širdies smūgiui pirmos 5 minutės – kritinės: gydytojai parodė, kaip suteikti pirmąją pagalbą 1642326600
Apie pirmąją pagalbą girdime nuo vaikystės, tačiau dažniausiai tikimės, kad įvykiai, dėl kurių jos prisireiks, mūsų neužklups. Visgi su metais pirmosios pagalbos gali prisireikti bet kuriam, ypač jei sustreikuoja širdis. Kokią pagalbą reikėtų suteikti, domėjosi TV3 laidą „Sveikas rytojus“.
Staigus širdies sustojimas yra pagrindinė mirties priežastis Europoje, todėl pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę. Deja, ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti.

Skanus ir sveikas grikių risotto su moliūgu: patiks kiekvienam 1641888300
Po švenčių daugelis jaučiasi apsunkęs, todėl Naujųjų metų pradžioje duoda sau pažadą atsikratyti kelių kilogramų, valgyti sveikiau ir daugiau judėti. Tarsi išgirdęs tokius norus, šįkart TV3 laidos „La maistas“ vedėjas Gian Luca Demarco pakvietė ne tik netikėtai treniruotei, bet ir pasigaminti sveikesnį patiekalą, kuris, anot virtuvės šefo, taps savotišku susitikimu tarp Italijos ir Lietuvos.
Grikių mėgėjų pietums ar gardžiai vakarienei – grikių risotto su moliūgais.

Indrė Trusovė pataria, kaip po gimdymo susigrąžinti figūrą: „Viską reikia daryti po truputį“ 1641115920
Nėštumas – didelis išbandymas kiekvienos moters kūnui, o susilaukus vaikelio susigrąžinti iki nėštumo turėtas kūno formas kartais gali būti ne taip paprasta. Medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ dietistė Indrė Trusovė atskleidė, kaip jai pavyko atsikratyti per nėštumus priaugtų kilogramų ir pasidalino patarimais nuo ko pradėti, siekiant išsvajotų pokyčių.

Nepaprastai skanus ir sveikas desertas: neprireiks nė šaukštelio cukraus 1639995300
Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų.

Legendinis krepšininkas Valdemaras Chomičius atvirai apie sportą, patirtas traumas ir alinančią sportininkų kasdienybę (3) 1639904760
Artroskopinės operacijos – tai ortopedijos traumatologijos dabartis ir ateitis. Artroskopinės operacijos yra atliekamos mažai invaziniu būdu – mažais pjūviais, kurie nepalieka didelių randų. Apie šios operacijos dėka pratęstą sportininko karjerą laidoje „Sveikas rytojus“ pasakos legendinis Lietuvos krepšininkas Valdemaras Chomičius.
Kartais sąnarių skausmas yra atsakas į bendrą kūno nuovargį, intensyvią fizinę veiklą ar net stresą.

Prieš šešis metus prostatos vėžio diagnozę išgirdęs Arvydas Stonys: „Esu dėkingas savo žmonai, kad sveikstu“ 1639816380
Dėl prostatos vėžio kasmet Lietuvoje netenkame apie 500 vyrų gyvybių. Prostatos vėžio diagnozė prieš šešis metus kojas pakirto ir žinomam iliuzionistui Arvydui Stoniui, tačiau vyras atrado savyje jėgų stoti į kovą su klastinga liga ir jam pavyko ją pažaboti.

Žiemą nekartokite kelių klaidų: gali skaudžiai atsiliepti jūsų sveikatai 1639651800
23 veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos Artrito asociacija surengė seminarą „Teisė žinoti“ apie saugų elgesį ir traumas sergantiesiems sąnarių ligomis. Devynių bendrijų, priklausančių organizacijai, pirmininkai aptarė gydymo naujoves ir pagalbą slidžiuoju metų laiku.

Erekcijos sutrikimai kamuoja jaunus lietuvius: kenčia ir 20-mečiai 1639036200
Ilgas prostatos problemų ignoravimas vyrus gali privesti iki vėžinių susirgimų. Iniciatyvūs vyrai skatina laiku atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir rengia įvairias šviečiamąsias iniciatyvas. Vienos jų, bėgimo „Ūsai bėga“ iniciatorius, buvęs barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus sako, kad tokios idėjos skatina vyrus prabilti apie savo problemas ir tikrintis sveikatą, ypač, savo taip vadinamąją antrąją širdį – prostatą, rašoma pranešime spaudai.

Tobula šypsena besidžiaugianti Irena Starošaitė: „Tai ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas“ (2) 1638692400
Odontologų rūmų duomenimis, visiškai sveikais dantimis pasigirti gali tik 1 iš 100 lietuvių. Rūpintis dantų sveikata kiekvienas turėtų ne tik dėl estetikos, bet ir dėl bendros sveikatos būklės. Su tuo sutinka ir žinoma dainininkė, tobulos šypsenos savininkė Irena Starošaitė.

Išgirdusi vėžio diagnozę Kristina Brazauskienė nepasidavė: „Viskas yra pagydoma, jei pats sau padedi“ 1638606480
Ne taip seniai verslininkei Kristinai Brazauskienei buvo diagnozuota III stadijos melanoma. Moteriai pavyko suvaldyti ligą ir šiandien ji jaučiasi puikiai. Medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“ ji jau rytoj pasakos, kaip pasikeitė gyvenimas ir kasdieniniai įpročiai, išgirdus ligos diagnozę.
Melanoma – itin pavojingas odos vėžio tipas.

Gražina Baikštytė prakalbo apie sveikatos bėdas: „Kentėjau net porą parų“ 1638523200
Žarnynas, dar kitaip vadinamas antrosiomis smegenimis, yra sudėtingas organas, kuriame gaminasi net 80 proc. imuninės sistemos ląstelių. Viena iš ūmiausių žarnyno ligų – apendicito uždegimas. Pajutę tokius simptomus, kaip pilvo skausmas ar pykinimas, žmonės dažnai juos supainioja su paprasčiausiais virškinimo sutrikimais ir laukia, kol skausmas praeis, tačiau tai – didelė klaida.

Onkologine liga sirgusi 12–metė Sibilė dabar dėkoja gydytojams: kraujo vėžiu mergaitė susirgo vos 3 metų 1638106200
Šiandien 12 metų Sibilė niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių, tačiau tolimuose mergaitės prisiminimuose vis dar liko išgyvenimai, sukrėtę jos vaikišką pasaulį.
TV3 laidoje „Sveikas rytojus“ mergaitė pasakojo, kad būdama vos 3 metų Sibilė susirgo agresyvia ir ūmia onkologine liga – kraujo vėžiu.
„Prisimenu gydytoją tokiais oranžiniais plaukais. Nepamenu jos vardo, bet kai su klase ekskursijos metu ėjome į ligoninę, pasakiau, kad norėčiau susitikti būtent su ja, nes jos seniai nemačiau.

Jūratė Norvaišienė prakalbo apie jai atliktą operaciją: sušlubavo sveikata (5) 1637664600
Nuolatiniai sąnarių skausmai atima galimybę laisvai judėti ir džiaugtis gyvenimu be suvaržymų. Degeneracines sąnarių ligas atsirasti skatina metams bėgant vykstantys senėjimo procesai. Dažna tokio pobūdžio liga yra osteoartritas, kuri gali pažeisti bet kurį sąnarį.
Pasak gydytojo ortopedo traumatologo, medicinos mokslų daktaro Aurimo Širkos, sąnarių skausmai yra patys dažniausi į jį besikreipiančių pacientų nusiskundimai, rašoma pranešime spaudai.

Specialistai įspėja turinčius antsvorio – netinkamos dietos gali prišaukti rimtų bėdų 1637487900
Prieš keletą metų Lietuva pateko į Europos labiausiai nutukusių žmonių penketuką, beveik kas trečias šalies gyventojas turi antsvorio ir dėl to kylančių sveikatos problemų. Kaip tinkamai ir be drastiškų dietų sureguliuoti savo mitybą, domėjosi TV3 laida „Sveikas rytojus“.
Turintys antsvorio žmonės du kartus labiau rizikuoja susirgti virusinėmis ligomis, debetu, sąnarių, širdies, virškinamojo trakto negalavimais ir onkologinėmis ligomis.

Gydytojas onkologas Augustinas Baušys: „Daržovės ir vaisiai mažina skrandžio vėžio riziką“ 1637488200
Skrandžio vėžys yra trečia pagrindinė mirčių nuo vėžio priežastis pasaulyje. Lapkričio mėnuo yra skirtas šios ligos žinomumui. Neatsitiktinai Lisabonoje vyko Europos chirurgų onkologų draugijos kasmetinis kongresas, kuriame gvildentos ir skrandžio vėžio gydymo aktualijos.
Iš kongreso grįžęs pilvo chirurgas onkologas Augustinas Baušys kartu su savo tėvu, taip pat pilvo chirurgu, onkologu, mokslo daktaru Rimantu Bašiu, sutiko pasidalyti įžvalgomis apie skrandžio vėžio situaciją Lietuvoje.

46 metus plaukimo trenere dirbanti Gedimino Juodeikos mama Virginija: „Judėjimas vandenyje gali labai daug“ 1637228855
Kone visų sričių medikai – kardiologai, neurologai, psichiatrai ir kiti – nuolat skatina žmonės kuo daugiau judėti. Judėjimas reikalingas, kad apsisaugotume nuo ligų bei greičiau jas įveiktume, be to, judant išsiskiria laimės hormonai. Profesorius Alvydas Juocevičius pabrėžia, kad judėti būtina visiems, o ypatingai ligoniams – mat judant sveikimo bei gijimo kelias gali būti gerokai sėkmingesnis.
„Daugelis vidaus organų sistemų funkcionuoja priklausomai nuo raumenų aktyvumo.

Sergantiems venų varikoze – gydytojų įspėjimas apie rimtesnes komplikacijas: nedelskite ilgai 1636878600
Venų varikozė ypač dažna vyresnių žmonių liga. Tai viena iš lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo stadijų, kai pirmiausia pasimato paprasti mazgeliai. Deja, neretai pas gydytoją atvykstama jau su progresavusia liga ir prasidėjusiomis komplikacijomis.
TV3 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kaip ją pastebėti ankstyvoje stadijoje ir kada kreiptis į gydytojus, nes šios ligos sunkiausia stadija – atsiveriančios opos.
„Jas labai sunku išgydyti.

Medikai pasakė, kaip atpažinti insultą: svarbiausi yra 3 požymiai 1636792200
Lietuvoje būtinoji specializuota pagalba laiku suteikiama tik 15–20 proc. visų žmonių, kurie patiria insultą. 85 proc. jų – į medikus kreipėsi per vėlai. TV3 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kaip pastebėti pirmuosius insulto požymius.
1 iš 4 suaugusiųjų kada nors patiria insultą, o sulaukus 60 metų insulto rizika padidėja net 5 kartus.
„Patyręs insultą žmogus gal ir nemirs, tačiau yra didelė rizika, kad laiku negydant, neatpažįstant insulto jo gyvenimas gali būti jau ne toks.

Krūties vėžiu serga ne tik moterys, bet ir vyrai: dažnai tai nustatoma tik ligai pažengus 1635673500
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje ir daugelyje vakarų pasaulio šalių. Kas 8 moteris per gyvenimą suserga krūties vėžiu, o kas trečia – įvairiomis vėžio formomis.
Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas Valerijus Ostapenko TV3 laidai „Sveikas rytojus“ teigė, kad kiekviena moteris turi būti budri visą gyvenimą, nes ši liga taikosi į įvairaus amžiaus grupes.

Profesorius Valerijus Ostapenko: „Vyrai gėdijasi šios ligos, nors jiems ji pasitaiko rečiau“ 1634452020
Spalis – krūties vėžio žinomumo mėnuo. Krūties vėžys dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Kas aštunta moteris per gyvenimą suserga krūties vėžiu, o kas trečia moteris, per gyvenimą, suserga įvairiomis vėžio formomis. Pasak Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjo, gydytojo chirurgo, profesoriaus Valerijaus Ostapenko, kiekviena moteris turi būti budri visą gyvenimą, nes ši liga taikosi į įvairaus amžiaus grupes.

Vygintas Kaikaris atskleidė įdomių faktų apie botulino toksino injekcijas: „Anksčiau tai buvo vaistas žvairumui gydyti“ 1633247100
Kūno oda yra pats didžiausias žmogaus organas, kuriam reikalinga ypatinga priežiūra ir dėmesys, mat būtent oda dažniausiai atskleidžia ir žmogaus amžių, ir sveikatos būklę. Bėgant metams dažnas siekia atrasti metodą, kaip pristabdyti odos senėjimo procesą ir kuo ilgiau išlaikyti odą sveiką ir gražią.
Gydytoja dermavenerologė Toma Dimšienė nepagražina – odos senėjimo sustabdyti visiškai neįmanoma, tačiau pristabdyti – tikrai taip.

Ramūnas Vyšniauskas apie žalingus gyvenimo įpročius: „Aš irgi ne išimtis, pasitaiko visko“ 1633242300
Žinomas sportininkas, daugkartinis Lietuvos sunkiosios atletikos čempionas Ramūnas Vyšniauskas neslepia, jog visada stengėsi kruopščiai laikytis sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo. Vis tik baigta sportininko karjera ir pradėti verslai išbalansavo vyro mitybą ir režimą, todėl Ramūnas pradėjo domėtis sveikatai palankiais polifenoliais, esančiais brokoliuose, granatuose, ciberžolėse, žaliojoje arbatoje, ir jų nauda organizmui.
Pajusti, kad organizmo apsauginės funkcijos nusilpo, nėra sudėtinga.

Prakalbo apie Arvydo Stonio įveiktą prostatos vėžį: svarbiausia – pasitikrinti 1631269200
Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva rugsėjo 15-oji yra paskelbta pasauline kovos su prostatos vėžio diena. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus. Šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50-ies metų vyras. Ir nors medicinos mokslas sparčiai žengia į priekį, gydytojai primena, jog prostatos ligos – niekur nedingo.

Kauno klinikų gydytojas pasakė, kodėl nuo Covid-19 reikėtų skiepyti vaikus (11) 1624697100
Covid-19 palietė daugelį žmonių visame pasaulyje ir pasiglemžė ne vieną gyvybę. Kauno klinikų gydytojui teko matyti ir tokių ligonių, kurie mirė nuo Covid-19, nors gyvenime nesirgo jokia kita liga.
LSMU ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas TV3 laidoje „Būk sveikas“ pasakojo, kad jam teko matyti ne vieną ligonį, kurio gyvenimas baigėsi dėl Covid-19, nors jis kitomis ligomis nėra sirgęs nei karto.

Karštą vasaros dieną atsigaivinti tinkantis kokteilis: pasigaminti reikės kelių ingridientų 1624519800
Vasarą, vyraujant karščiams, norisi skaniai atsigaivinti vėsiu gėrimu, o sportuojantiems – dar ir sveiku. TV3 laida „Būk sveikas“ pasidalino keliais sveikų ir skanių kokteilių receptais.
„Urban Bantendes“ vadovas Aurimas Mažilis pademonstravo, kaip pasigaminti saldų, karštai vasaros dienai tinkantį kokteilį.
Jums reikės:
300 g braškių;
50 ml pieno;
30 ml medaus;
1 žaliosios citrinos sulčių;
200 g natūralaus jogurto;
6–8 anakardžio riešutų.

Kauno klinikų gydytojas pasakojo, kaip keitėsi Covid-19 sitaucija ligoninėje: pradžioje turėjome chaosą 1624524300
Covid-19 pandemijos bangos atsispindėjo ir ligoninėje. LSMU ligoninės gydytojas TV3 laidai „Būk sveikas“ papasakojo, kaip per visą pandemiją ligoninėje keitėsi sunkių ligonių amžius ir bendra ligoninės situacija.
LSMU ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Tomas Tamošuitis teigė, kad pirmosios bangos metu vyravo garbaus amžiaus sunkūs ligoniai.

Pietų Afrikoje dramblys sumaitojo sunkvežimį – vairuotojas per plauką liko sveikas 1623350700
Ramus pasivažinėjimas sunkvežimio vairuotojui Pietų Afrikoje virto diena, kurios, greičiausiai, niekada nepamirš. Vaizdo registratorius užfiksavo, kaip jis sustoja praleisti pasivaikščioti išėjusį dramblį. Gyvūnas jį stebi, ima bėgti jo link, tačiau greitai persigalvoja ir patraukia toliau per pievą.
Tačiau vos apsukęs ratą aplink krūmą, dramblys apsisuka ir pasileidžia „Nukeri“ kompanijos sunkvežimio link. Jo kapotas – visiškai sumaitotas.

3-mečio sūnaus gyvybė užgeso mamai ant rankų: iki tol atrodė sveikas berniukas (1) 1622195400
Vėžys trimečio anglo berniuko Robbie Ellioto kūnelį suėdė per tris savaites – jo šeima pasakoja apie išgyventą tragediją. Visos viltys jį išgelbėti sudužo, kai augliai išplito per daug.
Trimetis berniukas mirė mamai ant rankų, kai vėžys apėmė visą jo kūną ir kovoti nebebuvo įmanoma.

Pirmieji Alzheimerio požymiai – jau ankstyvame amžiuje: paaiškino, kaip pastebėti ligą 1621755000
Alzheimeris progresuojantis degeneracinis centrinės nervų sistemos pažeidimas, dėl kurios silpnaprotystė gali ištikti net didelio intelektinio potencialo žmones.
TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kaip ją pastebėti.
Alzheimerio simptomai
Sutrikus normaliems biocheminiams informacijos perdavimo procesams keičiasi žmogaus elgesys. Nors dažnai ligos pradžia gali būti ir nepastebima, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į detales.

Gydytoja atsakė, kodėl vyresniame amžiuje sunkiau numesti svorio 1621668600
Į viršų pakilę skaičiai svarstyklėse ir kelias dydžiais didesni drabužiai – vieni pirmųjų signalų apie kūno pokyčius. Numesti nereikalingo svorio reikalauja nemažai laiko ir pastangų, tačiau ar tam įtakos gali turėti amžius domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Vyresniems žmonėms kiek lengviau sustambėti. Tam įtakos turi ir sulėtėjusi medžiagų apykaita, ir skysčių organizme mažėjimas.

Pastoti bandančioms poroms – gydytojo patarimai: pasakė, kada vertėtų sunerimti 1620550800
Ne viena susilaukti vaikelio norinti pora susiduria su įvairiomis problemomis. Ką daryti, jei net ir labai stengiantis nepavyksta pastoti, ir kada jau reikia kreiptis pagalbos, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Dažniausiai pasitaikančios nevaisingumo priežastys – nekokybiška sperma, ovuliacijos nebuvimas ir kiaušintakio pažeidimas.
„Virš 35 (metų – aut. pas.

Periodontitas didina riziką susirgti Alzheimeriu – pavojus didėja net kelis kartus 1620464018
Periodontitas daugeliui kelia baimę. Tai klastinga, lėtinė, progresuojanti dantis supančių audinių liga. Ši liga ne tik gali sumažinti pasitikėjimą savimi, sukelti kompleksų, bet ir didina Alzheimerio riziką.
Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Periodontito priežastys ir simptomai
Šios ligos atsiradimą skatina tarp danties ir dantenų susidariusi 6 milimetrų ar dar gilesnė kišenė, kurioje kaupiasi bakterijos.

Gydytoja: pandemijos suformuoti įpročiai sumažino užsikrėtimus ir kitomis ligomis (1) 1619945100
Jau daugiau nei metus garsiai aptarinėjamos Covid-19 pandemijos pasekmės ir spėliojama, kas laukia ateityje, tačiau specialistai teigia, kad pandemija turėjo teigiamos įtakos užkrečiamųjų ligų plitimui mažinti.
Kaip pandemijos suformuoti nauji įpročiai susiję su užkrečiamųjų ligų plitimu, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“, o specialistai teigė, kad naujų įpročių atsirado tikrai nemažai.
„Žmonės pagaliau įprato kruopščiai nusiplauti rankas, dezinfekuoti paviršius.

Paracetamolis – pirmas vaistas nuo skausmo, tačiau kartais patariama jo vengti 1619940600
Patiriamas skausmas išbalansuoja kūną, sugadina nuotaiką ir pablogina žmogaus gyvenimo kokybę, todėl daugelis pagalbos ieško namų vaistinėlėje. Kokiais vaistais skausmus malšinti geriausia ir kada to daryti nereikėtų, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Gydytojai teigė, kad žmonės nuskausminamaisiais dažniausiai malšina galvos, dantų, raumenų, sąnarių skausmus, tačiau yra skausmų, kurių malšinti nereikėtų.

Psichologė įspėja: nesibaigianti savikritika dėl išvaizdos sukelia rimtą sutrikimą 1618126200
Daugelis žmonių sau yra savikritiški, bet ne visada trūkumai, kuriuos matome veidrodyje, yra realūs. Kai kuriems žmonėms tai išsivysto net į psichologinę ligą. Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Per didelis savikritiškumas išvaizdos atžvilgiu, kompleksai, ruminavimas, kada žmogus laikosi neigiamų įsitikinimų, gali virsti į psichologinį sutrikimą dismorfofobiją.
„Tai yra tai, kada žmogus ruminuoja savo galvoje tam tikras mintis apie savo trūkumus.

Šie ankstyvieji menopauzės simptomai – ženklas, kad gali prasidėti sunkios ligos 1618039800
Menopauzės simptomai moterims gali pasireikšti kelis metus prieš menstruacijų išnykimą. Stiprūs ankstyvieji menopauzės simptomai gali rodyti, kad ateityje moteris gali turėti rimtų sveikatos problemų.
Moteris labiausiai vargina būtent ankstyvieji simptomai, o kaip lengviau išgyventi šį sudėtingą laikotarpį domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
„Etapas, kuris dažniausiai prasideda tarp 48 ir 52 gyvenimo metų, ir vidurkis pasaulyje yra apie 51,5 metų.

Gydytoja pasakė mažai kam žinomą faktą apie kairiarankius: tai lemia genai 1617521400
Nors kairiarankių visame pasaulyje yra labai nedaug, tikriausiai, kiekvienas pažįstą tokį žmogų. Kad žmogus aktyviau naudojasi kaire ranka lemia dominuojantis smegenų pusrutulis, tačiau būtent jis turi ryšį su psichinėmis ligomis. TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, ar kairiarankiai yra labiau linkę jomis sirgti.
Kairiarankių visame pasaulyje yra apie 10 proc. Žmonės yra kairiarankiai todėl, kad genetiškai paveldi tam tikras galvos smegenų ypatybes.

Medikai neteko žado: 73-ejų moteris pagimdė sveikas dvynes 1616403000
73 metų moteris, kuri, pagimdžiusi dvynes, tapo vyriausia mama pasaulyje, neseniai pasidalino žinia apie savo vyro mirtį.
Yerramatti Mangayamma, mirus jos 84 metų vyrui po širdies smūgio, dabar viena augina savo pusantrų metukų dukrytes Rama Tulasi ir Uma Tulasi.

Ekspertai: moterys vis dažniau tampa priklausomos nuo raminamųjų ir alkoholio (3) 1615630500
Į įvairias priklausomybes įninka tiek vyrai, tiek moterys, tačiau pastebima tendencija, kad pastaraisiais metais vis daugiau moterų pasineria į alkoholizmo liūną arba tampa priklausomos nuo raminamųjų vaistų.
Kaip moterys pasineria į priklausomybes ir kaip jas atpažinti, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.
„Joms yra būdingas teleskopo fenomenas. Tai reiškia, kad moterys priklausomai pradeda elgtis vėliau, bet priklausomybė gilesnė joms išsivysto ankščiau.

Specialistai ragina susimąstyti: antsvoris stipriai mažina lytinį potraukį 1615105800
Turintis antsvorio asmuo susiduria su daugybe problemų. Papildomas svoris neigiamai veikia daug organizmo sistemų, nes jis skatina įvairias ligas. Antsvoris kenkia ne tik bendrai savijautai, gyvenimo būdui, bet ir lytinei sveikatai.
TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kaip antsvoris susijęs su lytiniu potraukiu.
„Vyro lytinis potraukis pagrinde yra priklausomas nuo testosterono lygio, o testosterono lygis labai priklauso nuo bendros organizmo sveikatos.

Specialistai pataria nesidžiaugti: staigus svorio kritimas gali reikšti rimtas ligas (2) 1615019400
Daugelį džiugina, kai krinta svoris, tačiau, ar tikrai reikėtų taip reaguoti? Kodėl be pastangų ar specialių dietų svoris pradeda kristi, domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Svorio pasikeitimams įtakos turi ir metų laikai bei sezonai, sveikatos būklė, o moterų svoris gali kisti ir dėl menstruacijų.
„Vasarą mes tampame judresni, aktyvesni – svoris šiek tiek sumažėja. Žiemą daugiau sėslumo, mažiau kur einame, maistas dėl šalto oro riebesnis ir tikrai mes visi priaugame vieną, kitą kilogramą.

Specialistai paaiškino, ar galima sportuoti menstruacijų metu 1613809800
Sportą mėgstančioms moteris dažnai kyla klausimas, ar galima šia mėgstama veikla užsiimti menstruacijų metu? Į šį klausimą atsakymo ieškojo TV3 laida „Būk sveikas“.
Specialistų teigimu, sportas menstruacijų metu netgi gali turėti teigiamą poveikį.
„Vykdant aktyvią fizinę veiklą žmogaus smegenyse gaminasi endorfinai – tam tikros cheminės medžiagos, kurios kitaip vadinamos laimės hormonu.

Specialistai: moterims patariama sportuoti jau antrą parą po gimdymo (3) 1613464200
Nėštumas kiekvienai moteriai ypatingas laikotarpis, tačiau po gimdymo nauji išgyvenimai ir potyriai nesibaigia. Neretai pagimdžiusios moterys susimąsto, kada galima ir reikėtų pradėti sportuoti. Tuo domėjosi ir TV3 laida „Būk sveikas“.
Nors iškart po gimdymo į sporto klubą veržtis nevalia, tačiau mankštintis rekomenduojama, bet kada geriau pradėti priklauso nuo gimdymo pobūdžio.

Gydytoja įvardijo, kurie saldikliai kelia pavojų sveikatai: ragina žiūrėti į produkto etiketę 1613291400
Maisto pramonė dažnai klientus vilioja skambia fraze, kad produktas yra be cukraus, tačiau tokiu atveju jo sudėtyje būna nemažai saldiklių. Ar cukrų gerai keisti į saldiklius, aiškino TV3 laida „Būk sveikas“.
Saldikliai – maisto priedas, kuris vartojamas maistui pagardinti. Jie už cukrų saldesnį nuo 30 iki 3000 kartų, todėl jų reikia daug mažiau, o tai mažina produkto gamybos išlaidas. Dėl šios priežasties saldikliai dažnai naudojami maisto pramonėje.

Gydytoja paaiškino, kaip hormoniniai sutrikimai gali pakeisti žmogaus veido bruožus (3) 1612686600
Organizmas turi daugybę endokrininių liaukų, o kiekviena jų yra atsakinga už tam tikrą veiklą. Natūralu, kad neigiami šių liaukų pokyčiai duoda signalą ir žmogaus kūnui.
Yra keletas endokrininių sutrikimų, kurie akivaizdžiai atsispindi žmogaus veide. Kokie tai sutrikimai, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.
„Iš dažnesnių patologijų – jei skydliaukės veikla suaktyvėja, kartais net stebime padidėjusias akis – išverstakumas.

Gydytojas atskleidė, ko negalima daryti viduriuojant: gali prasidėti traukuliai 1612600200
Viduriavimas – viena iš nemaloniausių ligų, kuriai užklupus griebiamasi įvairiausių priemonių, tačiau kai kurios jų gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Tad kaip elgtis teisingai, ką vartoti ir kokius skysčius gerti domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Viduriavimas dažniausiai būna infekcinis ir jis pavojingiausias vaikams iki 1 metų, tačiau šios ligos komplikacijos gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms.

Vilnietei svorio metimas virto alinančiu badu: norėdavo išvemti net vandenį (13) 1612458000
Kai kurie, pamatę 24-erių Ievos pokyčius, negali patikėti, kad tai tikrai tas pats žmogus. Mergina per metus laiko numetė 40 kilogramų ir kardinaliai pakeitė savo gyvenimą būdą. Tačiau ji atvira – ne viskas yra taip gražu, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Iš Birštono kilusi, o šiuo metu Vilniuje gyvenanti Ieva dirba sporto klube ir su nekantrumu laukia, kai galės pradėti asmeninio trenerio kursus.

Gydytoja įspėja – sportas peršalimo metu gali tapti staigios mirties priežastimi 1612081800
Pasijutus prastai susimąstome, kaip turėtume elgtis – galbūt reikėtų visą dieną gulėti lovoje, o gal galima ir pasportuoti. Gydytojų teigimu, pasireiškus tam tikriems simptomams nuo sporto reikėtų susilaikyti. Kokie tai simptomai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
„Peršalimo metu dažniausiai jaučiami simptomai yra nosies užburkimas, slogavimas, gerklės perštėjimas.