sveikas

Norint išvengti infarkto vieną rodiklį reikia stebėti jau nuo 25 metų: gydytoja įvardijo kokį (1) 1664004600
Kiekvienais metais rugsėjo 29 d. yra minima pasaulinė širdies diena. Tądien daugelio šalių gyventojai kviečiami labiau rūpintis savo sveikata primenant, kad mirštamumo statistikoje širdies ir kraujagyslių ligos nulemia daugiau nei pusę visų mirčių.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja, kardiologė teigė, kad visi žmonės nuo 25 metų amžiaus turėtų žinoti savo cholesterolio koncentraciją kraujyje.

Garsi dizainerė prieš metus ryžosi pilvo plastikos operacijai: papasakojo, kas pasikeitė (1) 1664002305
Garsios Lietuvos dizainerės, mados namų „Inži“ įkūrėjos Ingridos Žitkauskaitės-Naujokės gyvenimą estetika lydi kiekviena dieną. Moteris kuria vestuvines bei progines sukneles ir puošia moteris gražiausioms jų gyvenimo šventėms, tačiau ir jai pačiai visada buvo svarbu gerai atrodyti, todėl prieš metus moteris ryžosi plastinei pilvo operacijai.
Liekna talija nuo pat senų laikų buvo laikoma moteriškumo simboliu. Moterys norėjo ją pabrėžti, rinkdavosi atitinkamus rūbus, kad liemuo išryškėtų.

Viena gražiausių moterų Lietuvoje Toma Vaškevičiūtė atskleidė grožio paslaptį (13) 1663498230
Garsi Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorė Toma Vaškevičiūtė žavi ne tik talentu, bet ir neblėstančiu grožiu bei žavesiu. Žinoma aktorė atvira – jos amato žmonėms dėl nuolat daromo grimo ir darbo aplinkos puoselėti grožį yra itin sunku, tačiau tai, be jokios abejonės, yra išties svarbu.

Mokslininkai nustatė, kurioje šalyje moterų krūtinės didžiausios: tai lemia vienas faktorius (2) 1663404300
Skirtingos pasaulio šalys moterišką grožį įsivaizduoja savaip. Vienose jų moteriškumo etalonas yra didelė krūtinė, kitose – maža. TV8 laida „Sveikas rytojus“ pasidomėjo, kokiose Europos šalyse ar pasaulyje moterys turi didžiausią krutinę.
Britų mokslininkai atliko tyrimus, kokioje Europos šalyje gyvena didžiausią krutinę turinčios moterys. Jame dalyvavo daugiau nei 5 tūkstančiai moterų nuo 30 iki 39 metų.

Ekspertai pasakė, kaip lengviau mesti rūkyti: svarbu atsižvelgti į 3 aspektus 1656228600
Širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligos, vėžys ir diabetas – pagrindinės mirties priežastys visame pasaulyje. TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kaip susitvarkyti su vienu pagrindinių veiksnių, skatinančių šiuos susirgimus.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad nuo šių ligų kasmet miršta 38 milijonai žmonių. Vienas iš sunkiai įveikiamų rizikos faktorių – žalingas tabako vartojimas. Įskaitant pasyvų rūkymą jis yra maždaug 14 proc. visų mirčių priežastis.

Gydytojai įspėja: šis virusas tyliai tūno kūne be simptomų ir gali išsivystyti į vėžį 1654932600
Hepatitas C – klastinga, virusinė, užkrečiama kepenų liga, kuri dešimtmečius organizme gali progresuoti be jokių simptomų, o vėliau pereiti į lėtinę formą ir išsivystyti į vėžį ar kepenų cirozę.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ akademikas, profesorius Limas Kupčinskas teigė, kad praėjusias metais Kauno klinikose buvo atlikta net 16 kepenų persodinimo operacijų. 7 iš operuotų pacientų sirgo kepenų ciroze arba kepenų vėžiu, kurį sukėlė hepatito C infekcija.

Šeimą ištiko šokas: palaidojus tėvą, jis sveikas ir gyvas pasibeldė į namus (2) 1654182600
55-erių metų indų kilmės vyras, kuris kaip spėjama, mirė vieną sekmadienį ir tą patį vakarą buvo palaidotas, į namus pasibeldė pirmadienio vakarą.
Policijos pareigūnas sakė, kad Moorthy prieš kelias dienas buvo išvykęs į Tirupūrą nuimti cukranendrių.
„28-erių Moorhy sūnus M. Karthi sekmadienio rytą sulaukė telefono skambučio, kuriame giminaitis jam pranešė, kad jo tėvas buvo rastas negyvas Sathyamangalam autobusų stotelėje.

Urologė atskleidė, kada vyrams reikėtų kreiptis pas medikus: tai gali byloti apie rimtas ligas 1654076580
Prasidėjus žiauriam karui Ukrainoje pradėta galvoti ir apie Lietuvos pasirengimą ekstremalioms situacijoms: slėptuves, maisto rezervus ir gyventojų paruošimą. Atsiranda vis daugiau savanorių, norinčių tinkamai pasirengti mūsų šalies gynybai bei keliaujančių į karo nusiaubtas zonas padėti Ukrainos žmonėms. Ypač susirūpinta potencialių šalies gynėjų – vyrų – sveikata.

Plinta širdį verianti nuotrauka: 5 artimųjų netekęs ukrainietis ironiškai pastebi, kad iš sugriauto namo sveikas liko tik jis ir puodelis 1653726480
Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelyanas socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo jautria nuotrauka.
Joje užiksuotas vyras, kuris grįžo į subombarduotus namus. Bombardavimo metu po nuolaužomis žuvo 5 jo artimieji. Vyriškis nuolaužose rado tik vieną sveiką daiktą – mažą puodelį, ir ironiškai pastebėjo, kad iš sugriauto namo sveiki liko tik jis pats ir puodelis.
„Aš išsigydžiau, jie – nebeišgis.

Laikui nepavaldi Irena Marozienė prabilo apie sudėtingą operaciją: pusę metų negalėjo vaikščioti 1653291420
Karščio pylimai, prakaitavimas, nuotaikos ir seksualiniai pokyčiai yra dažni menopauzės simptomai, keliantys nerimą artėjančiai prie vidurio amžiaus moteriai. Tiksliai nustatyti menopauzės pradžią yra sudėtinga. Tam įtakos turi gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, svoris, mitybos, poilsio ir žalingi įpročiai, išgyvenamų teigiamų emocijų ir streso santykis.

Medikė paaiškino, kodėl atsiranda celiulitas: ne vienas teiginys apie jį – tik mitas (1) 1653204600
Apie celiulitą sklando nemažai mitų ir negatyvių kalbų, nors celiulitas – poodinio sluoksnio uždegimas, specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių.
TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi celiulito atsiradimo priežastimis ir mitais apie jį. Kineziterapeutė laidos metu pasakojo, kad egzistuoja kelios šio uždegimo atsiradimo priežastys.
„Visų pirma, tai yra hormonai.

Gydytoja įvardijo, kaip išvengti nemalonių menopauzės simptomų: „Reikia atrasti protingą balansą“ 1652599800
Karščio bangos, prakaitavimas, nuotaikų ir seksualiniai pokyčiai – dažni menopauzės simptomai, keliantys nerimą artėjančiai prie vidurio amžiaus moteriai. Kaip pasiruošti šiai neišvengiamybei, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Tiksliai nustatyti menopauzės pradžią sudėtinga, tam įtakos turi ir gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, svoris, mityba, poilsis ir žalingi įpročiai, išgyvenamų teigiamų emocijų ir streso santykis.

Ekspertai atsakė, ką daryti, kai kamuoja nemiga: „Tai kartokite kas 20 minučių“ (2) 1652520600
Miegą vis dar gaubia daugybė paslapčių. Miegas išlieka vienu įdomiausių mokslinių tyrimų objektų, kuris reikalingas žmogaus organizmui kaip maistais, vanduo ar oras, tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai.
TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kodėl daugeliui asmenų vis pasireiškia miego sutrikimai ir kokie jų yra dažniausi.
„Nemiga yra vienas dažniausių miego sutrikimų, dėl kurio skundžiasi net 30 proc. pasaulio žmonių.

Linijinių šokių entuziastės žino, kaip pažaboti sąnarių skausmus: „Šokiai suteikia ne tik gerą nuotaiką, bet ir sveikatą“ 1652342460
Sąnarių skausmo ir problemų priežasčių gal būti daug: įtakos gali turėti ir dėl senėjimo procesų plonėjantis kremzlinio sąnario audinys, ir antsvoris. Neapsaugoti nuo sąnarių problemų yra ir jaunesni asmenys.
Ligą taip pat gali lemti įgimti sąnarių pokyčiai vaikystėje ar vėliau patirtos traumos, uždegimai, ilgalaikė ir intensyvi sąnarių apkrova darbe ar treniruočių metu. Tačiau yra ir kita medalio pusė – sąnariai suserga ir nepakankamai judėdami.

Dainius Martinaitis prabilo apie sveikatos problemas: „Darosi baisu“ 1652250420
Kaulų ir sąnarių pažeidimai yra dažniausia ilgalaikio skausmo bei fizinės negalios priežastis, kuri visame pasaulyje kasmet paveikia šimtus milijonų žmonių. Pagal ligų paplitimą, judamojo aparato ligos yra trečioje vietoje – tai reiškia, kad apie 24 proc. viso pasaulio gyventojų turi pažeistą griaučių, raumenų ir sąnarių sistemą.

Garsi grožio specialistė prakalbo apie riebalų nusiurbimo operaciją: „Nežinau, kodėl taip ilgai laukiau“ (4) 1652165700
Sertifikuota nagų instruktorė, grožio salonų įkūrėja Justina Uždavinytė – graži, drąsi ir veikli moteris, tačiau ne daug kas žino, jog dar visai neseniai šią jauną moterį kamavo kompleksai dėl atsikišusio pilvo.
Nusisiurbusi riebalus nuo pilvos srities, moteris teigia esanti kaip niekada laiminga ir gailisi tik vieno – kad operacijai nesiryžo anksčiau.
Kaip medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo J. Uždavinytė, svarbiausiai yra gerai jaustis savo kūne.

Gydytoja atskleidė, kaip riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis sumažinti net 20 proc. (1) 1651912200
Statistikos duomenimis, Lietuva vis dar pirmauja Europoje pagal mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Nustatyta, kad ir cholesterolio kiekio rodikliai lietuvių kraujyje yra vieni didžiausių Europoje.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytoja kardiologė Greta Radauskaitė pasakojo, kad cholesterolio stebėjimas ir reguliavimas gali išgelbėti gyvybę.

Kristina Kaikarienė atvirai: „Nesu turėjusi jokių plastinių veido operacijų – net ir mano stebuklingas vyras nepadarys jų be randų“ 1651740900
Veido odos senėjimas yra neišvengiamas biologinis reiškinys, tačiau šiuolaikinės inovacijos kosmetologijos srityje gali padėti sėkmingai kovoti su ankstyvu odos senėjimu. Tuo įsitikinusi ir žinoma renginių organizatorė Kristina Kaikarienė.
Visada jaunatviškai atrodanti K. Kaikarienė medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ teigė mananti, kad įprastai tik su amžiumi moterys labiau ima save vertinti.

Cholesterolio kiekio rodikliai lietuvių kraujyje yra vieni didžiausių Europoje: kardiologė patarė, ką daryti 1651656780
Sveikatos specialistai jau seniai įrodę, kad fizinis aktyvumas mažina lėtinių ligų raidą. Yra paskaičiuota, jog 30 minučių aktyvaus judėjimo per dieną gali padėti išvengti tokių sunkių susirgimų kaip širdies infarktas ir insultas.
Su tuo sutinka ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojai, kiekvieno penktadienio pietus iškeitę į bėgiojimą šalia Neries upės.

68-erių Janina ragina vyresnes moteris nebijoti kalbėti apie seksą: „Jis ir toliau tęsiasi“ (12) 1650785400
Lytiniai santykiai vyresniame amžiuje – mitais apipinta tema. Dažnam stereotipiškai atrodo, jog lytiniai santykiai – tik jaunų žmonių gyvenimo dalis, tačiau medikai ir drąsūs vyresni žmonės teigia, kad anaiptol. Anot jų, seksas yra svarbus bet kokiame amžiuje.
Apie seksą vyresniame amžiuje vengiama kalbėti. Ypač moterims, sulaukusioms menopauzės, neretai atrodo, jog lytinis gyvenimas, atėjus šiam tarpsniui, tampa nebe toks svarbus.

Kodėl pagelsta dantys: burnos higienistė atskleidė netikėtus faktorius ir pasmerkė liaudiškas priemones dantų balinimui 1650524280
Graži ir sveika šypsena – puikios savijautos, geros nuotaikos ir pasitikėjimo savimi pagrindas. Deja, daugybė žmonių skundžiasi ar net jaučia diskomfortą dėl atspalvį pakeitusių, gelsvų dantų.
Laidoje „Sveikas rytojus“ gydytojo odontologo padėjėja, burnos higienistė Sandra Burčikaitė pasakojo, kad gana dažnai žmonės kreipiasi dėl gelsvų ar baltumą praradusių priekinių dantų.
„Dantų atspalvis priklauso nuo emalio storio.

Viktorija Šaulytė prisipažino apie ligą, kuri lydi visą gyvenimą: „Labai sunku atsikelti ryte“ 1650445560
Nors žiemą žmonės daugiau laiko praleidžia namuose, daugiau ilsisi ir valgo riebesnį maistą, pavasarį vis vien daugeliui ima trūkti jėgų, mat dažnam ima stigti geležies. Laidoje „Sveikas rytojus“ tinklaraštininkė, stilistė Viktorija Šaulytė pasakojo, jog ir ji pavasarį ima jausti geležies stygių.
„Hemoglobino kiekiui nukritus žemiau normos, pradedu jausti nuovargį, tačiau ne tokį, kaip po darbo dienos ar didesnio fizinio, psichologinio darbo.

Vienintelė liga, kuri gydoma ankščiau, nei pasireiškia simptomai: gydytojai pasakė, kaip ją nustatyti 1650270600
Net trečdalis pasaulio žmonių turi padidintą kraujo spaudimą ir tas skaičius vis auga. Dėl to ypač vertinamas operatyvumas nustatant galimus širdies ir kitų su kraujagyslių veikla susijusių sveikatos sistemų sutrikimus.
Deja, ne kiekvienas turi įprotį sekti savo kraujospūdį, o kodėl svarbu tai daryti reguliariai domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Kraujospūdį matuoti taisyklingai sugeba retas, todėl, pasak mokslų daktaro, kardiologo Mykolo Biliuko, galima nepastebėti rimtos ligos.

Norite, kad randai būtų kuo mažiau pastebimi? Gydytojai pasakė, ką daryti 1650031800
Po kiekvieno chirurginio prisilietimo lieka randai. Dažnas žmogus nori, kad jie išliktų minimalūs, tačiau nežino, kaip šio rezultato pasiekti. Apie tai domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Rando pėdsakų praktiškai nelieka, jei yra pažeistas tik odos viršutinis sluoksnis, tačiau operacijos metu yra neišvengiami gilesnių odos sluoksnių pažeidimai, todėl svarbu gydyti ir patį randą.

Artritas žmoniją kamuoja nuo neatmenamų laikų: profesorius įvardijo pagrindines ligos atsiradimo priežastis 1649746980
Archeologų ir antropologų darbais įrodyta, kad artritas žemėje egzistuoja nuo tada, kai gyvos būtybės įgavo tvirtą kaulinį skeletą.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, neurologas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis teigia, kad šiandieninė medicina turi daug veiksmingų priemonių, padedančių įveikti sąnarių skausmą, tik yra svarbi sąlyga – reikia tinkamai nustatyti skausmo priežastis.

Rafailas Karpis dukroms neleidžia žaisti telefonu: paaiškino, kodėl (1) 1649661848
Po žiemos dažnas pajunta atsiradusį akių sausumą, mat šildomos patalpos sausina orą ir taip daro įtaką akims. Taip pat daugybę laiko praleidžiame prie kompiuterių ir kitų išmaniųjų ekranų – tai irgi neigiamai veikia apsauginę ašarų akių plėvelę. Akių sausėjimui įtaką daro ir amžius, dulkėta aplinka bei kiti veiksniai.

Kardiologas Biliukas įspėja dėl hipertenzijos: „Į ligos patalą guldo atsainus požiūris į kraujospūdį“ 1649152680
Net trečdalis pasaulio žmonių turi padidintą kraujo spaudimą. Deja, šis skaičius vis auga. Ne tik pandemijos, bet ir grėsmingo karo fono apsuptyje operatyvumas tapo ypač vertinamas nustatant galimus širdies ir kitų, su kraujagyslių veikla susijusių, sveikatos sistemų sutrikimus.
Laidoje „Sveikas rytojus“ medicinos mokslų daktaras, kardiologas Mykolas Biliukas pasakojo, jog nedaugelis turi įprotį sekti savo kraujospūdį, o taisyklingai jį matuoti moka tik retas žmogus.

Primena apie nemokamas sveikatos paslaugas: nepraleiskite progos 1648720200
Širdies ir kraujotakos sistemos ligomis Lietuvoje serga maždaug kas trečias gyventojas. Bendras šių ligų kamuojamų žmonių skaičius, Higienos instituto duomenimis, siekia beveik 900 tūkst., be to, jos vis dar išlieka viena pagrindinių mirties priežasčių. Taigi statistika išties baugina.

Kai maistas tampa streso ir nerimo malšinimu: dietologas patarė, kaip stabdyti emocinį valgymą 1648622400
Pastebima, kad šiuo metu Lietuvoje žmonių emocinė sveikata yra pablogėjusi ne tik dėl užsitęsusios pandemijos, bet ypač – dėl karo Ukrainoje. Patiriama daug nerimo, nežinomybės dėl ateities ir streso.
Laidoje „Sveikas rytojus“ Centro poliklinikos gydytojas dietologas Edvardas Grišinas pasakojo, kad tokiais atvejais didžioji dalis žmonių ima sau dar labiau kenkti – norėdami nusiraminti, jie ima nesąmoningai valgyti daugiau saldumynų bei riebių produktų, rašoma pranešime spaudai.

Ištikus insultui kiekviena minutė – aukso vertės: skubios pagalbos specialistas pasidalino patarimais artimiesiems (1) 1648536000
Šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 40 įvairiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, iš kurių ypač akcentuojamas yra stresas.
Laidoje „Sveikas rytojus“ neurologas, medicinos mokslų daktaras Aleksandras Vilionskis pasakojo, jog būtent stresas, kurį lydi didelė nervinė įtampa, gali išprovokuoti insultą, kurį sukelia nutrūkusi tam tikros smegenų dalies kraujotaka arba kraujo išsiliejimas į smegenis, plyšus kraujagyslei.

Penkių vaikų mama atsisakė vaistų: namų vaistinėlėje – tik eteriniai aliejai 1648196640
Tikra gamtos dovana – eteriniai aliejai – gali padėti mažinti stresą, stiprinti imunitetą, kovoti su virusais ir bakterijomis, malšinti įvarius skausmus, pagerinti miego kokybę, palengvinti nuovargį bei padidinti darbingumą.
Dar prieš dešimtmetį dabar jau penkių vaikų mama, ekologinio darželio įkūrėja Ingrida Lauciuvienė kartu su vyru nusprendė iš pagrindų pakeisti gyvenseną – eteriniai aliejai jų kasdienybėje dabar užima tvirtą poziciją.

Rafailas Karpis gražių žodžių žmonai negaili: „Labai vertinu, jog ji pasiryžo gyvenimą susieti su artistu“ 1648111560
Pastaruoju metu daugybė vyrų jaučia nuolatinį stresą, kuris prasidėjo kartu su pandemija ir kurį dar labiau pastiprino greta vykstantis karas.
Įtampa, neužtikrintumas dėl savo šeimos saugumo, darbo bei ateities, ilgainiui gali pasireikšti ne tik psichologiniu, bet ir fiziniu išsekimu. Pasak medikų, tokia ilgalaikė būsena kelia pavojų sveikatai.

Plastikos chirurgijos sritis, apie kurią šnekama nedaug: kada prireikia plaštakos chirurgijos? 1647502200
Visuomenėje dažnai vyrauja požiūris, kad plastinė rekonstrukcinė chirurgija yra tik estetinė medicina. Laidoje „Sveikas rytojus“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, med. m. dr. Vygintas Kaikaris neigė šį nusistovėjusį požiūrį ir priminė, kad plastinė rekonstrukcinė chirurgija yra susijusi ir su svarbiais gydymo aspektais.

Reabilitacijos gydytojas Balčius: „Vienybė tarp dvasinio ir fizinio kūno turi būti“ 1647502260
Žmonija visais laikais stengėsi pasitelkti natūralius gydomuosius išteklius ne tik siekiant atsigauti po sunkių ligų ar traumų, bet ir saugant bei puoselėjant sveikatą.
Laidoje „Sveikas rytojus“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius pasakojo, jog apie sanatorinį gydymą pirmosios užuominos randamos net nuo faraonų laikų.
„Rašytiniuose šaltiniuose randama, kad žmonės vykdavo į tas vietas, kur yra gydomosios žemės. Tai buvo purvas kartu su terminiais šaltiniais.

Tylieji žudikai mūsų kasdienėje aplinkoje: toksiškai veikia kosmetika, cigarečių dūmai ir net rūbai 1647417840
Šiais laikais pavojingos cheminės medžiagos yra neišvengiamos kasdienybės palydovės. Jos nuolat veikia žmogaus organizmą, o mažais kiekiais jų galima aptikti maisto produktuose, daiktuose ir mus supančioje kasdienėje aplinkoje.
Laidoje „Sveikas rytojus“ Baltijos aplinkos forumo ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė pasakojo, jog išvengti šių pavojingų medžiagų, galinčių paveikti sveikatai, arba sumažinti jų kiekį galima tik atsakingai renkantis daiktus, priemones ir aplinką, kurioje būname.

Ortopedas Bartkevičius apie sąnarius traumuojančias klaidas sportuojant: „Reikia įvertinti savo galimybes“ 1647332280
Pavasarį daug aktyvių žmonių sporto sales iškeičia į stadionų, parkų, miško ar pakrančių takelius, kiti po ilgos, pasyvios pertraukos bėgimu pagaliau nusprendžia pakeisti žiemojimą ant sofos. Deja, neretai į lauką išbėgama tam nepasiruošus.
Laidoje „Sveikas rytojus“ ortopedas traumatologas Eduardas Bartkevičius įspėjo apie sąnarius galinčias traumuoti klaidas.
„Dažnai žmonės sportu užsiima su pertraukomis.

Veido rožinė kamuoja dažną: specialistė atskleidė, ko reikėtų vengti 1647163080
Veido rožinė, kuperozė arba dar kitaip vadinama rozacėja yra viena ir ta pati liga, kuri pasižymi centrinio veido dalies pažeidimu. Kaip ši liga gydoma, kokios jos priežastys ir kokie kasdieninio gyvenimo veiksniai ją neigiamai veikia, jau šį sekmadienį bus kalbama medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“.
„Sergant kuperoze būdingas paraudimas, išsiplėtę kapiliarai, o paūmėjimo metu galimi uždegiminiai bėrimai, tai gali būti pustulės, papulės.

Įveikti alergiją: inovatyvus tyrimas padeda surasti alergenus ir paskirti efektyvų gydymą 1647078780
Net penktadalis viso pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairiausių alergijų. Vien Europoje dėl jų kamuojasi daugiau nei 60 mln. žmonių. Ypač jautrumas padidėja prasidėjus pavasariniam žydėjimui.

Vaiva Budraitytė pažėrė patarimų kiekvienam: prisiminė sunkų laikotarpį 1646903280
Tai, kas dabar vyksta visame pasaulyje, įrodė, jog virusai gali užpulti bet kada ir ilgam pakeisti mūsų gyvenimus. Todėl labai svarbu stiprinti savo imunitetą, kuris yra ląstelių, audinių bei organų apsaugos sistema, nenuilstamai sauganti genetinį pastovumą, atskirianti kas organizmui yra sava, o kas – svetima, ir neutralizuojanti mikroorganizmus, galinčius sukelti ligas.

Rūta Mazurevičiūtė prabilo apie tikrąjį grožį ir išvaizdos priežiūrą: kai ko anksčiau niekada nenaudodavo 1646818860
Estetiška šypsena bei sveiki dantys yra kiekvieno siekiamybė, o blogas burnos kvapas – dalykas, kurio norime išvengti visi. Kad dantys būtų sveiki ir gražūs, o burnos kvapas – gaivus, būtina taisyklingai valyti dantis bei laiku kreiptis į specialistus.
Laidoje „Sveikas rytojus“ apie burnos bei dantų higienos svarbą kalbėjo Mis Lietuva 2013 Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė. Moteris sako esanti įsitikinusi, kad burnos priežiūra, sveiki dantys ir gaivus kvapas yra neatskiriama gero įvaizdžio dalis.

Farmacininkas Jakimavičius: „Šiandien reikėtų kalbėti ne tik apie COVID-19, bet ir apie nutukimo pandemiją“ 1646220060
Ar įmanoma lieknėti būnant sočiam ir išlaikant gerą nuotaiką? Šis klausimas kamuoja dažną, susirūpinusį savo svoriu ir nusprendusiu atsikratyti nereikalingų kilogramų.
Farmacininkas bei knygų autorius Mantas Jakimavičius laužo svorio metimo mitus ir teigia, kad lieknėjimas gali būti lengvas, nealinantis organizmo ir ilgalaikis.

Gydytojai įspėja žiemos maudynių mylėtojus: „Tai katastrofa organizmui“ 1645950600
Maudynės žiemą vis labiau plinta tarp Lietuvos gyventojų, tačiau gydytojai tokių maudynių entuziastus nori perspėti – tai gali turėti rimtų pasekmių, kurias jie atskleidė TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Bendrosios praktikos gydytoja Ingrida Kelbauskienė teigė, kad tokioms maudynėms nepritaria, nes organizmui peršalus yra išprovokuojamos ligos.
„Jei maudynės žiemą Tailande arba Havajuose, tai aš suprantu, bet maudynės žiemą vieną kartą per metus Lietuvoje – katastrofa organizmui.

Per pusę metų Agnė numetė 16 kilogramų: atskleidė, kaip jai tai pavyko 1645864200
Marijampolietė Agnė šiandien džiaugiasi atsikračiusi 16 kilogramų, tačiau šių rezultatų ji stengėsi pasiekti ne alinančiomis dietomis, o kitomis priemonėmis, kurias atskleidė TV3 laidoje „Sveikas rytojus“.
Moteris pasakojo, kad svorio priaugo po gimdymo.
„Pasikeitus organizmui, įvykus gimdymo procesui kūno išvaizda tapo nebe tokia, kokia buvo prieš tai, ir tai šiek tiek pradėjo mane neraminti.
Kilogramai augo po truputį, nes sėdint namie su vaiku mažiau fizinės veiklos.

Receptas. Sveikas troškinys 1645363464
INGREDIENTAI: 300 gramų moliūgų 200 gramų pastarnokų 200 gramų morkų 200 gramų bulvių šiek tiek porų (pipirais, raudonėliai ir kt. ) 500 mililitrų vandens 200 gramų pupelių (šparaginės (šviežios ar šaldytos)) šiek tiek druskos Paruošimo laikas: Apie 1 val. Porcijų skaičius: 4 PARUOŠIMO BŪDAS: Visas daržoves supjaustyti kubeliais.

Kaip išsivysto 2 tipo cukrinis diabetas: gydytoja išsamiai papasakojo, kas vyksta kepenyse 1644740040
Nors maistas yra pagrindinis žmogaus gyvybės šaltinis, tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar jis teiks sveikatą ir energiją, ar priešingai – taps pagrindine ligų priežastimi.
Medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ Oskaro Minkovskio sveikatos centro gydytoja, gyvensenos medicinos specialistė Eglė Minevičienė pabrėš, jog apskritai žmonija kenčia tiek nuo maisto stygiaus, tiek ir nuo pertekliaus. Dėl to milijardai žmonių serga ir turi sveikatos sutrikimų.

Gydytojai įspėja: įvardijo, kokios ligos gresia nesirūpinantiems burnos higiena 1644654600
Epidemiologinių tyrimų duomenimis, dantenų ligos yra plačiai paplitusios tarp suaugusiųjų visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuvos gyventojai. Būtent periodonto ligos yra viena iš priežasčių, dėl kurios žmonės netenka dantų, turi blogą burnos sveikatą ir pastovų, užslėptą infekcijos židinį savo organizme.
TV8 laidoje „Sveikas Rytojus“ gydytoja periodontologė Laura Zablockienė pasakojo apie periodonto ligų ypatybes ir gydymo būdus.

Australijoje gyvenęs Antanas Zakarauskas prabilo apie sveikatą: „Gyvenimas gali pateikti nemalonių siurprizų“ 1644306300
Statistika negailestinga: Lietuvoje nuo širdies ir kraujotakos sistemos ligų vyrai miršta triskart dažniau nei nuo traumų ar apsinuodijimų ir beveik pustrečio karto dažniau nei nuo onkologinių ligų. Be to, dėl netikėtai ištikusio infarkto kasmet netenkame apie tūkstančio 40-55 metų amžiaus vyrų.

Štai, kaip reikia prižiūrėti veido odą žiemą: svarbiausia nepamiršti kelių dalykų 1644049800
Žvarba, drėgmė, vėjas, temperatūrų pokyčiai, sausas patalpų oras nepalankiai veikia veido ir kitų atvirų kūno vietų odą. Kartais pažeidžiami ir gilesni odos sluoksniai, kaip ją apsaugoti, domėjosi TV8 laidų „Sveikas rytojus“.
Pažeidus odą, susidaro palankios sąlygos bakterijoms plisti, o tiems, kurių oda ypač jautri, gali išsivystyti uždegimas, todėl žiemą itin svarbu stebėti odos sveikatos būklę ir prireikus pakoreguoti jos priežiūros rutiną.

Receptas. Sveikas kanadietiškas sūrio pyragas EN 1643741523
INGREDIENTAI: PARUOŠIMO BŪDAS: Šiame vaizdelyje pamatysite kaip galima pasigaminti kanadietišką sūrio pyragą. Pateikiama anglų kalba....

Knarkimas – pagydomas: gydytojas pasakė, kaip jo atsikratyti (1) 1643532321
Partnerio knarkimas vienas iš labiausiai erzinančių reiškinių. Dėl jo žmonės ima miegoti atskirai, kartais tai tampa ir skyrybų priežastimi, tačiau knarkimas gali būti sėkmingai gydomas. Kaip to pasiekti, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Gydytojas otorinolaringologas Marius Kašėta teigė, kad dauguma žmonių net nežino, jog ši problema – sprendžiama.
„Jie gali ieškoti pagalbos, o dažniausiai žmonės kreipiasi paraginti, kaip mes sakome, lovos partnerių.